Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bez niespodzianki w Tarnowie, ŁKS lepszy od gospodyń

TL: Bez niespodzianki w Tarnowie, ŁKS lepszy od gospodyń

ŁKS Commercecon Łódź wywiązał się z roli faworyta wyjazdowego spotkania przeciwko Grupie Azoty Akademii Tarnów. Łodzianki zdominowały pierwszego seta. W dwóch kolejnych było znacznie więcej walki, ale za każdym razem ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Chiappiniego.

Niemoc gospodyń

Od początku spotkanie układało się po myśli ŁKS-u. Pierwszy punkt dla gospodyń zdobyła dopiero Barbara Zakościelna (1:3). Gospodynie regularnie popełniały błędy, przy stanie 3:7 interweniował trener Krzyształowicz. Łodzianki wywierały presję zagrywką, po ataku z przechodzącej piłki Sonii Stefanik kolejny czas wykorzystał szkoleniowiec gospodyń (6:12). Serię przy zagrywkach Kamili Witkowskiej zakończył dopiero błąd zagrywającej (7:14). Raz za razem punktowała Valentina Diouf. Pojedyncze skuteczne akcje gospodyń na niewiele się zdały. W końcówce ŁKS zaliczył serię przy zagrywkach Amandy Campos. Łodzianki wygrały tego seta do 13.

Tarnowianki postawiły się ŁKS-owi

W drugim secie zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Na zagrania Diouf odpowiadała Wiktoria Szumera. Dopiero po atakach Campos ŁKS wyszedł na prowadzenie 12:10. Kolejne błędy gospodyń skłoniły trenera Krzyształowicza do poproszenia o czas. Po przerwie skutecznie zaatakowała Szumera (12:14). Nie brakowało wydłużonych wymian. Kolejne ataki Szumery i as Katarzyny Marcyniuk pozwoliły gospodyniom odwrócić wynik (17:16). Po czasie dla trenera Chiappiniego siatkarka dołożyła jeszcze jednego asa, dopiero atak Diouf pozwolił zrobić przejście (18:17). Końcówka była zacięta. Po kontrataku Diouf i błędzie Molendy ŁKS wrócił na prowadzenie – 22:21. Atak Aleksandry Dudek zakończył ciekawą odsłonę.

Dobre chęci nie wystarczyły

Po asie Roberty Ratzke ŁKS prowadził 4:0 w trzecim secie. Gra obu zespołów nie była pozbawiona błędów. Zdarzały się wydłużone wymiany. Z czasem przyjezdne zaczęły powiększać przewagę. Po kolejnych atakach Natalii Dróżdż ŁKS odskoczył na 12:7 i o czas poprosił trener Krzyształowicz. Seria przy zagrywkach Mościckai pozwoliła gospodyniom odrobić większość strat. Przy stanie 12:13 interweniował trener Chiappini. Ze zmiennym szczęściem punktowały obie atakujące. Po atakach Campos ŁKS wyszedł na prowadzenie 17:14. Swoje akcje kończyła Dudek a dystans utrzymywał się. Do końca to łodzianki kontrolowały grę. Chociaż atak Szumery i błąd Diouf pozwoliły tarnowiankom przedłużyć jeszcze grę, błąd w polu zagrywki gospodyń zamknął pojedynek.

MVP: Natalia Dróżdż

Grupa Azoty Akademia Tarnów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(13:25, 22:25, 20:25)

Akademia: Zakościelna (2), Mościckaja (5), Marcyniuk (5), Chmielewska (3), Uszewa (4), Szumera (13), Żurawska (libero) oraz Calkins (1), Molenda (7), Szczygieł-Głód (1) i Dzaković
ŁKS: Dudek (13), Witkowska (2), Diouf (13), Ratzke (2), Campos (10), Stefanik (6), Drabek (libero) oraz Maj-Erwardt, Dróżdż (6), Alagierska-Szczepaniak (1) i Zaborowska