Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS Łódź wyraźnie lepszy od Radomki w pierwszym meczu

TL: ŁKS Łódź wyraźnie lepszy od Radomki w pierwszym meczu

Pierwsze ćwierćfinałowe starcie pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź i E.LECLERC Moya Radomką Radom nie przyniosło zbyt wielu emocji. W szeregach radomskiej ekipy zabrakło Katarzyny Skorupy oraz Agaty Witkowskiej. W dwóch pierwszych setach przez chwilę drużyny grały punkt za punkt, ale za każdym razem to łodzianki budowały sobie przewagę i nie oddawały inicjatywy. W trzecim secie to również łodzianki lepiej zagrały i nie straciły ani jednej partii.

Zespół z Radomia w pierwszym meczu fazy play-off musiał poradzić sobie w odrobinę osłabionym składzie bez Agaty Witkowskiej i Katarzyny Skorupy. Na początku walka była bardzo zacięta. Dzięki dobrej grze na siatce i skutecznym kontratakom, to gospodynie zyskały przewagę (5:2). W obronie błyszczała łódzka kapitan, a pewną ręką uderzenia kończyła Valentina Diouf (12:9). Po drugiej stronie siatki ciężar gry w ataku brała na siebie przede wszystkim Natalia Murek, ale błędy własne nie pomagały Radomce w odrabianiu strat. Kornelia Moskwa odbiła się od bloku (14:22), a chwilę później skończona przez Valentinę Diouf kontra dała ŁKS-owi prowadzenie (25:17).

Mocne zagrywki Jones-Perry pomogły ŁKS-owi lepiej otworzyć drugiego seta, ale po drugiej stronie siatki przede wszystkim Katarzyna Zaroślińska-Król i Freya Aelbrecht starały się pobudzić swój zespół do walki. To as serwisowy belgijskiej środkowej doprowadził do remisu (7:7). Gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Radomka coraz lepiej grała blokiem, ale im bliżej końcówki seta tym ciężej było przyjezdnym zdobyć punkt w ataku. Po autowym uderzeniu Aleksandry Wójcik było już 19:15 dla ŁKS-u. Po autowej zagrywce Szczepańskiej i asie serwisowym Martyny Grajber w odpowiedzi set zakończył się wygraną gospodyń (25:18).

Trzeciego seta drużyna z Radomia rozpoczęła z duetem Aleksandra Wójcik i Natalia Murek w linii przyjęcia. Skuteczny blok na tej drugiej dał gospodyniom prowadzenie (3:0) i przyjezdnym coraz trudniej zdobywało się punkty w ataku. Dzięki dobrej grze na siatce wyglądało to trochę jak bicie głową w mur. Recepty na łódzki blok nie mogła znaleźć Murek (15:19). Swoje w polu zagrywki do wyniki dołożyła Diouf, a błąd Kornelii Moskwy na siatce zakończył mecz na korzyść gospodyń (25:16).

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0
(25:17, 25:18, 25:16)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla ŁKS-u

ŁKS: Grajber (9), Witkowska (3), Diouf (18), Ratzke, Alagierska (10), Jones-Perry (11), Maj-Erwardt (l.ibero) oraz Pacak (4)
Radomka: Murek (9), Szczepańska 1), Zaroślińska-Król (11), Aelbrech (9), Lazić (1), Moskwa (6), Adamek (libero) oraz Wójcik (2), Kobus i Biała