Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Mecz walki i podział punktów w Mielcu. Lepsze kaliszanki

TL: Mecz walki i podział punktów w Mielcu. Lepsze kaliszanki

fot. PressFocus

Do meczu wielkiej walki w ramach 8. kolejki TAURON Ligi doszło w Mielcu. Miejscowa ITA TOOLS Stal prowadziła w meczu z Energą MKS-em Kalisz 2:0, a w trzecim secie doprowadziła do gry na przewagi. Finalnie doszło do podziału punktów, z czego dwa zainkasowały kaliszanki. 

W spotkanie lepiej weszły kaliszanki, które wykazywały się wysoką skutecznością w ataku. Szczególnie w ofensywie wyróżniała się Karolina Drużkowska, po której atakach MKS prowadził 2:0. Obie ekipy popełniały błędy w zagrywce, ale asem serwisowym w niedalekim odstępie czasowym popisała się Lucija Mlinar (8:4). Po stronie Stali punktowała z kolei Weronika Gierszewska, jednak po chwili została poczęstowana “czapą” od Drużkowskiej (11:6). Grę wówczas przerwał Mateusz Grabda. Spore kłopoty ze skutecznością ataku miały gospodynie. W dodatku doszła do tego dobra defensywa po stronie kaliszanek, a te wykorzystywały nadarzające się szanse w kontrach (15:9). Małymi krokami ekipa z Podkarpacia odrabiała straty, a niemała w tym zasługa Emilii Muchy, która podłączyła się do gry (16:18). Cierpliwością i konsekwencją swoich poczynań, a przede wszystkim walecznością siatkarki Stali doprowadziły do upragnionego remisu (19:19). Przez moment trwała zacięta wymiana, ale w końcówce mielczanki odjechały swoim rywalkom. Dobrze w polu serwisowym zagrała Katarzyna Bryda, a ostatnie dwa oczka dla Stali zdobyła Mucha (25:22).

Drugą odsłonę od dwupunktowego prowadzenia po skończonej kontrze Gierszewskiej rozpoczęły gospodynie (4:2). Od samego startu na skrzydłach ręki w ataku nie zwalniały Gierszewska oraz Bryda, które punktowały na przemian (7:6). Nieustannie dawała o sobie znać atakująca Stali, której nie potrafiły w żaden sposób zatrzymać kaliszanki (13:9). Przyjęcie obydwóch ekip momentami falowało. Siatkarki z Podkarpacia rozkręcały się z akcji na akcję, a reakcje Marcina Widery na niewiele się zdały (17:11). W krótkim odstępie czasu dwukrotnie zablokowana została Aleksandra Rasińska (22:13), która wcześniej zastąpiła Dajanę Bosković. Gra punkt za punkt opłaciła się beniaminkowi, a wykończenie należało do Gierszewskiej, która zaatakowała po ciasnym skosie (25:17).

W trzeciej partii od razu na prowadzenie wyszły kaliszanki, które po serii skutecznych ataków Rasińskiej wygrywały 5:1. Wielu pierwszych akcji nie kończyły przyjezdne, co w dalszym efekcie poskutkowało remisem. Po tym, jak na środku dała o sobie znać Izabela Bałucka, dołożyła po chwili jeszcze asa (11:10). Kolejne punkty ze skrzydła dopisywała Rasińska, która w połączeniu ze skuteczną zagrywką Drużkowskiej znacznie odjechały mielczankom (16:11). Pomyłki podopiecznych trenera Grabdy powiększyły przewagę MKS-u (20:13). W jednym ustawieniu zawodniczki z Mielca zdobyły pięć oczek i tym samym znacznie odrobiły straty. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego Mucha, która korzystała ze sprytnych rozwiązań. Swoje zagrywką wypracowała również Pola Nowacka (20:18). W trakcie trwania decydujących momentów mielczanki nie wystrzegły się błędów. Po autowym uderzeniu Gierszewskiej kaliszanki złapały kontakt w meczu (25:21).

Kolejna część starcia to gra punkt za punkt do stanu 5:5. Dwie skończone kontry autorstwa Rasińskiej dały przyjezdnym dwa oczka do przodu. Obraz gry szybko jednak wrócił do stycznej rywalizacji. Praktycznie każda z akcji była przedłużona i kończyła się dopiero w kontrze, co wiązało się z dobrym funkcjonowaniem elementu blok-obrona po obu stronach siatki. Żaden z zespołów nie potrafił wyjść na więcej niż dwa oczka przewagi, choć i ta została szybko zniwelowana. Dopiero po dwóch blokach oraz błędzie gospodyń MKS wygrywał 22:18. Losy tego seta musiała jednak wyłonić gra na przewagi. W niej dwukrotnie zapunktowała Aleksandra Cygan, doprowadzając tym samym do tie-breaka (26:24).

W secie numer pięć wynik oscylował wokół remisu (4:4). Atak Drużkowskiej z lewej flanki oraz błąd własny Stali sprawiły, że MKS nie tylko zbudował przewagę, ale kontynuował jej powiększanie przy serii zagrywek Zuzanny Kuligowskiej (9:4). Kolejne oczka dla swojej ekipy zdobywała Drużkowska (12:6).  Jeszcze zagrzewała swoje koleżanki do dalszej gry Gierszewska, ale dwie ostatnie akcje należały do Kuligowskiej (15:9).

MVP: Aleksandra Rasińska

ITA TOOLS Stal Mielec – Energa MKS Kalisz 2:3
(25:22, 25:17, 21:25, 24:26, 9:15)

Składy zespołów:
Stal: Bałucka (8), Bryda (13), Kucharska (7), Mucha (14), Gierszewska (32), Kubacka (7), Łyduch (libero) oraz Dyduła (2), Nowacka (1), Lymareva, Walczak
MKS: Grabka (3), Fedorek (15), Mlinar (7), Drużkowska (22), Bosković (2) Cygan (9), Śliwa (libero) oraz Rasińska (22), Kuligowska (3), Wawrzyniak, Efimienko-Młotkowska, Pajdak (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved