Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Koniec serii Budowlanych

TL: Koniec serii Budowlanych

fot. Łukasz Krzywański

Weekend w TAURON Lidze zaczął się od mocnego uderzenia. Naprzeciwko siebie stanęły siatkarki wicelidera z Radomia i trzeciej drużyny w tabeli, czyli łódzkich Budowlanych. Łodzianki przed meczem miały serię 11 zwycięstw z rzędu. Pierwsze spotkanie tego zespołu w nowym roku zakończyło tę passę, bowiem zwycięstwo i trzy punkty powędrowały na konto podopiecznych Riccardo Marchesiego. 

Mocnym atakiem na kontrze mecz otworzyła Veronica Jones-Perry. Po drugiej stronie siatki nie ustępowała jej Bruna Honorio i przy jej zagrywce radomianki objęły nieznaczne prowadzenie (4:2). Po kolejnym uderzeniu Jones-Perry było już po 6, a gdy sprytną kiwką popisała się Monika Fedusio to Budowlane miały przewagę (10:7). Błąd Zuzanny Góreckiej dał gospodyniom kontakt punktowy (11:12), jednak gdy pomyliła się również Honorio, łodzianki odbudowały dystans (15:12). Siatkarki Radomki ponownie zbliżyły się do rywalek po uderzeniu Janisy Johnson (14:15), ale nie zdołały doprowadzić do wyrównania. Przyjezdne rozkręciły się przy zagrywce Małgorzaty Lisiak i za sprawą mocnych zagrań Jones-Perry oraz czujnych bloków na Julii Twardowskiej rozstrzygnęły seta na swoją korzyść, a ostatni punkt padł po ataku Kornelii Moskwy (25:16).

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany (4:4), jednak po dwóch błędach Jones-Perry prowadzenie objęły radomianki (6:4). Kontry duetu Fedusio/Jones-Perry dały Budowlanym chwilowy remis (7:7), ale atak Twardowskiej i jej blok na Fedusio ponownie sprawiły, że przewagę miały gospodynie (10:7). Gdy Lisiak zatrzymała Twardowską łodzianki złapały kontakt punktowy (9:10). Inicjatywa pozostała po stronie Radomki, która powiększyła dystans po bloku na Jones-Perry (16:13). Dopiero sprytna kiwka Pauliny Damaske oraz obicie rąk rywalek przez Jones-Perry dało przyjezdnym remis (18:18). Był on chwilowy, bowiem kontra Johnson oraz błąd Damaske po raz kolejny sprawiły, że znaczne prowadzenie miały radomianki (21:18). W końcówce zatrzymana została Damaske, a na lewym skrzydle efektownie punktowała Johnson i to gospodynie zwyciężyły po uderzeniu Honorio (25:21).

Trzeciego seta mocnymi uderzeniami otworzyła Bruna Honorio (2:0). Kontra Moskwy szybko dała remis Budowlanym (3:3), ale gdy Jones-Perry została zablokowana, ponownie przewagę miały radomianki (6:4). Dwa błędy Johnson spowodowały, że na tablicy wyników znów widniał remis i na boisku wywiązała się walka punkt za punkt (11:11). Mocne uderzenie na prawym skrzydle, as serwisowy Jones-Perry i błąd po stronie gospodyń przekazały inicjatywę podopiecznym trenera Błażeja Krzyształowicza (14:11). Nie trwało to długo, kontry Johnson oraz Honorio dały wyrównanie Radomce (14:14). Sytuacja zmieniała się dynamicznie, chwilę później przewagę miały przyjezdne po kolejnych akcjach Jones-Perry oraz bloku na Johnson (18:15). W końcówce najpierw Twardowska, a następnie Andressa Picussa pewnie wykorzystały piłki przechodzące i było po 21. Ostatecznie po grze na przewagi lepsze okazały się radomianki, gdy najpierw skutecznie zaatakowała Honorio, a następnie pomyliła się Fedusio (27:25).W czwartej odsłonie meczu trwała wyrównana walka (3:3). Dwa bloki z rzędu na skrzydłach dały łodziankom nieznaczną przewagę (5:3), ale po ataku w siatkę Lisiak było już po 5. Gra toczyła się punkt za punkt (12:12), dopiero zatrzymanie Fedusio sprawiło, że dwupunktowe prowadzenie miała Radomka (14:12). Kiwka Honorio i as serwisowy Picussy dodatkowo powiększyły dystans (16:12). Skuteczne uderzenie Fedusio i dwa czujne bloki Lisiak spowodowały, że przyjezdne miały kontakt punktowy (16:17). Bardzo dobry fragment gry notowała jednak Johnson i radomianki odbudowały przewagę (19:16). W końcówce pomyliła się Honorio, Damaske wykorzystała piłkę przechodzącą, a asa serwisowego zanotowała Jones-Perry i podobnie jak w poprzedniej partii było po 21. W grze na przewagi ponownie lepsze okazały się gospodynie po ataku Johnson oraz punktowej zagrywce Katarzyny Skorupy (26:24).

MVP: Andressa Picussa

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 3:1
(16:25, 25:21, 27:25, 26:24)

Składy zespołów:
Radomka: Honorio Marques (19), Picussa (16), Johnson (17), Łukasik (1), Twardowska(11), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Bałucka (3), Biała i Zaborowska
Budowlani: Nowicka (3), Lisiak (9), Górecka (3), Jones-Perry (38), Fedusio (13), Moskwa (4), (libero) oraz Lewandowska, Kędziora, Damaske (6)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved