Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS walczył, ale Developres wygrał i awansował do finału

TL: ŁKS walczył, ale Developres wygrał i awansował do finału

Zespół Developres Bella Dolina Rzeszów został pierwszym finalistą TAURON Ligi, po raz drugi pokonując ŁKS Commercecon Łodź w półfinale. Rzeszowianki zdominowały rywalki w pierwszej partii i wydawało się, że spokojnie zakończą mecz w trzech setach, jednak w drugiej odsłonie łodzianki nawiązały z nimi wyrównaną walkę i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W dwóch kolejnych partiach również nie brakowało emocji oraz walki, ale ostatecznie o kilka akcji lepsze były siatkarki Developresu i to one triumfowały 3:1.

Od udanej akcji rozpoczęła mecz Veronica Jones-Perry, ale szybko odpowiedziała udaną akcją ofensywną Kara Bajema (1:1). Walka rozgorzała już od samego początku.  Kiedy zagrywką zapunktowała Klaudia Alagierska, ŁKS odskoczył na 4:2, ale na 5:5 udaną kiwką wyrównała Bajema. Developres wyszedł na prowadzenie w momencie, gdy trudną zagrywkę zaprezentowała Katarzyna Wenerska, co pozwoliło rzeszowiankom ustawić szczelny blok (10:7). Ten element siatkarskiego rzemiosła funkcjonował w ekipie trenera Antigi bardzo dobrze, dodatkowo w ataku nie zawodziła Jelena Blagojević (14:9, 17:11). Przyjezdne dominowały praktycznie w każdym elemencie. Zagrywką  i atakiem punktowała chociażby Kara Bajema (23:15). Jednostronnego seta zakończył błąd dotknięcia siatki po stronie ŁKS-u.

Gospodynie dobrze weszły w seta drugiego. Problemy w ataku i przyjęciu miała Jelena Blagojević, a zagrywką dobrze pracowała Joanna Pacak (7:2).  Rzeszowianki starały się odrabiać straty, po atakach Anny Stencel i Kary Bajemy było już tylko 8:6 dla ŁKS. Developres znakomicie funkcjonował w ofensywie i do remisu doprowadziła udanym atakiem Bajema (9:9). Walka trwała w najlepsze, nie brakowało dyskusji z arbitrami. Po ataku Magdaleny Jurczyk było 13:13. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy po asie serwisowym Julity Piaseckiej zrobiło się 18:16 dla miejscowych i przerwę zarządził Stephane Antiga. Po niej jednak prowadzenie ŁKS-u podwyższyła atakiem Valentina Diouf (19:16). Po akcjach Jurczyk i Bajemy różnica stopniała do jednego punktu (21:20), a na 21:21 zagrywką wyrównała Katarzyna Wenerska.  W końcówce łodzianki zachowały więcej zimnej krwi, a ostatnia akcja należała do Diouf.

Początek trzeciej części meczu to gra punkt za punkt, po ataku Jurczyk było 7:7. Po  błędzie Diouf oraz ataku Blagojević Developres odskoczył na 10:8. Łodzianki szybko wyrównały, a po akcjach Diouf i Piaseckiej miały punkt przewagi (11:10). Walka trwała w najlepsze do stanu 13:13, potem serią w jednym ustawieniu zapunktował Developres. W polu zagrywki znakomicie pracowała Blagojević, działał blok i kontratak (18:13). Serwisem odpowiedziała jednak Julita Piasecka (16:18). O czas poprosił trener Antiga, po którym atak skończyła Bajema. Łodzianki za sprawą bloku zmniejszyły straty do jednego punktu, ale jak się okazało tylko na moment, bowiem po ataku Bruny Honorio było 21:18. Bruna Honorio dała swojej drużynie piłki setowe (24:21), a w kolejnej akcji Anna Stencel zablokowała Diouf.

ŁKS lepiej wszedł w czwartego seta, po ataku Alagierskiej i bloku Piaseckiej było 4:1.  Piasecka udanym atakiem podwyższyła prowadzenie swojej drużyny do czterech oczek (6:2). Podopieczne trenera Michała Cichego utrzymywały prowadzenie, chociaż rywalki starały się odrabiać straty. Developres wyrównał na 8:8 w ustawieniu z Blagojević na zagrywce. Oba zespoły były w kontakcie punktowym do momentu, gdy w polu zagrywki stanęła Katarzyna Wenerska. W bloku pracowała Jurczyk, a w ataku Bajema (13:10). Rzeszowianki zmierzały po wygraną i awans do finału, kiedy Stencel zablokowała Piasecką różnica wynosiła już 6 oczek. (20:14). ŁKS próbował odrabiać straty, zbliżył się na 17:20 po bloku Kamili Witkowskiej i ataku Diouf. Kolejna udana akcja Włoszki spowodowała, że przewaga Developresu wynosiła już tylko dwa punkty (23:21). Kiedy zadziałał blok ŁKS-u zrobiło się już tylko 24:23, ale w kolejnej akcji w aut uderzyła Diouf i awans rzeszowianek do finału stał się faktem.

MVP: Kara Bajema

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
(17:25, 25:23, 21:25, 23:25)

ŁKS: Grajber (1), Witkowska (4), Diouf (24), Ratzke, Alagierska (9), Jones-Perry (14), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (8), Sobiczewska (1), Gajer, Piasecka (10)
Developres: Honorio (14), Blagojević (17), Stencel (9), Wenerska (1), Bajema (26), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) oraz Witowska (1), Smarzek (2), Bińczycka