Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Podział punktów w Opolu, dwa oczka dla Stali

TL: Podział punktów w Opolu, dwa oczka dla Stali

Tie-break zadecydował o wyniku meczu UNI Opole z ITA TOOLS Stal Mielec. Mielczanki prowadziły w tym meczu już 2:0, ale opolanki wróciły do gry. Gładko wygrały trzeciego seta, a następnie idąc za ciosem doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii lepsze okazały się jednak niespodziewanie mielczanki  i zainkasowały dwa punkty.

ZNAKOMITY POCZĄTEK STALI

Stal po udanym ataku Nowackiej odskoczyła na 5:2. Rywalki rzuciły się do odrabiania strat, ale bezskutecznie. Dobra gra blokiem dała Stali wynik 12:7. Znakomicie w bloku i ataku radziła sobie Emilia Mucha (14:9). Po drugiej stronie siatki dwoiła się i troiła Katarzyna Zaroślińska-Król, ale jej wysiłki na nic się zdawały.  Zespół z Mielca dominował na boisku prowadząc po ataku Poli Nowackiej i kolejnych błędach rywalek 19:10.  Po bloku Bałuckiej było już 21:10.  Po atakach Kecher i Olayi UNI zbliżyło się na 13:21, w końcówce na siatce brylowała Orzyłowska i zrobiło się 18:23. Ostatecznie zwycięstwo mielczankom dała blokiem Bałucka.

Początek drugiego seta był wyrównany (5:5). żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć. Punkt zdobyty przez Kucharską i błąd rywalek dały mielczankom wkrótce wynik 11:9. Skuteczność w ataku pozwoliła opolankom zbliżyć się na 13:14. Cały czas  jednak dwu, trzypunktowe prowadzenie utrzymywały mielczanki.  Po ataku Zaroślińskiej-Król opolanki przegrywały już tylko 17:18. Atak Muchy dał wynik 20:17 dla Stali. Mielczanki kroczyły po prowadzenie 2:0, Emilia Mucha nie zwalniała tempa, blok dołożyła Sonia Kubacka i zrobiło się 23:20. Seta atakiem zakończyła Weronika Gierszewska.

PRZEBUDZENIE GOSPODYŃ

W trzecim secie, gdy skutecznie atakowały Pamuła i Olaya było 7:5 dla opolanek. Emilia Mucha wyrównała na 7:7. W ataku brylowała Katarzyna Zaroślińska-Król, co pozwoliło opolankom zbudować przewagę (14:8). Gospodynie dominowały w każdym elemencie, swoje w ataku robiła Katarzyna Połeć. Po udanym bloku różnica wynosiła już dziesięć  punktów (20:10). Atak Orzyłowskiej dał piłki setowe (24:14). seta atakiem zakończyła Marta Pamuła.

W czwartym secie po wyrównanym początku Stal odskoczyła na 10:5 za sprawą dobrej gry Kubackiej i Gierszewskiej. Opolanki starały się odrabiać straty, punktowały Połeć i Zaroślińska-Król i zrobiło się już tylko 11:13. Mielczanki przewagę trwoniły własnymi błędami i wkrótce zrobiło się 14:14. Kiedy ataki skończyły Zaroślińska-Król i Olaya UNI miało dwa oczka zapasu (16:14). Te dwie siatkarki były zdecydowanymi liderkami swojej ekipy (20:17). Nie do zatrzymania była zwłaszcza Zaroślińska-Król (23:18). Próbowała walczyć jeszcze Pola Nowacka, ale opolanki zakończyły tego seta blokiem.

TIE -BREAK DLA GOŚCI

Na początku tie-breaka opolanki odskoczyły na 3:1, kiedy znów w roli głównej wystąpiła Katarzyna Zaroślińska-Król. Mielczanki jednak wróciły do gry, a nawet miały punkt przewagi (5:4). Znów sprawy w swoje ręce wzięła Zaroślińska-Król (7:5). Na 7:7 wyrównała jednak Weronika Gierszewska. Dobra gra tej siatkarki oraz Poli Nowackiej dały mielczankom wynik 10:8, ale rywalki szybko wyrównały za sprawą Olayi. Olaya kończyła atak za atakiem i zrobiło się 12:10 dla UNI. Szybko jednak odpowiedziały Nowacka z Gierszewską (12:12). Emilia Mucha dała Stali Mielec piłki meczowe (14:13). Po chwili przyjezdne mogły cieszyć się ze zwycięstwa,

MVP: Weronika Gierszewska

Uni Opole – ITA TOOLS Stal Mielec 2:3
(18:25, 22:25, 25:16, 25:20, 13:15)

UNI: Orzyłowska (11), Olaya (22), Pamuła (8), Zaroślińska-Król (29), Połeć (10), Bińczycka (1), Adamek (libero) oraz Barbero (1), Janicka, Białek (libero), Kecher (2)
Stal: Nowacka (15), Bałucka (10), Mucha (17), Gierszewska (20), Kubacka (7), Kucharska (4), Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero), Dyduła (1), Lymarewa, Walczak