Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Nierówny mecz na korzyść bielszczanek

TL: Nierówny mecz na korzyść bielszczanek

Sporo emocji dostarczyły swoim kibicom Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i BKS Bostik Bielsko-Biała. Sety rozstrzygały się w końcówkach lub na przewagi. Pałacanki zdołały wygrać jednak tylko jedną partię, trzy padły łupem siatkarek Bartłomieja Piekarczyka.

Mecz otworzył atak Zuzanny Szperlak, jednak cztery kolejne akcje należały do ekipy z Bielska-Białej. Tę krótką serię przyjezdnych przerwał atak Majki Szczepańskiej-Pogody (2:4). Początek pierwszego seta zdecydowanie toczył się po myśli BKS-u. Po dwóch z rzędu atakach Weroniki Szlagowskiej było już 8:3 i o przerwę poprosił szkoleniowiec Pałacu. Bydgoszczanki goniły wynik, dwukrotnie dobrze zaatakowała Mariana Cassemiro. Po jej kolejnym punktowym zbiciu było już tylko 7:9. Błąd rozegrania po stronie BKS-u sprawił, że bydgoszczanki miały już tylko punkt straty (10:11). Przyjezdne walczyły o ponownie zbudowanie przewagi, na trzy „oczka” odskoczyły po błędzie Cassemiro. Gra obu ekip mocno falowała, jednak szybciej nerwy opanowały przyjezdne. Po ataku Dominiki Pierzchały prowadziły już 22:15. Gdy dwa punkty z rzędu zdobyły gospodynie, o czas poprosił trener Piekarczyk. Mimo to dwa kolejne punkty znów padły łupem Pałacanek. Trener Piekarczyk zastąpił Aleksandrę Kazałę Martyną Borowczak, a po kolejnym punkcie dla Pałacu poprosił o kolejną przerwę. BKS prowadził już tylko 22:20. Po błędzie w ataku Pierzchały mieliśmy remis 22:22, a w kolejnej akcji błąd popełniła Kazała i bydgoszczanki wyszły na prowadzenie. Blok Patrycji Balmas dał im piłkę setową (24:22). Po ataku Zuzanny Szperlak gospodynie mogły cieszyć się z wygranej 25:23.

Początek drugiej partii był zdecydowanie bardziej wyrównany. Po ataku Szperlak na tablicy wyników widniał kolejny remis (3:3). Na dwa punkty (5:3) bielszczanki odskoczyły po złym ataku Cassemiro. Tym razem jednak Pałacanki nie dały rywalkom rozwinąć skrzydeł, po ataku Szczepańskiej-Pogody doprowadziły do remisu po 6, a następnie same wyszły na prowadzenie. Skuteczny blok Pauliny Majkowskiej dał gospodyniom 11. punkt, jednak rywalki nie odpuszczały. Po ataku Piechrzały doprowadziły do remisu po 13. Przy stanie 17:16 dla Pałacu o czas poprosił Bartłomiej Piekarczyk. Atak Szperlak wysunął gospodynie na prowadzenie 22:21, a w kolejnej akcji punkt dołożyła Paulina Majkowska. Wtedy jednak dwa punkty z rzędu zdobyły rywalki i tym razem o czas poprosił trener Lodi. Atak Dominiki Pierzchały dał przyjezdnym piłkę setową i o kolejny czas poprosił szkoleniowiec Pałacanek. Tym razem to jednak BKS był górą i po bloku Gabrieli Orvosovej triumfował 26:24.

Podrażnione porażką Pałacanki rozpoczęły trzeciego seta od mocnego uderzenia. Po bloku Majkowskiej na Szlagowskiej prowadziły 5:2, a zbicie Cassemiro dało im przewagę 9:5. Wydawało się, że gospodynie złapały wiatr w żagle, jednak wtedy do walki ruszyły bielszczanki. Błąd w ataku Cassemiro dał remis po 14, a po ataku Orvosovej BKS wyszedł na prowadzenie 18:17. Gdy kolejny punkt z ataku dołożyła Szlagowska, bielszczanki miały już trzy „oczka” przewagi. Wprawdzie w końcówce Pałacanki próbowały jeszcze gonić wynik, ale rywalki zachowały zimną krew i po bloku Eweliny Polak wygrały 25:23.

Czwartą odsłonę meczu lepiej otworzyły bielszczanki. Po ataku Orvosovej prowadziły 3:1, jednak stan seta szybko się wyrównał. Błąd w ataku Kazały dał remis po 6. Od stanu 9:9 bielszczanki zaczęły budować sobie przewagę. Zepsuty atak Szperlak dał im prowadzenie 15:10. Wydawało się, że zespół Bartłomieja Piekarczyka jest na dobrej drodze do wygranej, jednak rywalki ruszyły do walki. Po ataku Mazurek bydgoszczanki traciły już tylko jeden punkt (14:15), a zbicie Cassemiro dało remis 17:17. Końcówka przyniosła sporo nerwów, drużyny walczyły punkt za punkt. Ostatecznie jednak górą były bielszczanki, które wygrały 26:24 i cały mecz 3:1.

MVP: Gabriela Orvosova

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3
(25:23, 24:26, 23:25, 24:26)

Pałac: Szperlak (22), Cassemiro (20), Majkowska (9), Szczepańska-Pogoda (11), Bałdyga (2), Hage ( , Saad (libero) oraz Balmas (1), Kobus, Mzurek (1) i Różyńska
BKS: Kazała (5), Polak (2), Janiuk (4), Pierzchała (12), Orvosova (23), Szlagowska (17), Drabek (libero) oraz Borowczak (6), Mazur (libero), Chmielewska, Świrad (5), Łyszkiewicz (1) i Bartkowska