Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pałac Bydgoszcz lepszy od Legionovii

TL: Pałac Bydgoszcz lepszy od Legionovii

Siatkarki Legionovii Legionowo  dzielnie walczą o każdy punkt w Tauron Lidze, ale jak na razie są słabsze od rywalek. W niedzielnym meczu z Pałacem Bydgoszcz mimo ambitnej postawy nie zdołały ugrać nawet seta.  W tym meczu mimo iż trwał trzy sety nie brakowało emocji, Jednostronny był tylko pierwszy set.

Bydgoszczanki dość szybko odskoczyły Legionovii i po autowym ataku Maryny Mazenko prowadziły 6:2. Trener Paweł Kowal poprosił o przerwę i po niej przyjezdne zdołały wrócić do gry i zmniejszyć straty do dwóch punktów. Przy stanie 12:10 dla gospodyń o przerwę poprosił też trener Mirosław Zawieracz, a potem przewaga Pałacu zaczęła rosnąć. Po kiwce Aleksandry Dudek Legionovia zdobyła 12. punkt w secie i traciła do gospodyń cztery punkty, był to jednak… ostatni punkt przyjezdnych w tym secie. Bydgoszczanki kończyły atak za atakiem, podnosząc znacznie swoją skuteczność w kontratakach, do tego dołożyły skuteczny blok. Przyjezdne były całkowicie bezradne, nie pomagały zmiany, a seta wynikiem 25:12 zakończyła skutecznym atakiem Monika Gałkowska, która w tej partii punktowała dziesięciokrotnie.

Początek drugiej partii był jednak wyrównany, a ciężar ataku w zespole z Legionovii wzięła na siebie Aleksandra Dudek, która przy stanie 5:5 miała już 4 zdobyte punkty dla swojej drużyny. Do stanu 11:11 obie drużyny walczyły punkt za punkt, potem jednak bydgoszczanki odskoczyły rywalkom i przy stanie 14:11 dla Pałacu trener Paweł Kowal poprosił o przerwę. Po niej nastąpił jeszcze jeden zryw Legionovii, coraz odważniej poczynała sobie Aleksandra Jedut i przewaga gospodyń stopniała do dwóch punktów (19:17). Znów jednak przypomniała o sobie Monika Gałkowska i kolejne trzy akcje wygrały gospodynie, które już do końca seta nie wypuściły wygranej z rąk. Drugiego seta zakończyły skutecznym blokiem na Dudek i prowadził w meczu już 2-0.

Trzecia partia rozpoczęła się dobrze dla Legionovii – przyjezdne prowadziły 3:1, potem 7:5 i 9:7. Bydgoszczanki wkrótce jednak odrobiły straty i po ataku Poli Nowakowskiej wyszły na prowadzenie 10:9, jednak kolejne pięć punktów z rzędu zdobyły legionowianki. Pałac miał problemy z przyjęciem zagrywki Aleksandry Jedut i Legionovia wyszła na prowadzenie 14:10. Podopieczne trenera Kowala utrzymywały przewagę i w pewnym momencie prowadziły już 19:14, zaczęły jednak popełniać błędy, co pozwoliło gospodyniom na zniwelowanie części strat (17:19). Od stanu 20:19 dzięki atakom Marty Dudy Legionovia wygrała trzy kolejne piłki i była o krok od wygrania pierwszego seta w sezonie. Przyjezdne jednak całkowicie stanęły w tym momencie. Swój atak skończyła Nowakowska, a potem Monika Gałkowska skutecznie atakując dwa razy doprowadziła do remisu 23:23. W kolejnej akcji bydgoszczanki zablokowały Martę Dudę, a po chwili atak Gałkowskiej zakończył to spotkanie trzysetowym zwycięstwem Pałacu,

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0
(25:12, 25:20, 25:23)

Pałac: Bałdyga (4), Lewandowska (7),  Żurowska (8), Nowakowska (8), Gałkowska (28), Różyńska (2), Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz i Mazurek
Legionovia: Ortiz (3), Jedut (11),  Mazenko (3), Mras, Szymańska (1), Dudek (14),  Kulig (libero) oraz Kubas, Stefanik (1), Dąbrowska i Duda (3)