Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pałac Bydgoszcz bliżej 9. miejsca

TL: Pałac Bydgoszcz bliżej 9. miejsca

W pierwszym meczu rywalizacji, której stawką jest 9. miejsce w TAURON Lidze, lepiej zaprezentowały się siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz. Podopieczne Piotra Mateli pokonały #VolleyWrocław. Bydgoszczanki miały szanse, aby skończyć spotkanie w trzech setach, ale siatkarki prowadzone przez Dawida Murka wygrały zaciętą trzecią odsłonę i doprowadziły do tie-breaka. W nim musiały już jednak uznać wyższość gospodyń.

Początek meczu należał do bydgoszczanek, które za sprawą Alexandry Dascalu zaczęły budować sobie przewagę. Przy zagrywce Regiane Bidias wzrosła ona do czterech oczek (9:5). Chwilę później prowadziły już 11:6, ale trudne zagrywki Izabelli Rapacz spowodowały, że wrocławianki wróciły do gry (10:11). Nie przejęły jednak inicjatywy na boisku, a między innymi udane zagrania Dascalu powodowały, że bydgoszczanki znowu wyszły na prowadzenie (15:11). To nie był koniec emocji, bowiem #Volley dzięki zagrywce i blokowi doprowadził do remisu (19:19). Zanosiło się nawet na walkę na przewagi, ale Dascalu na spółkę z Bidias przechyliły szalę zwycięstwa na stronę zespołu znad Brdy (25:22).

W drugim secie gospodynie poszły za ciosem. Wykorzystały błędy rywalek, a po zbiciu Marty Ziółkowskiej prowadziły już 5:2. Doświadczona środkowa dodała asa serwisowego, a skrzydłowe Pałacu dobrze spisywały się w ataku, dzięki czemu bydgoszczanki kontrolowały boiskowe wydarzenia (12:7). Rapacz próbowała poderwać do walki wrocławianki, ale udane zagrania Eweliny Żurowskiej powodowały, że gospodynie wciąż były na prowadzeniu (16:12). Korzystały z błędów rywalek, a pojedyncze skuteczne akcje Karoliny Fedorek i Rapacz to było trochę za mało, aby #Volley wrócił do gry (17:21). Ostatecznie po jego błędzie podopieczne Piotra Mateli triumfowały w tej części meczu (25:20).

W pierwszej fazie trzeciej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb. Po stronie gospodyń punktowały Magdalena Hawryła i Dascalu, a po drugiej – Kamila Witkowska i Natalia Murek (6:6). Dopiero przy zagrywce Bidias Pałac odskoczył od rywalek na dwa oczka (11:9). Gospodynie coraz lepiej poczynały sobie w bloku (15:12), ale przy zagrywce Adrianny Szady przyjezdne wróciły do gry. Przy stanie 20:20 zanosiło się na walkę na przewagi, ale w decydujących akcjach więcej szczęścia miały bydgoszczanki. W końcówce ważną piłkę skończyła Żurowska, ale przy zagrywce Anny Bączyńskiej #Volley doprowadził do walki na przewagi. W niej Murek przechyliła szalę zwycięstwa na jego stronę (28:26).

W czwartego seta lepiej weszły siatkarki Pałacu, które dzięki duetowi Żurowska/Ziółkowska wyszły na prowadzenie 6:3. W kolejnych minutach bydgoszczanki miały przewagę, ale błędy Bidias spowodowały, że podopieczne Dawida Murka wróciły do gry (10:10). Z czasem zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Po kontrze Rapacz i błędzie Dascalu odskoczyły na trzy oczka (15:12). Gra gospodyń zupełnie się posypała. Ich trener dokonał trzech zmian, ale nie odmieniło to ich obrazu gry. Skuteczne zbicia Rapacz prowadziły obie drużyny do tie-breaka. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzuciły Bączyńska i Murek, a Pałac nie poderwał się już do walki. W efekcie ta część meczu gładko padła łupem wrocławianek 25:16.

Od początku decydującej odsłony walka trwała cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przy zmianie stron po autowym ataku Murek to bydgoszczanki miały minimalną przewagę (8:7). Po zbiciu Bidias Pałac prowadził 10:8, ale #Volley nie zamierzał się poddawać. Udana kontra Murek pozwoliła mu doprowadzić do remisu. Ostatecznie po błędzie przyjezdnych to Pałac triumfował 15:13.

MVP: Alexandra Dascalu

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:2
(25:22, 25:20, 26:28, 16:25, 15:13)

Pałac Bydgoszcz: Dascalu (24), Ziółkowska (12), Hawryła (9), Mazurek (2), Żurowska (19), Bidias (14), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Reiter (1), Lijewska i Michalewicz
#VolleyWrocław: Witkowska (12), Murek (19), Szady (5), Rapacz (29), Bączyńska (10), Fedorek (8), Adamek (libero) oraz Wołodko