Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Mimo walki Budowlane bez punktów

TL: Mimo walki Budowlane bez punktów

W ramach 20. kolejki TAURON Ligi Grot Budowlani Łódź podejmowali Grupę Azoty Chemika Police. Pierwszy set rozegrany został pod dyktando przyjezdnych. W dwóch kolejnych partiach łodzianki zaprezentowały się ze znacznie lepszej strony. Mimo że gospodynie w obu setach miały kilka punktów przewagi, nie wykorzystały ich. Końcówki tych partii rozgrywane było pod dyktando policzanek i to Chemik triumfował 3:0.

BEZ ATAKU GRAĆ SIĘ NIE DA

Andrea Mitrović po dłuższej przerwie znalazła się w wyjściowym składzie. Maszyna losująca trenera Marco Fenoglio tym razem wybrała parę przyjmujących – Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk. To okazało się bardzo dobrą decyzją. Od początku meczu bardzo dobrze Mędrzyk rozwiązywała trudne sytuacje na siatce. Policzanki skutecznie broniły i nie pozwalały rywalkom dobić się do boiska. Błędy własne Budowlanych także nie pomagały w nawiązaniu wyrównanej walki (11:15). Zespół z Polic dobrze wykorzystywał też łódzkie słabości na przyjęciu. To as serwisowy Martyny Łukasik zakończył pierwszą partię (17:25).

TRENERSKI NOS

Reagując na występ swojej drużyny trener Maciej Biernat postanowił dokonać kilku zmian. Marta Pol zastąpiła Kingę Różyńską, a duet rozgrywająca-atakująca stanowiły Martyna Łazowska i Weronika Sobiczewska. Początek seta odbywał się pod dyktando przyjezdnych i pomimo większej walki w obronie, to właśnie Chemik miał więcej do powiedzenia w ataku. Łodzianki w środowej fazie seta rzuciły się w pogoń. Bardzo dobrze w ataku spisywały się Sobiczewska i Mitrović. Łodzianki lepiej pracowały również w polu zagrywki. Po kolejnym błędzie Inneh-Vargi gospodynie prowadziły 20:17. Jednak wtedy okazało się, że Marco Fenoglio ma dobre wyczucie i na boisku pojawiły się Xia Ding z Bruną Honorio. Zaciętą końcówkę z pomocą zagrywek Korneluk rozstrzygnęły na swoją korzyść policzanki (24:26)

CHIŃSKA PRECYZJA

Trzeciego seta zespół z Polic rozpoczął z duetem Honorio – Ding na boisku. Przegrana końcówka drugiego seta nie zraziła gospodyń. Mackenzie May zastąpiła Jelenę Blagojević. Po stronie przyjezdnych pojawiało się coraz więcej błędów. Bardzo dobry występ Andrei Mitrović nie dał oczekiwanych skutków. Sytuację na boisku odwróciła Xia Ding i jej seria zagrywek, która kompletnie rozmontowała łódzkie przyjęcie. Mecz zakończył blok na Małgorzacie Lisiak (23:25).

MVP: Natalia Mędrzyk

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(17:25, 24:26, 23:25)

Budowlani: Wilińska, Lisiak (6), Bjelica (1), Mitrović (17), Różyńska (1), Blagojević (7), Łysiak (libero) oraz Pol (4), Łazowska, Sobiczewska (12), i May (4)
Chemik: Inneh-Varga (8), Kowalewska (3), Wasilewska (8), Łukasik (7), Mędrzyk (13), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Honorio (8), Sahin (1) i Ding (1)