Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Komplet punktów Pałacu Bydgoszcz w Łodzi

TL: Komplet punktów Pałacu Bydgoszcz w Łodzi

Bardzo cenne trzy punkty zdobyły w niedzielny wieczór siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz.  W Łodzi  bydgoszczanki bez straty seta pokonały Grot Budowlanych. W dwóch pierwszych setach walki nie brakowało, ale w trzecim przyjezdne już dominowały na boisku.  Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Pola Nowakowska.

Obie drużyny od pierwszych akcji wymieniały się atakami, a także błędami, dlatego sytuacja z prowadzącym zespołem zmieniała się. Większość akcji kończyła się po długich wymianach. Miejscowym udało się wyjść na dwupunktową przewagę, gdy w bloku zagrała Pol (10:8), ale nie trzeba było długo czekać, a Pola Nowakowska wyrównała – również blokiem (12:12). Przyjezdne zaczęły łapać wiatr w żagle, pomyliły się łodzianki, a gdy Nowakowska uderzyła w kontrze, to Pałac prowadził 15:13. Cały czas obie ekipy walczyły i ciężko było im kończyć akcje w pierwszym uderzeniu. W decydującą fazę seta bydgoszczanki weszły jednak po bloku Różyńskiej i przy prowadzeniu 20:16. Zacięta walka trwała, w Budowlanych uaktywniła się jeszcze Kąkol, ale Pałac nie wypuścił prowadzenia z rąk.

Melis Durul trzymała atak Budowlanych po przerwie, a jej ekipa objęła prowadzenie (6:4). Cały czas obie drużyny zacięcie walczyły, nie brakowało długich akcji, ale to łodzianki były coraz skuteczniejsze i po udanych blokach prowadziły 10:7. Chwilę później Nowakowska stanęła jednak w polu zagrywki, skąd punktowała. W bloku szalała Anna Lewandowska i to bydgoszczanki wysforowały się na czoło (11:10). Durul przywróciła niedługo później prowadzenie na łódzką stronę. Pałac przy zagrywkach Kolety Łyszkiewicz przejął jednak inicjatywę i kontynuował coraz lepszą grę w kolejnych akcjach. Po kontrze Nowakowskiej prowadził 20:16. Łodzianki nie składały broni, długo walczyły i choć myliły się, to w ostatnich chwilach błędy w ataku przydarzyły się też przyjezdnym i po bydgoskiej stronie zrobiło się nerwowo. Ekipa gości utrzymała jednak różnicę, która była wysoka i Nowakowska zamknęła seta.

Po pierwszych wyrównanych wymianach, zepsuty atak łodzianek zaczął budować przewagę Pałacu, a za krótką chwilę punkt dołożyła też kontra Nowakowskiej (8:5). Nadal nie brakowało długich i bardzo długich wymian, obu ekipom przydarzały się też błędy. To bydgoszczanki jednak były na fali wznoszącej, prym wiodła cały czas Nowakowska – także w bloku (12:8). Siatkarki Budowlanych miały jeszcze jeden moment nawiązania walki, wszystko za sprawą zagrywek Durul, ale seria punktowa przy zagrywkach Nowakowskiej pozwoliła przyjezdnym uciec z wynikiem (19:13). U miejscowych brakowało opanowania i kończącego ataku w długich i emocjonujących wymianach, a przyjezdne pewnie kroczyły do wygranej w meczu. Zakończyła go blokiem Lewandowska.

MVP: Pola Nowakowska

Grot Budowlani Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 0:3
(22:25, 22:25, 19:25)

Budowlani: Polak (1), Lisiak (1), Kukulska (3), Durul (19), Kazała (7),  Pol (5), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Łazowska (1), Kąkol (5), Fedusio, Sobolska (5),  Gawlak (1)
Pałac: Bałdyga (1), Lewandowska (11), Żurowska (8), Nowakowska (16), Ter Brugge (2), Różyńska (6), Witkowska (libero) oraz  Mazurek, Kobus, Łyszkiewicz (14)