Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Na koniec rundy Radomka w trzech setach lepsza od wrocławianek

TL: Na koniec rundy Radomka w trzech setach lepsza od wrocławianek

W ostatnim meczu rundy zasadniczej TAURON ligi E.LECLERC MOYA Radomka Radom podejmowała we własnej hali #VolleyWrocław. W premierowej odsłonie przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji, Radomka pozwoliła przeciwniczkom na zdobycie 18 oczek. Po zmianie stron było już trochę więcej emocji, #Volley nawet miał inicjatywę, jednak w końcówce radomianki wyeliminowały błędy. W trzecim secie również nie brakowało walki, wrocławianki do ostatniej chwili robiły wszystko, by przedłużyć rywalizację. Ta sztuka im się nie udała, Radomka wygrała 3:0.

W spotkanie lepiej weszły przyjezdne, które po swoich skutecznych atakach szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Co prawda gospodyniom udało się doprowadzić do remisu, ale po świetnej zagrywce Aleksandry Gromadowskiej to znowu wrocławianki miały o trzy oczka więcej. W ataku pomyliła się jednak Yunieska Robles Batista i wynik uległ wyrównaniu (10:10). Za to po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król to Radomka objęła prowadzenie. Umocniła się na nim jeszcze, gdy do swoich skutecznych ataków radomianki dołożyły blok (18:12). Szczególnie, że ich przeciwniczki nie ułatwiały sobie sytuacji, popełniając błędy własne. Za to siatkarki z Radomia kontynuowały dobrą grę na siatce i po chwili mogły się cieszyć z wygranej w premierowej odsłonie po ataku Zaroślińskiej-Król (25:18).

Także i drugą partię lepiej zaczęły zawodniczki z Wrocławia (3:1). Po udanym bloku w wykonaniu Robles miały więc już o trzy oczka więcej. Przyjmująca pomyliła się jednak w ataku i po pewnym czasie wynik wskazał na remis (9:9). Po udanych akcjach w wykonaniu Alexandry Lazić to więc Radomka znalazła się na dwupunktowym prowadzeniu. Taki stan nie utrzymał się za długo, gdyż pomyłek nie uniknęły także gospodynie (14:14). Po świetnych zagrywkach Gromadowskiej to więc zespół z Wrocławia znalazł się w lepszej sytuacji. Szczególnie, że asa dołożyła Robles (19:16). Radomianki nie zamierzały się jednak poddawać i po wygranej w przedłużonej akcji raz jeszcze doprowadziły do remisu. Za to po punktowych zagrywkach Natalii Murek Radomka była już na prowadzeniu (23:21). Wykorzystała więc swoją szansę i triumfowała w kolejnej odsłonie po ataku Zaroślińskiej-Król (25:23).

Od dwupunktowego prowadzenia gospodyń rozpoczął się kolejny set. Nie uniknęły jednak błędów i po udanym bloku Anny Kaczmar to drużyna z Wrocławia miała o dwa oczka więcej (6:4). Taki stan nie utrzymał się za długo, gdyż punktową zagrywką popisała się Lazić. Tym samym odpowiedziała jednak Karolina Fedorek, co przyczyniło się do kolejnej zmiany na prowadzeniu (9:8). Przyjezdne jeszcze się na nim umocniły, gdy udane akcje zapisała na swoim koncie Magdalena Hawryła. Radomianki musiały więc popracować na siatce, aby wynik w połowie seta wskazał na remis (15:15). Od tej pory rozpoczęła się zacięta walka, która trwała aż do samego końca. O losach tej partii musiała więc decydować gra na przewagi. W jej trakcie dwa razy dobrze w ataku spisała się Murek i tym samym przesądziła o wygranej swojego zespołu w całym spotkaniu (27:25).

MVP: Alexandra Lazić

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – #VolleyWrocław 3:0
(25:18, 25:23, 27:25)

Radomka: Lazić (16), Murek (13), Zaroślińska-Król (13), Aelbrecht (9), Kobus (7), Szczepańska (4), Adamek (libero) oraz Wójcik
Volley: Robles Batista (12), Fedorek (12), Gromadowska (11), Kossanyiova (7), Hawryła (5), Kaczmar (2), Bodasińska (libero) oraz Wellna, Szady