Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS Commercecon Łódź powalczy o mistrzostwo Polski

TL: ŁKS Commercecon Łódź powalczy o mistrzostwo Polski

Po trzech  ostatnich sezonach z rzędu zakończonych brązowym medalem siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zagrają o krążek z najcenniejszego kruszcu. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego we wtorek po raz drugi pokonały BKS Bostik Bielsko-Biała i w finale zagrają z Developresem Bella Dolina Rzeszów.  Najlepszą zawodniczką meczu została Valentina Diouf.

Z wysokiego „C” w mecz weszły łodzianki, po kontrataku Valentiny Diouf prowadziły 4:0. Dopiero zdecydowany atak Martyny Borowczak dał pierwszy punkt gospodyniom. Przy stanie 3:8 interweniował trener Piekarczyk, po przerwie skutecznie zaatakowała Majka Szczepańska-Pogoda. Przyjezdne konsekwentnie punktowały w ataku, wywierały również presję zagrywką a dystans pozostawał wyraźny. Gospodynie dobrze grały w obronie, jednak miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Gdy przedłużoną wymianę skończyła Diouf, ponownie o czas poprosił trener BKS-u (5:13). Mimo roszad w składzie gospodynie były tylko tłem dla ŁKS-u. Po zagraniu Kamili Witkowskiej było już 20:8 dla łodzianek. Mimo starań Szczepańskiej-Pogody to łodzianki wyraźnie wygrały seta. Zagrywka w siatkę Pauliny Damaske zamknęła rywalizację w inauguracyjnej partii.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, przyjezdne miały problem z zatrzymaniem Szczepańskiej-Pogody. Stopniowo do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne, które po kontrataku Diouf odskoczyły na 7:10. Gdy przepychankę na siatce wygrała Witkowska, interweniował trener Piekarczyk. W dalszej fazie seta ofensywna siła gospodyń opierała się na duecie Szczepańska-Pogoda/Borowczak. Po tym jak przechodzącą piłkę wykorzystała Damaske, pierwszy czas wykorzystał szkoleniowiec ŁKS-u (12:15). Po przerwie skutecznie zaatakowała Diouf. Z czasem w szeregi gospodyń zaczęły wkradać się błędy. Gdy zablokowana została Borowczak było już 21:16 dla łodzianek i o kolejną przerwę poprosił trener BKS-u (16:21). Bielszczanki starały się walczyć, jednak ponownie nie zdołały odrobić wcześniej powstałych strat. Kropkę nad „I” w tej odsłonie postawiła Kamila Witkowska.

Po asach Pauliny Damaske gospodynie prowadziły 5:2. Z czasem Łodzianki zaczęły odrabiać straty, po bloku na bielskiej atakującej ŁKS złapał kontakt punktowy (8:7). Skutecznie na środku atakowała Nikola Abramajtys. W kolejnych akcjach przyjezdne wciąż goniły wynik, chociaż niwelowały straty, nie były w stanie wyjść na prowadzenie (13:10, 13:12). Dopiero gdy przedłużoną wymianę skończyła Diouf na tablicy wyników pojawił się remis i o czas poprosił szkoleniowiec BKS-u (14:14). W kolejnych akcjach gospodynie ponownie przejęły inicjatywę, po kontrataku Borowczak interweniował trener Chiappini (17:15). Serię przy zagrywkach Szczepańskiej-Pogody przerwała dopiero Lana Scuka (18:16). Na boisku nie brakowało emocji, siatkarki wymieniały się skutecznymi atakami. Końcówka grana była na styku. Atak po bloku w aut Borowczak dał piłkę setową gospodyniom. Po czasie dla ŁKS-u skutecznie zaatakowała Diouf (24:24). W kolejnej akcji Szczepańska-Pogoda posłała piłkę w aut i ostatnią przerwę wykorzystał trener Piekarczyk. Punkt na wagę zwycięstwa celną zagrywką zdobyła Roberta Ratzke.

BKS  Bostik Bielsko-Biała – ŁKS  Commercecon Łódź 0:3
(15:25, 18:25, 25:27)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla ŁKS Commerceccon Łódź
Awans: ŁKS Commercecon

BKS: Pierzchała (5), Nowicka (1), Borowczak (13), Majkowska, Damaske (10), Szczepańska-Pogoda (17), Mazur (libero) oraz Nowak (libero),  Chmielewska, Abramajtys (3), Sobiczewska
ŁKS: Gryka (5), Witkowska (7), Diouf (22), Górecka (9), Ratzke (3), Scuka (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż (1), Hryszczuk, Gajer, Drabek, Piasecka (1)