Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Komplet punktów dla wrocławianek

TL: Komplet punktów dla wrocławianek

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej TAURON Ligi okazała się szczęśliwa dla siatkarek #Volley Wrocław. Podopieczne Dawida Murka pokonały bowiem w Łodzi Grota Budowlanych bez straty seta.  Ostatecznie wrocławianki tę fazę sezonu zakończyły na 10. pozycji. Łodzianki zajęły 6. miejsce i zagrają w play-off.

Do meczu z #Volleyem łodzianki przystąpiły w zaledwie ośmioosobowym składzie i bez Błażeja Krzyształowicza na ławce trenerskiej. Początek spotkania należał do wrocławianek, które po asie serwisowym Kamili Witkowskiej i kontrze Natalii Murek odskoczyły od rywalek na trzy oczka (6:3). W kolejnych minutach z dobrej strony na siatce pokazały się Izabella Rapacz Anna Bączyńska, a dzięki temu przyjezdne wygrywały już 11:6. Przy zagrywce Weroniki Centki Budowlani odrobili część strat, ale wciąż inicjatywa należała do wrocławianek (14:11). Łodzianki zbliżyły się na 14:16, ale dobra gra w bloku #Volley pozwalała mu utrzymać przewagę (20:16). W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Karolina Fedorek, a Natalia Murek przypieczętowała sukces podopiecznych Dawida Murka w premierowej odsłonie (25:19).

Drugą partię zaczęły one od prowadzenia 3:0, ale przy zagrywce Fedusio Budowlani nie tylko wrócili do gry, ale także wyszli na prowadzenie 5:3. Nie cieszyli się z niego zbyt długo, bo Rapacz na spółkę z Witkowską ponownie dały prowadzenie wrocławiankom (9:7). Falowanie trwało w najlepsze, bo ich błędy spowodowały, że to gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę (12:9). Przyjezdne nie zamierzały odpuszczać, a przy serwisie Adrianny Szady wróciły do gry. Walka cios za cios trwała w środkowej fazie seta, a przy remisie oba zespoły weszły w decydującą jego część. W niej Murek dała prowadzenie #Volleyowi 23:19, ale zbicie Pauliny Damaske doprowadziło do batalii na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które dzięki blokowi przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (27:25).

W trzecim secie podopieczne Dawida Murka nie zamierzały zwalniać tempa, a między innymi zagrywka Karoliny Fedorek dała im prowadzenie 4:1. Nie cieszyły się z niego zbyt długo, bo po autowym zbiciu Murek na świetlnej tablicy widniał remis. Wynik na styku pojawiał się w kolejnych minutach, ale Oliwia Michalak pozwoliła łodziankom odskoczyć na 13:11. Po asie serwisowym Małgorzaty Lisiak wciąż prowadziły, ale pomyłka w ataku Damaske spowodowała, że przyjezdne wróciły do gry (16:16). Przy remisie 20:20 dwie ważne kontry skończyła Rapacz, a chwilę później wrocławianki wygrywały już 24:21. Przy zagrywce Lisiak Budowlani doprowadzili do gry na przewagi, ale punktowy serwis Szady przypieczętował wygraną #Volleya 26:24.

MVP: Izabella Rapacz

Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław 0:3
(19:25, 25:27, 24:26)