Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Komplet punktów dla MKS-u Kalisz

TL: Komplet punktów dla MKS-u Kalisz

Ósmą kolejkę TAURON Ligi zakończyło starcie Energi MKS-u Kalisz z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. Trzy punkty powędrowały po nim na konto kaliszanek, które oddały rywalkom tylko jedną partię. Gospodynie od początku spotkania postawiły bydgoszczankom trudne warunki, rozbijając je w pierwszej partii do 13. Po drugiej, bardziej wyrównanej, prowadziły już 2:0, ale kolejna odsłona padła łupem przyjezdnych. Kropkę nad i kaliszanki postawiły w secie numer cztery, pokonując Pałac do 20.

Gospodynie szybko rękami Karoliny Drużkowskiej wykorzystały kontrę i w ten sposób rozpoczęły mecz. Alicja Grabka uruchomiła wszystkie strefy w ataku. Autowe uderzenie Gałkowskiej dało MKS-owi prowadzenie (6:2). Po stronie Pałacu dodatkowo pojawiły się błędy własne i trener Mirosław Zawieracz zmuszony był poprosić o przerwę dla swojej drużyny. Pewnie w ataku czuła się Drużkowska, a gra jej zespołu zazębiała się akcja za akcją. Kolejny błąd Moniki Gałkowskiej tylko powiększył prowadzenie gospodyń (15:6), które pewnie zmierzały po wygraną w pierwszej partii. As serwisowy Kuligowskiej dał piłkę setową, a skuteczny blok na Nowakowskiej przypieczętował wynik w partii (25:13).

Zuzanna Kuligowska odbiła się od bydgoskiego bloku. Błędy własne zaczęły pojawiać się po obu stronach. To kiwka Żurowskiej dała pierwsze prowadzenie Pałacowi (4:3). Piłkę w aut chwilę później posłała Rasińska. Dopiero pojedynczy blok Efimienko-Młotkowskiej na Lewandowskiej doprowadził do remisu (11:11). Sprytne oko bydgoskiego sztabu wypatrzyło dotknięcie siatki po stronie rywala, a coraz lepiej czuła się w ataku Gałkowska. Pałacanki długo utrzymywały dwu,trzy punktowe prowadzenie. Gra Efimienko-Młotkowskiej na siatce po raz kolejny doprowadziła do remisu (19:19). Po zaciętej końcówce, sprytnym uderzeniu Rasińskiej i skutecznym bloku na Różyńskiej (25:23) to MKS prowadził 2:0.

Trzeciego seta na pozycji rozgrywającej w miejscu Pauliny Bałdygi rozpoczęła Magdalena Mazurek. Mocnym uderzeniem rozpoczęła tę partię Monika Gałkowska, a Mazurek szybko znalazła właściwy rytm ze swoimi rozgrywającymi. Na czystej siatce uderzyła Lewandowska (9:8) i zespoły toczyły walkę punkt za punkt. Coraz większe kłopoty w przyjęciu miała Drużkowska, a po skutecznym blok na Fedorek to trener Marcin Widera poprosił o przerwę (18:14). Gospodynie zbyt późno zaczęły pogoń, a obicie Żurowskiej blok-aut dało Pałacowi piłkę setową (24:21). Na nic zdały się obrony Lemańczyk, a skuteczny blok Pałacu przypieczętował wygraną w secie (25:21).

Coraz pewniej w swoich atakach czuła się Pola Nowakowska. Siatkarki MKS-u starały się nakręcać każdą pozytywną akcją. Zagrywki w strefę konfliktu pomiędzy Nowakowska a Witkowską okazały się także bardzo dobra decyzją. Przechodzącą piłkę zgasiła na siatce Fedorek (9:5) i to gra siatkarek MKS-u na siatce zaczęła przechylać szalę wygranej na ich stronę. Grę mogła przyspieszać Grabka, a po ataku Kuligowskiej było już (20:14). Monika Gałkowska próbowała jeszcze obudzić swój zespół, ale zdecydowanie brakowało jej wsparcia lewoskrzydłowych. Atak Rasińskiej po prostej dał MKS-owi piłkę meczową (24:20). Cenną wygrana udało się przypieczętować blokiem na Ewelinie Żurowskiej (25:20).

MVP: Karolina Drużkowska

Energa MKS Kalisz – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:13, 25:23, 21:25, 25:20)

MKS: Drużkowska (22), Rasińska (20), Kuligowska (10), Efimienko-Młotkowska (7), Grabka (2), Fedorek (10), Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Cygan, Bartkowska
Pałac: Bałdyga (1), Lewandowska (6), Żurowska (9), Nowakowska (12), Gałkowska (18), Różyńska (9), Witkowska (libero) oraz Mazurek, Łyszkiewicz