Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Łodzianki wygrywają w trzech setach i przedłużają rywalizację w ćwierćfinale

TL: Łodzianki wygrywają w trzech setach i przedłużają rywalizację w ćwierćfinale

Po raz kolejny rywalizacja między zespołami Grot Budowlanych Łódź i Legionovii Legionowo zakończyła się w trzech setach. Tym razem to jednak łodzianki były górą. Najwięcej nerwów przyniosła premierowa odsłona, w której zespół z Legionowa był blisko dogonienia swoich przeciwniczek. Nie udała mu się ta sztuka, co  napędziło grę gospodyń w kolejnych partiach. W związku z tym ta para będzie musiała rozegrać ze sobą jeszcze jedno spotkanie.

Ana Cleger znacznie lepiej otworzyła drugi mecz ćwierćfinałowy i po jej ataku blok-aut było już (7:1) dla gospodyń. Oba zespoły miały jednak problem ze znalezieniem właściwego rytmu w ataku i w polu zagrywki. Przewaga Budowlanych powiększyła się po bloku na Różański (12:6) i podwarszawskiemu zespołowi nie pomagały też własne błędy. Właściwy rytm udało się odzyskać dzięki wysiłkom Różański w polu zagrywki. Po drugiej stronie siatki zaczęły się problemy w przyjęciu, co Legionovia bezlitośnie wykorzystywała skuteczną kontrą. Mądrze kiwnęła Grabka i straty jej drużyny zmalały do (14:12). Po czasie na życzenie trenera Biernata swoje w polu zagrywki dołożyła także Cleger. Coraz lepsza gra tria skrzydłowych – Różański, Erkek, Silva znacznie pomogła w odrobieniu strat, ale na pogoń było za późno i atak blok-aut Damaske dał gospodyniom piłkę setową. Chwilę później świetny plas Cleger przypieczętował wynik (25:22).

Od początku drugiego seta skrzydłowe Legionovii obrały taktykę na obijanie rąk w bloku i to uderzenie Erkek blok-aut dało przyjezdnym prowadzenie. Szybko jednak atak Silvy w aut sprawił, że to gospodynie miały o punkt więcej. Walka zrobiła się znacznie bardziej zacięta. Silva znowu uderzyła w aut (11:9). Więcej energii na boisko swoimi zagrywkami wniosła Łazowska, a łódzka drużyna świetnie spisywała się w obronie. Po uderzeniu Fedusio z lewego skrzydła było już 17:12. Nie obyło się jednak bez kłopotów w środkowej fazie seta. Wyjść z trudnego ustawienia udało się jednak dopiero dzięki kiwce Lisiak. To również łódzka kapitan złapała blokiem Różański chwilę później. Skuteczna w kontrataku była Cleger (22:17). Piłkę setową dał gospodyniom znakomity atak Fedusio z szóstej strefy. Weronika Centka chwilę później przypieczętowała wynik seta uderzeniem z krótkiej (25:20).

Zacięta walka rozpoczęła również trzeciego seta. Kiwka Łazowskiej dała gospodyniom prowadzenie (5:2). Skrzydła w ataku rozwijały Damaske i Fedusio, z kolei skuteczność zgubiła Silva (15:7), a jej drużyna wydawała się być coraz bardziej sfrustrowana. Zespół starała się jeszcze pobudzić do walki Różański (16:11). Pomimo drobnych problemów w środkowej fazie seta ważną kontrę skończyła przedzierając się przez blok Damaske (21:16). Potem w polu zagrywki stanęła Łazowska. Blok na Erkek dał piłkę setową, a autowe uderzenie Tokarskiej zakończyło mecz (25:16).

MVP: Ana Cleger

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0
(25:22, 25:20, 25:16)

Stan rywalizacji play-off: 1:1

Budowlani: Centka (6), Cleger (18), Fedusio (15), Lisiak (7), Łazowska (3), Damaske (6), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Lewandowska i Górecka (2)
Legionovia: Różański (12), Tokarska (1), Silva (9), Erkek (10), Gryka (6), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (1), Stefanik (1) i Dąbrowska