Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS pokonał Radomkę i pozostaje w walce o trzecie miejsce

TL: ŁKS pokonał Radomkę i pozostaje w walce o trzecie miejsce

fot. Łukasz Krzywański

ŁKS Commercecon Łódź zaskakująco łatwo pokonał u siebie E.Leclerc MOYA Radomkę Radom 3:0. Jedynie druga partia była wyrównana, w dwóch pozostałych łodzianki całkowicie zdominowały rywalki, głównie za sprawą bloku. Tym samym siatkarki ŁKS-u wciąż mają szansę, by zakończyć fazę zasadniczą na trzecim miejscu.

Pierwszym starciem dla ŁKS-u Commercecon Łódź po finałach Pucharu Polski w Nysie był pojedynek na domowym parkiecie z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Zaskakującą informacją przed meczem okazał się fakt zmiany na pozycji kapitana ŁKS-u, ponieważ w tej funkcji Katarzynę Zaroślińską-Król zastąpiła Agata Wawrzyńczyk.Gospodynie od samego początku grały ostrą zagrywką i bardzo utrudniały rywalkom życie w przyjęciu. Przewagę udawało się budować zwłaszcza przy zagrywkach Britt Bongaerts i Zaroślińskiej-Król (6:1). Dobrze w mecz weszła Julia Twardowska, ale liderkom tabeli ciężko było znaleźć właściwe rozwiązania w ataku. ŁKS znakomicie ustawiał się w obronie i Bongaerts mogła wybierać różne rozwiązania w kontrze (17:10). Szybka krótka z Klaudią Alagierską zakończyła seta (25:17). Początek drugiej odsłony był znacznie bardziej wyrównany, a po skutecznej kontrze Joanny Pacak gospodynie mogły zacząć budować przewagę (5:4). Dobrze w ataku czuła się Katarina Lazović i łodzianki znakomicie pracowały na siatce (18:13). Ana Kalandadze pojawiła się w miejsce Zaroślińskiej-Król, a wkład w grę Janisy Johnson dał Radomce nieco więcej siły do walki na boisku (22:20). Zacięta końcówka seta skończyła się na korzyść ŁKS-u po tym, jak Zaroślińska-Król obiła radomski blok (25:23).

Trzeci set, pomimo wysiłków Radomki w obronie, przypominał trochę bicie głową w mur. Sprytną kiwką długą akcję rozwiązała Bongaerts (10:6). Skuteczności w ataku zaczęło brakować także Janisie Johnson, a świetnie na skrzydłach pod drugiej stronie siatki pracowało trio – Wójcik, Zaroślińska-Król, Lazović. Skuteczny atak Aleksandry Wójcik po skosie sprawił, że ŁKS prowadził (19:9). Zupełnie na boisku nie mogła odnaleźć się także Bruna Honorio, więc pod koniec seta zmieniła ją Julia Twardowska, ale to też nie przyniosło poprawy. Podwójne obicie Pauliny Zaborowskiej zakończyło mecz (25:13).

MVP: Britt Bongaerts

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc MOYA Radomka Radom 3:0
(25:17, 25:23, 25:13)

Składy zespołów:
ŁKS: Pacak (8), Wójcik (12), Lazović (6), Bongaerts (5), Alagierska (12), Zaroślińska-Król (15), Strasz (libero) oraz Pasznik, Kalandadze (2)
Radomka: Honorio (7), Bałucka (1), Picussa (5), Johnson (12), Twardowska (8), Zaborowska, Witkowska (libero) oraz De Almeida (1), Biała (3), Moskwa (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę