Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: MKS Kalisz w czterosetowym meczu lepszy od #VolleyWrocław

TL: MKS Kalisz w czterosetowym meczu lepszy od #VolleyWrocław

fot. Maciej Goclon - tauronliga.pl

Pierwszy set meczu kończącego 3. kolejkę TAURON ligi pomiędzy Energą MKS Kalisz a #VollyWrocław ułożył się po myśli miejscowych, które lepiej radziły sobie w większości elementów siatkarskiego rzemiosła. Po zmianie stron to wrocławianki były skuteczniejsze i wykorzystały błędy rywalek. MKS nie odpuszczał i ponownie wypracował sobie przewagę, której nie oddał do samego końca trzeciego seta. Z każdą kolejną akcją dyspozycja #VolleyWrocław była słabsza, podopiecznym Dawida Murka brakowało przede wszystkim skuteczności w ataku i to zaważyło o wyniku 3:1 dla MKS-u.Spotkanie lepiej rozpoczęły kaliszanki (3:1). Zaraz asa serwisowego dołożyła Justyna Łukasik, a punktowym blokiem popisała się Natalia Gajewska. Po chwili gospodynie miały więc już pięciopunktową przewagę (10:5). Za to ich przeciwniczki nie pomagały sobie popełniając błędy własne. Po autowym ataku Aleksandry Rasińskiej strata wrocławianek wzrosła bowiem do siedmiu oczek (7:14). Dopiero w połowie seta udało im się odrobić część strat, kiedy to zrehabilitowała się Rasińska. W dodatku, błąd w ataku popełniła Karolina Drużkowska i wynik wskazał na remis (17:17). W ważnym momencie gospodynie pograły jednak blokiem i to one zdawały się być bliżej wygranej w premierowej odsłonie. Do tego doszły błędy własne siatkarek z Wrocławia i kaliszanki mogły triumfować po ataku z drugiej linii Eweliny Żurowskiej (25:20).

Kolejna partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia wrocławianek. Zaraz asem popisała się Izabela Bałucka i po chwili przewaga jej zespołu wzrosła do czterech oczek (6:2). Sytuacji kaliszanek nie poprawił także błąd w ataku Żurowskiej (3:9). Dopiero nieudana akcja w wykonaniu Rasińskiej zmniejszyła dystans między drużynami. Skuteczność poprawiła jednak Natalia Murek, dzięki czemu wrocławianki przywróciły sobie wysoką przewagę (17:10). W końcówce asa serwisowego dołożyła jeszcze Andrea Kossanyiova i po chwili przyjezdne mogły się już cieszyć ze zwycięstwa (25:17).

Na początku trzeciej odsłony wrocławianki kontynuowały swoją dobrą grę (2:0). Kaliszanki zatrzymały jednak atak Rasińskiej i wynik wskazał na remis. W dodatku dobrze zaczęła spisywać się Łukasik, dzięki której MKS wypracował sobie dwupunktową przewagę (7:5). Powiększył ją jeszcze, gdy asem popisała się Emilia Mucha. Przyjmująca nie wstrzymywała także ręki w ataku, dzięki czemu dystans między drużynami zwiększył się do sześciu oczek (14:8). Nie był to koniec zdobyczy punktowych gospodyń, gdyż asa serwisowego zanotowała na swoim koncie Monika Gałkowska. Wrocławianki nie zamierzały się jednak poddać bez walki i w końcówce odrobiły część strat, dzięki dobrym akcjom w wykonaniu Murek (19:21). Okazało się to niewystarczające, gdyż w odpowiednim momencie pojawiła się na boisku Oriana Miechowicz, której as serwisowy zadecydował o wygranej gospodyń w tym secie (25:19).

Od dwupunktowego prowadzenia kaliszanek zaczęła się partia numer cztery. W dodatku, przechodzącą piłkę wykorzystała Łukasik i MKS miał już o cztery oczka więcej (6:2). Asem popisała się Karolina Fedorek, co w połączeniu ze skutecznym blokiem pozwoliło przyjezdnym zmniejszyć dystans między drużynami (7:9). Nie uniknęły jednak błędów własnych, co przywróciło wyższe prowadzenie gospodyń. Do tego dołożyły blok i w połowie seta prowadziły już sześcioma punktami (16:10). W dodatku, słabo radziła sobie Aleksandra Gromadowska. Cały mecz zakończył się więc zwycięstwem MKS-u Kalisz, a „kropkę nad i” postawiła czujna gra na siatce Żurowskiej (25:13).

MVP: Monika Gałkowska

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:1
(25:20, 17:25, 25:19, 25:13)

Składy zespołów:
MKS: Gałkowska (18), Żurowska (17), Łukasik (12), Mucha (9), Cygan (7), Gajewska (3), Bałuk (libero) oraz Miechowicz (3), Dudek (3), Drużkowska (2), Kempfi (1), Wysokińska (libero)
#VolleyWrocław: Murek (18), Kossanyiova (15), Fedorek (8), Rasińska (7), Bałucka (7), Kaczmar (1), Adamek (libero) oraz Gromadowska (5), Wellna (2), Szady

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę