Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna i planowa wygrana Grot Budowlanych Łódź

TL: Pewna i planowa wygrana Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w pełni wywiązały się z roli faworyta starcia z  KS Pałac Bydgoszcz. Łodzianki na własnym boisku nie oddały outsiderowi tabeli nawet seta, a do większego wysiłku zostały zmuszone jedynie w partii drugiej.  Łodzianki zanotowały więc piątą wygraną w sezonie, zaś Pałac nadal pozostaje bez wygranej.  MVP meczu została Andrea Mitrović.

Początek spotkania toczył się po myśli łodzianek, rywalki nie pomagały sobie popełniając błędy (9:6). Skuteczny kontratak Poli Nowakowskiej i błąd May sprawiły, że wynik wyrównał się (10:10). Sytuacja na tablicy wyników szybko odmieniła się przy zagrywkach Kingi Różyńskiej. Gdy środkowa dołożyła asa, interweniował trener Tęcza (14:11). Magdalena Saad wciąż miała problem z odbiorem zagrywek, łodzianki wykorzystywały kolejne kontrataki. Dopiero po drugim czasie dla Pałacu skutecznie zaatakowała Koleta Łyszkiewicz (19:12). Do końca ręki w ataku nie wstrzymywała Andrea Mitrović. Kropkę nad i w tym jednostronnym secie postawiła Mackenzie May.

Wyrównana walka

Łodzianki wygrały planowo

W drugiej partii początkowo Budowlane poszły za ciosem. Dopiero po czasie dla Pałacu sytuacja na tablicy wyników zaczęła się zmieniać (6:3, 7:7). Gra nie miała większego tempa. Obie drużyny miały swoje problemy. Po dwóch nieudanych atakach May interweniował łódzki szkoleniowiec (10:13). Problemy ze skończeniem ataku miała Ana Bjelica. Swoje akcje kończyła Joanna Sikorska. Gdy kiwnęła Mitrović, wynik wyrównał się a przerwę wykorzystał trener Tęcza (14:14). W dalszej fazie seta trwała walka punkt za punkt, zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. As Wiktorii Paluszkiewicz i blok na Bjelicy sprawiły, że Pałac odskoczył na 23:21. Po czasie dla trenera Biernata do głosu doszły łodzianki. Błąd Łyszkiewicz i sprytny kontratak Mitrović dały ostatnie punkty Budowlanym.

Mitrović show

Na początku trzeciego seta trwała gra punkt za punkt. Dopiero seria udanych zagrań May pozwoliła łodziankom odskoczyć na 6:4. Skuteczne akcje Sikorskiej szybko wyrównały wynik. Ofensywa łodzianek opierała się na Mitrović (12:12). Zdarzały się przedłużone akcje. Po kolejnym kontrataku Mitrović interweniował Jakub Tęcza (14:12). Seria przy zagrywkach Eweliny Wilińskiej trwała. Dopiero autowy atak łódzkiej liderki pozwolił rywalkom zrobić przejście (16:13). Mimo wyraźnej przewagi łodzianek, przyjezdne nie miały zamiaru odpuszczać. Po zagraniu po bloku Wiktorii Makarewicz dystans stopniał do dwóch oczek (21:16, 21:19). Seria ataków Mitrović ponownie powiększyła dystans, ostatni czas wykorzystał trener Tęcza (23:19). Pierwszą piłkę meczową obroniła Makarewicz, ale ostatnie słowo należało oczywiście do Mitrović.

MVP: Andrea Mitrović

Grot Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:14, 25:23, 25:20)

Budowlani: Wilińska (2), Lisiak (6), Bjelica (10), Mitrović (21), Różyńska (9), May (12), Lysiak (libero) ora Kukulska, Łazowska, Sobczewska
Pałac: Bałdyga, Nowakowska (6), Sikorska (10), Paluszkiewicz (7), Witowska (8), Łyszkiewicz (7), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Bujnarowska, Makarewicz (6), Gliwa