Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS Wyrównał stan rywalizacji, decydujący mecz w Radomiu

TL: ŁKS Wyrównał stan rywalizacji, decydujący mecz w Radomiu

W czwartym meczu o brązowy medal ŁKS Commercecon Łódź stanął na wysokości zadania i po raz drugi wygrał z E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2:2. Decydujący mecz pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany w Radomiu.

W spotkanie lepiej weszły łodzianki, gdy w ataku pomyliła się Ana Bjelica ŁKS odskoczył na 7:3, a o czas poprosił szkoleniowiec Radomki. W kolejnych akcjach gospodynie skutecznie ustawiały blok i dopiero po drugiej przerwie dla trenera Marchesiego atak na punkt zamieniła Bruna Honorio (10:4). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się (13:7). Z czasem skutecznie zaczęły punktować Honorio i Samara De Almeida (14:10). Radomianki wzmocniły swoją zagrywkę. Łodziankom również zdarzało się popełniać błędy. Gdy gospodynie nie poradziły sobie z odbiorem zagrywki Kornelii Moskwy, o czas poprosił trener ŁKS-u (16:13). Nie brakowało przedłużonych akcji i ofiarnych obron. Ze zmiennym szczęściem atakowała Katarzyna Zaroślińska-Król (21:17, 22:20). Radomianki nie poddawały się, a gdy kontratak wykorzystała Ana Bjelica drugi czas wykorzystał trener Masek (22:21). Po przerwie Ana Kalandadze zmieniła Wójcik i zameldowała się na boisku skutecznym atakiem. Zagranie z drugiej piłki Britt Bongaerts dało piłki setowe ŁKS-owi a drugą z nich wykorzystała Katarina Lazović.

Od początku drugiego seta trwała zacięta wymiana ciosów (6:6). Stopniowo do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. Po nieudanym ataku Bjelicy siatkarka została zmieniona przez Julię Twardowską (10:7). Gospodynie skuteczniej grały na siatce, gdy przechodzącą piłkę wykorzystała Klaudia Alagierska, czas wykorzystał trener Marchesi (14:10). Celnie atakowała Katarzyna Zaroślińska-Król, a po asie Lazović o kolejną przerwę poprosił szkoleniowiec Radomki (18:12). Radomianki starały się walczyć, ręki w ataku nie wstrzymywała Honorio (20:15). W kolejnych akcjach skutecznie na środku prezentowała się Justyna Łukasik. Gdy zatrzymana została Lazović, o czas poprosił jeszcze trener Masek (21:17). Chociaż za sprawą ataku Bruny Honorio Radomka obroniła pierwszą piłkę setową, w kolejnej akcji Łukasik zepsuła zagrywkę, kończąc seta.

Za sprawą asa Any Bjelicy radomianki prowadziły na początku trzeciej odsłony 4:1, jednak po autowym ataku Samary De Almeidy na tablicy wyników widniał już remis (4:4). ŁKS skutecznie ustawiał blok (9:8). Po obu stronach siatki zdarzały się pomyłki. W szeregach łodzianek dobrze punktowała Nadja Ninković (13:11). Chociaż po zepsutej zagrywce Wójcik i nieudanym ataku Zaroślińskiej-Król na tablicy wyników pojawił się remis, po chwili ŁKS ponownie prowadził dwoma punktami (13:13, 15:13). Gdy po weryfikacji okazało się, że atak Bruny Honorio był po antence, o czas poprosił trener Marchesi (17:14). Radomianki miały szansę na doprowadzenie do remisu, jednak ponownie podczas ataku Honorio popełniła błąd, a w kolejnej akcji asa dołożyła Lazović (19:16). Passa gospodyń mimo przerwy dla Radomki trwała (22:16). Dopiero atak Honorio pozwolił radomiankom zrobić przejście (23:17). Mecz dobiegł końca, gdy Agata Witkowska nie zdołała przyjąć zagrywki Alagierskiej.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

ŁKS Commercecon Łódź – E. LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0
(25:23, 25:19, 25:17)

Stan rywalizacji o brązowy medal: 2-2

ŁKS: Wójcik (3), Lazović (15), Ninković (11), Bongaerts (3), Alagierska (8), Zaroślinska-Król (17), Saad (libero) oraz Pacak i Kalandadze (1)
Radomka: Bjelica (4), Rodrigues de Almeida (10), Bruna Honorio Marques (17),  Łukasik (5), Moskwa (3), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Bałucka, Twardowska (2) i Biała