Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS lepszy od UNI w swoim pierwszym meczu

TL: ŁKS lepszy od UNI w swoim pierwszym meczu

UNI Opole w pierwszym meczu sezonu 2022/2023 we własnej hali nie zdołało ugrać punktów. Chociaż po pierwszym, wyraźnie wygranym przez ŁKS Commercecon Łódź secie gra się wyrównała, w żadnej z trzech odsłon gospodynie nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Łodzianki wywiązały się z roli faworytek, a statuetkę MVP odebrała Valentina Diouf.

Lepiej rozpoczęły spotkanie siatkarki z Łodzi, które po bloku na Anastazji Kraidubie prowadziły 3:1. Gdy blokiem została zatrzymana Zuzanna Górecka, straty UNI zmalały do dwóch oczek (3:5). Piłka przechodząca skończona przez Valentinę Diouf dała łodziankom prowadzenie 11:8, a po kolejnych dwóch punktach dla ŁKS-u Commercecon o czas poprosił trener Nicola Vettori. O kolejny poprosił przy stanie 16:8 dla łodzianek. Zespół Alessandro Chiappiniego szedł jak burza, zdobywając kolejne punkty. Po ataku Diouf ze skrzydła prowadził już 19:9. W końcówce opolanki odrobiły kilka punktów, m.in. dzięki dobrej grze Kingi Stronias, ale nie były już w stanie wyrównać wyniku. Po ataku Lany Scuki ŁKS Commercecon wygrał 25:15.

Drugiego seta opolanki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale ich przewaga szybko stopniała (2:2). Po autowym ataku Góreckiej UNI ponownie wyszło na kilkupunktowe prowadzenie (5:3). As serwisowy Kraiduby dał opolankom prowadzenie 9:5, ale w kolejnej akcji Ukrainka zagrała w aut. Zawodniczki UNI utrzymywały prowadzenie, przyjezdne próbowały gonić wynik. Po ataku Witkowskiej straciły dwa oczka (11:13). Przy stanie 15:11 dla UNI o czas poprosił trener Chiappini. Jego drużyna ruszyła w pogoń, po ataku Góreckiej mieliśmy remis po 16. Po kolejnym punkcie dla ŁKS-u o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń. Świetna zagrywka Alagierskiej-Szczepaniak dała łodziankom prowadzenie 20:17. ŁKS Commercecon miał pierwszą piłkę setową po ataku Witkowskiej, a w kolejnej akcji udanie zaatakowała Diouf i łodzianki wygrały 25:20.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry. Żadna z ekip nie potrafiła wyjść na bezpieczne prowadzenie. Gdy błąd popełniła Marta Orzyłowska, ŁKS Commercecon prowadził 8:7. Kolejny remis oglądaliśmy po mocnym ataku Lany Conceicao. Przy stanie 11:10 dla UNI o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. 13:10 opolanki prowadziły po asowej zagrywce Gabrieli Makarowskiej-Kulej. Punktowa zagrywka Pellegrino dała UNI przewagę 16:13, jednak autowe zagranie Stronias zmniejszyło prowadzenie opolanek do jednego oczka (18:17). Gdy szczelny blok postawiły łodzianki było po 20, a o czas poprosił trener Vettori. Autowy atak Kraiduby dał łodziankom prowadzenie 21:20. Po ataku Julity Piaseckiej ŁKS Commercecon miał przewagę 23:21 i o kolejną przerwę poprosił szkoleniowiec gospodyń. Autowy atak Kingi Stronias dał wygraną ŁKS-owi Commercecon Łódź 25:21.

MVP: Valentina Diouf

UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(15:25, 20:25, 21:25)

UNI: Orzyłowska (5), Stronias (5), Conceicao (9), Pellegrino (5), Makarowska-Kulej (2), Kraiduba (18), Adamek (libero) oraz Janicka, Senica i Sieradzka (1)
ŁKS: Witkowska (13), Diouf (16), Górecka (7), Ratzke, Alagierska-Szczepaniak (5), Scuka (4), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk, Gajer i Piasecka (3)