Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Opolanki również za silne dla Legionovii

TL: Opolanki również za silne dla Legionovii

IŁ Capital Legionovia Legionowo poniosła jedenastą porażkę w tym sezonie. Gospodynie sobotniego starcia 11. kolejki podejmowały przedostatni zespół w tabeli – UNI Opole. Fragmentami legionowianki prowadziły wyrównaną walkę z przeciwniczkami, ale przez większość spotkania to siatkarki z Opola kontrolowały grę i odniosły zwycięstwo bez straty seta.

Chociaż pierwsze akcje spotkania toczyły się pod dyktando przyjezdnych, gospodynie szybko odrobiły straty (0:3, 3:3). Obie drużyny punktowały seriami. Atak gospodyń opierał się na Mai Szymańskiej. Passę przy zagrywkach Gabrieli Dębowskiej zakończył dopiero zdecydowany atak Kraiduby (7:8, 10:9). Po bloku na Szymańskiej interweniował trener Kowalczyk (10:11). Następny fragment meczu toczył się punkt za punkt, nie brakowało przedłużonych wymian, zdarzały się również błędy (13:13). Stopniowo ponownie do głosu zaczęły dochodzić siatkarki z Opola. Przy stanie 15:18 kolejną przerwę wykorzystał trener Legionovii. Do końca to opolanki dyktowały warunki. Ostatnie punkty padały po nieudanych zagraniach gospodyń.

Od początku drugiej odsłony gra toczyła się po myśli legionowianek. Po udanym kontrataku Mariny Mazenko interweniował trener Vettori (7:2). Dystans stopniowo topniał. Gra nie stała na zbyt wysokim poziomie, po obu stronach siatki nie brakowało błędów. Coraz lepiej funkcjonował blok opolanek, przy stanie 10:9 dla Legionovii o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Skutecznie atakowała Kinga Stronias a po nieudanym przyjęciu zagrywki Vivian Pellegrino wynik wyrównał się (11:11). Ze zmiennym szczęściem punktowała Marta Duda. Po dwóch zagraniach Natalii Kecher UNI odskoczyło na 14:12, kolejną przerwę wykorzystał trener Kowalczyk. W dalszej fazie seta opolanki przejęły kontrolę nad grą. Dobre wejście zaliczyła Oliwia Sieradzka. Mimo starań duetu Duda/Szymańska gospodynie nie zdołały odwrócić biegu seta. Kropkę nad i po stawiła Sieradzka.

Z wysokiego c w trzecią partię weszły przyjezdne, po bloku na Szymańskiej interweniował trener Legionovii (0:4). Dopiero autowa kiwka Stronias dała pierwszy punkt legionowiankom – 1:5. W kolejnych akcjach to przyjezdne górowały na siatce, swoje akcje kończyła Lana Conceicao. Mimo roszad gra legionowianek nie poprawiała się. Przy stanie 4:10 ostatni czas wykorzystał szkoleniowiec gospodyń. Poderwać do walki gospodynie starały się Bartczak i Szymańska. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, opolanki utrzymywały bardzo wyraźną przewagę. W końcówce trener Vettori zaczął sięgać po kolejne zmiany. Przyjezdne wciąż dyktowały warunki na boisku (13:22). Po zagraniu z przechodzącej piłki Pellegrino siatkarki z Opola miały serię piłek meczowych. Drugą z nich wykorzystała Stronias.

MVP: Pola Janicka

IŁ Capital Legionovia Legionowo – UNI Opole 0:3
(18:25, 20:25, 15:25)

Legionovia: Dębowska (3), Duda (11), Mazenko (5), Mras (3), Szymańska (9), Lenik (2), Kulig (libero) oraz Jedut, Bartczak (3), Dąbrowska i Stefanik
UNI: Stronias (9), Conceicao (8), Pellegrino (12), Janicka (3), Kecher (7), Kraiduba (11), Adamek (libero) oraz Senica, Makarowska-Kulej (1) i Sieradzka (4)