Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Lider nie gra, Chemik chce rewanżu na Radomce

TL: Lider nie gra, Chemik chce rewanżu na Radomce

fot. Michał Szymański

W najbliższej kolejce TAURON Ligi odbędą się tylko cztery mecze. Koronawirus w zespołach z Rzeszowa i Piły spowodował, że ich spotkania zostały odwołane. A szkoda, bo mecz Developresu z Budowlanymi zapowiadał się bardzo ciekawie. Pod nieobecność lidera, do rangi hitu urasta spotkanie w Radomiu, gdzie Chemik będzie chciał wziąć srogi odwet za porażkę u siebie na początku sezonu. 

Problemów nie powinien mieć ŁKS Commercecon, który podejmie Jokera, a pozostałe dwa spotkania mają również faworytów, ale już nie tak zdecydowanych jak mecz w Łodzi, więc można spoglądać w ich stronę z nadzieją na niespodzianki.E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police

Sobota, 12.12.2020, godz. 20.30
Transmisja: Polsat Sport

Sobotnie spotkanie Chemika z Radomką zapowiada się jako najciekawsze wydarzenie najbliższej kolejki TAURON Ligi. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygranym tie-breakiem przez radomianki. Był to początek świetnego okresu gry podopiecznych Riccardo Marchesiego, a w przypadku Chemika potraktowano to jako małą niespodziankę, ale dopiero później okazało się, że policzanki zanotowały po prostu kiepski start sezonu.

W trakcie rozgrywek mistrzynie Polski dodatkowo straciły Wilmę Salas Katarzynę Połeć, ale mimo wszystko wydaje się, że to one będą faworytkami rewanżu. Od turnieju Ligi Mistrzyń Chemik idzie jak burza i wygląda na to, że wszystkie tryby w końcu powskakiwały na właściwe miejsca w tej maszynie. Radomianki z kolei w ostatnich kilku spotkaniach nie były już tak do bólu wyrachowane i konsekwentne jak wcześniej. Pozwoliły urwać sety MKS-owi i Pałacowi, a na własnym parkiecie po piorunującym początku meczu, oddały inicjatywę i pozwoliły zabrać pełną pulę ŁKS-owi.

Podopieczne Ferhata Akbasa powinny poradzić sobie z Radomką, o ile nie powrócą demony z początku sezonu, tym bardziej że siatkarki z Radomia poza zwycięstwem z Chemikiem na początku sezonu, z resztą czołówki zanotowały porażki. Minimalnie uległy Developresowi i Budowlanym, a we wspomnianym meczu z ŁKS-em Commercecon nie wywalczyły punktów.

Typ redakcji: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved