Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W nierównym meczu Radomka uniknęła tie-breaka w starciu z BKS-em

TL: W nierównym meczu Radomka uniknęła tie-breaka w starciu z BKS-em

Na zakończenie 20. kolejki TAURON Ligi E.Leclerc MOYA Radomka Radom rywalizowała z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Pojedynek był nierówny – Radomka rozpoczęła od zdecydowanej przewagi, by później oddać przeciwniczkom inicjatywę. Partia numer trzy to walka na przewagi, którą lepiej rozstrzygnęły miejscowe. Emocji nie zabrakło również w kolejnym secie, ostatecznie radomianki dopisały na swoje konto komplet oczek.

Od asów serwisowych Izabeli Bałuckiej rozpoczęło się spotkanie w Radomiu. Nie bez znaczenia były także błędy bielszczanek w ataku, co przełożyło się na trzypunktowe prowadzenie gospodyń (4:1). Do tego doszły jeszcze skuteczne akcje w wykonaniu Janisy Johnson i radomianki miały już o pięć oczek więcej od BKS-u. Sytuacja przyjezdnych poprawiła się więc dopiero po błędzie przejścia linii popełnionym przez Brunę Honorio (14:12). Po drugiej stronie boiska myliła się jednak także Gabriela Orvošová i po chwili Radomka miała już cztery punkty przewagi. Od tej pory gospodynie nie pozwoliły już sobie odebrać szansy na zwycięstwo w pierwszej odsłonie i to one triumfowały po autowym ataku Andrei Kossanyiovej (18:25).

Od dwupunktowego prowadzenia zespołu z Bielska-Białej rozpoczęła się druga partia. Przyjezdne nie poradziły sobie jednak z przyjęciem zagrywki Samary Rodrigues de Almeidy i po chwili wynik wskazał na remis (3:3). Bielszczanki nie zamierzały się łatwo poddawać i dzięki skutecznym atakom wypracowały sobie trzy oczka przewagi. Ponadto, w połowie seta popracowały także blokiem, co umocniło je na prowadzeniu (15:11). Radomianki walczyły jednak dalej i dzięki swojej skutecznej grze na siatce zdołały zmniejszyć różnicę dzielącą ich od rywalek do zaledwie jednego oczka. W ważnym momencie asa serwisowego zanotowała natomiast na swoim koncie Gabriela Orvošová i to znowu przyjezdne były bliżej wygranej w tym secie (21:18). Tym razem to więc one okazały się lepsze, a przesądziło o tym nerwowe przyjęcie zespołu z Radomia (20:25).

Trzecia partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia Radomki, ale gra na siatce jej przeciwniczek szybko sprawiła, że wynik się wyrównał (2:2). Bielszczanki zaczęły mieć jednak problemy z przyjęciem, co pomogło gospodyniom w odbudowaniu przewagi. Do tego doszły także błędy w ataku popełniane przez Weronikę Szlagowską, które umocniły radomianki na prowadzeniu (9:5). Sytuacja zmieniła się więc dopiero po skutecznym bloku BKS-u, po którym dystans między drużynami zmniejszył się do zaledwie dwóch oczek. Bielszczanki czujne na siatce okazały się także w dalszej części tej partii i wynik wskazał na remis (20:20). W końcówce nie zabrakło więc walki, wobec czego konieczna okazała się gra na przewagi. Ostatecznie to radomianki poradziły sobie lepiej z ciążącą na nich presją i to one zwyciężyły w kolejnej odsłonie spotkania po skutecznym ataku Janisy Johnson (26:24).

Od ataku w aut Gabrieli Orvošovej rozpoczął się set numer cztery. To jednak bielszczanki znalazły się jako pierwsze na dwupunktowym prowadzeniu, do czego przyczyniły się udane akcje w wykonaniu Andrei Kossanyiovej (4:2). Do tego zawodniczka BKS-u dołożyła jeszcze asa serwisowego i tym samym powiększyła przewagę swojego zespołu o jeszcze jedno oczko. Sytuacja zaostrzyła się więc dopiero w połowie seta, kiedy to radomianki popracowały blokiem i tym samym zmniejszyły straty do zaledwie jednego punktu (14:15). Do tego doszły jeszcze dobre zagrywki Janisy Johnson i gospodynie znalazły się na prowadzeniu. Błąd w ataku popełniła jednak Andressa Picussa i to znowu przyjezdne miały o dwa oczka więcej (20:18). Radomianki nie zamierzały się poddawać i zdołały jeszcze doprowadzić do remisu. Po raz kolejny musiała więc decydować gra na przewagi, w której ponownie lepsze okazały się siatkarki Radomki Radom (27:25). As serwisowy Izabeli Bałuckiej oraz skuteczny blok gospodyń dały im więc zwycięstwo za pełną pulę punktów.

MVP: Paulina Zaborowska

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1
(25:18, 20:25, 26:24, 27:25)

Radomka: Bruna Honorio (21), Johnson (20), Samara Rodrigues (11), Bałucka (9), Łukasik (9), Zaborowska (2), Witkowska (libero) oraz Picussa (3), Twardowska (2), Biała, Moskwa
BKS: Kossanyiova (21), Orvošová (17), Szlagowska (10), Janiuk (5), Świrad (4), Gajewska, Drabek (libero) oraz Kazała (7), Drużkowska, Dąbrowska