Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Ostatni w tabeli PTPS urwał seta BKS-owi

TL: Ostatni w tabeli PTPS urwał seta BKS-owi

fot. Michał Szymański

W przedostatniej kolejce TAURON Ligi siatkarki Enei PTPS Piła zawitały do hali w Bielsku-Białej, gdzie zmierzyły się z miejscowym BKS-em Bostik. Miejscowe pozwoliły urwać sobie seta, ale nic więcej. Komplet punktów pozostał w Bielsku-Białej.

Mecz lepiej rozpoczęły pilanki, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Gospodynie jednak szybko wyrównały, a po zagrywce Andrei Kossanyiovej to one miały już o dwa oczka więcej (6:4). Po chwili doszedł jeszcze pojedynczy blok bielszczanek i to one były już w  bezpieczniejszej sytuacji. To pozwoliło im na więcej swobody w połowie tej partii, co w połączeniu z nieustającą czujnością na siatce drużyny przełożyło się na jej czteropunktowe prowadzenie (15:11). W dodatku świetnie spisywała się Gabriela Orvošová, której dobra gra coraz bardziej przybliżała BKS do wygranej w pierwszej odsłonie. Co prawda pilanki jeszcze odrobiły część strat, ale ostatecznie to ich przeciwniczki triumfowały w pierwszej odsłonie po świetnej zagrywce (25:17).Początek drugiego seta okazał się już znacznie bardziej wyrównany. Przełamanie nastąpiło więc dopiero po tym jak Weronika Szlagowska skorzystała z przechodzącej piłki (5:3). Do tego doszły jeszcze punktowe bloki bielszczanek i to one znalazły się już na aż czteropunktowym prowadzeniu. Pilanki jednak nie odpuszczały i po ataku Kolety Łyszkiewicz pozostało im zaledwie jedno oczko do odrobienia (9:10). Po kolejnej udanej akcji w wykonaniu tej zawodniczki wynik wskazał więc już na remis. Od tej pory aż do okolic końcówki trwała zacięta walka, ale po ataku Gabrieli Orvošovej znowu to gospodynie miały przewagę w wysokości dwóch punktów (19:17). Taki stan nie utrzymał się jednak zbyt długo i wynik po raz kolejny uległ wyrównaniu. Tym razem przyjezdne wykorzystały swoją szansę i dzięki skutecznej grze blokiem przejęły w końcu inicjatywę (23:21). Chwilę później asa serwisowego dołożyła Alina Bartkowska i po ataku Kolety Łyszkiewicz to drużyna z Piły wyszła zwycięsko z tego pojedynku (25:21).

Przegrana zmotywowała gospodynie, które rozpoczęły trzecią partię od dwupunktowego prowadzenia. Ich przeciwniczki pograły jednak blokiem i po chwili to właśnie one były o jedno oczko lepsze (3:2). Czujna na siatce okazała się również Martyna Świrad, dzięki której BKS wypracował sobie bezpieczną przewagę (7:4). To rozpoczęło świetną serię zespołu przy zagrywce Gabrieli Orvošovej, po której dystans między drużynami wyniósł aż dziesięć punktów. W połowie seta asa serwisowego dołożyła także Andrea Kossanyiová, co jedynie jeszcze bardziej przybliżyło bielszczanki do wygranej w kolejnej partii (16:5). Nic nie zmieniło się już praktycznie do samego końca i to gospodynie mogły się cieszyć z bardzo wysokiej wygranej po ataku Weroniki Szlagowskiej (25:12).

Dobrze otworzyły czwartą odsłonę bielszczanki, gdyż po swoim skutecznym bloku miały już dwa oczka przewagi. Chwilę później gospodynie zaczęły punktować przy zagrywce Gabrieli Orvošovej i jeszcze bardziej umocniły się na prowadzeniu (5:1). Dopiero błąd w ataku Weroniki Szlagowskiej oraz skuteczna akcja pilanek nieco poprawiły sytuację przyjezdnych. Siatkarki BKS-u szybko popracowały jednak blokiem i zaraz miały już aż pięć oczek przewagi (9:4). Tym razem pilanki także się nie poddały i po udanych atakach Angeliki Wystel zmniejszyły swoje straty (9:10). Kolejny raz z pomocą przyszedł więc blok oraz wysoka skuteczność Gabrieli Orvošovej. Sytuacja uległa więc zaostrzeniu dopiero w połowie seta (15:16). Przyjezdne popełniły jednak błąd, co wraz ze świetną zagrywką Gabrieli Orvošovej przybliżyło BKS do wygranej w całym meczu (21:15). Tym samym obyło się już bez niespodzianek i to zespół z Bielska-Białej okazał się zwycięzcą po swojej punktowej zagrywce (25:20).

MVP: Kinga Drabek

BKS Bostik Bielsko-Biała – Enea PTPS Piła 3:1
(25:17, 21:25, 25:12, 25:20)

Składy zespołów:
BKS: Drużkowska (6), Kossanyiova (11), Świrad (14), Orvosova (27), Szlagowska (19), Gajewska (5), Drabek (libero) oraz Kazała i Wawrzyniak
PTPS: Gawlak (13), Wystel (12), Pelczarska (1), Gądek (3), Ponikowska (4), Bartkowska (8), Bodasińska (libero) oraz Łyszkiewicz (15)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Tauron Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę