Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pałac urwał punkt Budowlanym

TL: Pałac urwał punkt Budowlanym

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz po trzech setach niespodziewanie prowadził z Grot Budowlanymi Łódź i zanosiło się na niespodziankę. Łodzianki zdołały jednak się otrząsnąć i w dwóch ostatnich partiach nie pozostawiły złudzeń gospodyniom.

Zwycięskiego składu się nie zmienia, więc Grot Budowlani Łódź rozpoczęli spotkanie w Bydgoszczy w zestawieniu identycznym do meczu derbowego. Spotkanie skutecznym uderzeniem po ciasnym skosie rozpoczęła Cleger. Pałac od początku miał kłopoty z przyjęciem, co bezlitośnie rywal wykorzystywał skutecznymi kontrami. Znakomicie w ataku czuła się Damaske (8:5). Po stronie gospodyń za ten element odpowiedzialna była głównie Szczepańska-Pogoda. Dobra zagrywka Hage pomogła zmniejszyć straty, ale potrójny blok zatrzymał Cassemiro (14:12). Pięknym za nadobne odpłaciły się Pałacanki, blokując Cleger (15:15). Od tego momentu gra zrobiła się znacznie bardziej wyrównana. Znowu skuteczna okazała się zmiana zadaniowa Góreckiej w polu zagrywki. Mądrze kontrę rozwiązała Fedusio (21:19). Po zepsutej zagrywce Hage, to łódzki zespół objął prowadzenie (25:21).

Drugą partię również rozpoczęło skuteczne uderzenie Cleger. Bydgoski blok znalazł za to skuteczną receptę na Fedusio. Kubańska atakująca również nie mogła się przebić i to gospodynie na początku prowadziły (4:2). Znakomitą serię w polu zagrywki zanotowała Szczepańska-Pogoda. (8:4). Przejście łódzka drużyna zrobiła dopiero dzięki skutecznemu uderzeniu Damaske. Bydgoska drużyna znacznie lepiej pracowała w polu zagrywki i to Hage była skuteczna w kontrze (13:9). Gospodynie pewnie zmierzały w stronę wygranej w secie. Piłkę za blok wrzuciła Szperlak (20:16), ale życie w polu zagrywki gospodyniom uprzykrzyła Górecka. Po bloku na Cassemiro było już (22:21). Brazylijska przyjmująca miała problemy w przyjęciu, ale odpłaciła się rywalkom, blokując Cleger i kończąc ważną kontrę. Blok na Fedusio zakończył jednak seta na korzyść gospodyń (25:22).

Trzeciego seta rozpoczęła już Zuzanna Górecka. Rozgrywającą po stronie Pałacu była zaś Magdalena Mazurek. Łódzkie skrzydłowe dalej miały problemy ze skutecznością w ataku. Asa serwisowego ponownie posłała Szczepańska-Pogoda (6:4). Bydgoskie skrzydłowe coraz częściej obijały w bloku dłonie rywalek. Przy zagrywce Góreckiej udało się doprowadzić do remisu i kontrę skończyła Fedusio (9:8). Bydgoska drużyna popełniała coraz więcej błędów, a lepiej w ataku czuła się Górecka (16:12). Swoje w polu zagrywki dorzuciła też Łazowska. Skuteczna na kontrze była Cleger. Pałacanki nie zamierzały się jednak poddawać. Przy zagrywce Mazurek udało się doprowadzić do remisu i prezent na siatce wykorzystała Szczepańska-Pogoda (19:19). As serwisowy Cassemiro dał prowadzenie gospodyniom, a Fedusio wyrzuciła piłkę w aut (22:20). Szperlak przypieczętowała wynik seta (25:23).

Nakręcone wygraną gospodynie lepiej rozpoczęły czwartą partię (3:1). Łazowska zaatakowała z drugiej piłki i to jej drużyna objęła prowadzenie. Łódzki blok funkcjonował coraz lepiej, a gospodynie zmagały się z coraz większymi kłopotami w przyjęciu. Centka skutecznym blokiem uratowała swój zespół z opresji (16:10). Zupełnie z blokiem nie radziła sobie za to Szperlak (20:13). Atakiem z krótkiej pikę setową zdobyła Lisiak, a w siatkę doprowadzając do tie-breaka uderzyła Bozdewa (25:16).

Dłuższą akcję rozpoczynającą piątego seta zakończyła Centka, a po skutecznym bloku na Cassemiro było już (3:0). Górecka zadomowiła się w polu zagrywki na dobre. Po wykorzystanej przez Centkę kontrę siatkarki zmieniały strony przy prowadzeniu łódzkiego zespołu (8:0). Pierwszy punkt dla swojej drużyny zdobyła kiwką Hage. Gospodynie starały się jeszcze, ale to krótka Centki dała łódzkiej drużynie piłkę meczową i to również środkowa swoją kiwką przypieczętowała ostatecznie wynik (15:8).

MVP: Ana Cleger

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 2:3
(21:25, 25:22, 25:23, 16:25, 8:15)

Pałac: Szperlak (12), Cassemiro (13), Majkowska (13), Szczepańska-Pogoda (23), Bałdyga, Hage (18), Saad (libero) oraz Mazurek i Bozdewa (2)
Budowlani: Lisiak (9), Łazowska (6), Centka (11), Cleger (19), Fedusio (19), Damaske (5), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Górecka (6) i Pelczarska