Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: MKS Kalisz pokonał Legionovię i zagra w fazie play-off

TL: MKS Kalisz pokonał Legionovię i zagra w fazie play-off

fot. Michał Szymański

Siatkarki Energi MKS Kalisz pokonały we własnej hali zespół DPD IŁCapital Legionovii Legionowo 3:1 i zapewniły sobie udział w fazie play-off TAURON Ligi. Przyjezdne z Legionowa wygrały drugą partię, w pozostałych musiały uznać wyższość kaliszanek. Zespół z Mazowsza pozostał na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż kaliszanki zdobywały punkty głównie po błędach rywalek (4:4). Atak Julie Oliveiry Souzy oraz blok na Monice Ptak pozwoliły Legionovii objąć prowadzenie (6:4), które wzrosło po autowym uderzeniu Ptak (11:8). Gdy środkowa zatrzymała Shelly Stafford MKS złapał kontakt punktowy, a po kontrze wykorzystanej przez Aleksandrę Gromadowską był remis (11:11). Chwilę później inicjatywa była już po stronie gospodyń po tym, jak Ptak wykorzystała piłkę przechodzącą, a Emilia Mucha zapunktowała atakiem (14:12). Dwa błędy Olivii Różański powiększyły dystans (3:17), natomiast po asie serwisowym Eweliny Polak różnica wynosiła już pięć punktów (20:15). Legionowianki wzięły się jednak za odrabianie strat w końcówce i po pomyłkach Polak oraz serii udanych zagrań Jessici Rivero Marin złapały kontakt punktowy (22:23). Trener Jacek Pasiński poprosił jednak w ostatniej chwili o czas, co poskutkowało – po powrocie na boisko zwycięstwo kaliszanek przypieczętowała Monika Gałkowska (25:23).Po wyrównanym początku ponownie legionowianki jako pierwsze objęły prowadzenie (6:4). Zepsuta przez Rivero zagrywka oraz skuteczny atak Muchy szybko pozwoliły jednak gospodyniom wyrównać (7:7). Mocna kontra Różański po raz kolejny pozwoliła przyjezdnym zbudować nieznaczną przewagę (10:8). Nie były one w stanie utrzymać dystansu i po sprytnym zagraniu Muchy było już po 11. Sytuacja zmieniała się dynamicznie – gdy Ptak zatrzymała Stafford inicjatywa była po stronie MKS-u, ale błąd Muchy ponownie dał remis (15:15). Między zespołami toczyła się wyrównana walka punkt za punkt aż do samej końcówki, w której ostatecznie minimalnie lepsze okazały się legionowianki po dwóch akcjach Oliveiry Souzy i zepsutej zagrywce kaliszanek (25:23).

Przegrana druga partia nie zniechęciła gospodyń, które mocno otworzyły trzeciego seta przy serwisie Gałkowskiej (6:1). Legionowianki miały problemy z przyjęciem, co wykorzystywały ich rywalki, ustawiając blok nie do przejścia, co w połączeniu z asem serwisowym Eweliny Polak dodatkowo powiększyło dystans (12:4). Przyjezdne zdołały odrobić część strat dzięki zagraniom Różański, jednak różnica wciąż była spora (12:18). Trener Alessandro Chiappini rotował składem i próbował jeszcze uratować tego seta, ale jego starania nie przyniosły skutku (13:20). Kaliszanki nie miały problemów z rozstrzygnięciem tej odsłony na swoją korzyść, a ostatni punkt padł po bloku Julii Szczurowskiej (25:15).

Legionowianki nie zamierzały się poddać i szybko zbudowały przewagę na początku czwartego seta przy zagrywce Mai Tokarskiej (4:0). Autowe uderzenie Muchy powiększyło dystans (8:3). Kaliszanki nie składały jednak broni i odrobiły część strat, które po mocnym ataku Gałkowskiej wynosiły tylko trzy punkty (7:10). Po kolejnym sprytnym zagraniu Gałkowskiej i efektownie skończonej piłce sytuacyjnej przez Muchę złapały kontakt  punktowy (12:13), natomiast kontra wykorzystana przez przyjmującą dała im remis (14:14). Od tego momentu między zespołami toczyła się twarda walka punkt za punkt, dopiero błędy Różański i Rivero pozwoliły gospodyniom objąć prowadzenie (20:18). W końcówce w polu serwisowym pojawiła się Sylwia Kucharska i seria jej trudnych zagrywek dała MKS-owi zwycięstwo (25:20).

MVP: Justyna Łysiak

Energa MKS Kalisz – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1
(25:23, 23:25, 25:15, 25:20)

Składy zespołów:
MKS: Polak (4), Ptak (13), Bednarek (7), Gromadowska (9), Gałkowska (18), Mucha (13), Łysiak (libero) oraz Szczurowska (2), Bałuk i Kucharska
Legionovia: Tokarska (8), Oliveira Souza (10), Rivero Marin (15), Różański (14), Stafford (8), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba, Dąbrowska, Matejko i Kulig (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę