Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Komplet punktów dla Developresu Rzeszów

TL: Komplet punktów dla Developresu Rzeszów

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów zapisały na swoim koncie ósme zwycięstwo w sezonie. W meczu 9. kolejki TAURON Ligi podopieczne Stephane’a Antigi pokonały Grot Budowlanych Łódź. Choć spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodyń, które przegrały pierwszą partię do 19, w kolejnych role na boisku się odwróciły. Rzeszowianki najpierw rozbiły rywalki do 10, a po dwóch następnych odsłonach rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść, zapisując na swoim koncie trzy oczka.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry punkt za punkt. Dopiero wykorzystana przez Aleksandrę Kazałę piłka przechodząca wraz z jej skutecznymi atakami dały łodziankom przewagę w postaci czterech oczek (9:5). W połowie seta dołączyła do niej Monika Fedusio, dzięki czemu zespół Budowlanych miał już bezpieczną sytuację do wygrania premierowej odsłony (16:10). Szczególnie, że Kazała nie zamierzała się mylić i wykazywała się sprytem. Rzeszowiankom nie pomógł już nawet as serwisowy Ana Kalandadze (15:20). W decydującym momencie tym samym odpowiedziała jeszcze Małgorzata Lisiak i zaraz to łodzianki pewnie triumfowały po ataku Melis Durul (25:19).

Od trzypunktowego prowadzenia Developresu rozpoczął się set numer dwa. Zaraz asem „poczęstowała” przeciwniczki Lisiak i dystans zmniejszył się do zaledwie jednego oczka (2:3). Nie zamierzała się jednak mylić Gabriela Orvosova i po chwili to znowu gospodynie miały wyższą przewagę. Szczególnie, że łodzianki nie unikały błędów własnych. Po bloku rzeszowianek było już więc 16:6 dla Developresu. Kontynuowały swoją dobrą grę w tym elemencie i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Obyło się zatem bez żadnych niespodzianek i to gospodynie tego spotkania cieszyły się z wygranej po bloku Weroniki Szlagowskiej (25:10).

Rzeszowianki dobrze rozpoczęły także kolejną odsłonę. Swoją skuteczność udowadniała Orvosova, po atakach której Developres miał o trzy oczka więcej (6:3). Łodzianki nie zamierzały się jednak poddawać i dzięki punktowemu blokowi Fedusio zmniejszyły dystans. Nie udało im się objąć prowadzenia. Szczególnie, że zaraz przypomniała o sobie Orvosova (14:11). Dopiero dłuższa akcja zakończona atakiem Durul przyniosła remis. Przez moment to więc Grot był o oczko lepszy, ale po asie serwisowym Szlagowskiej gospodyniom udało się wrócić na bezpieczną pozycję (18:16). Szczególnie, że zaraz wykazały się skuteczną grą na siatce. Nie był to jednak koniec emocji, gdyż po autowym ataku Orvosovej wynik wskazał na remis (23:23). Ostatecznie musiała decydować gra na przewagi, w której lepsze okazały się siatkarki Developresu Rzeszów. Ostatnie zdanie miała w tym względzie Jelena Blagojević (26:24).

Blagojević kontynuowała swoją dobrą grę także na początku czwartej partii. Między innymi dzięki niej rzeszowianki po błędzie przeciwniczek miały już o trzy oczka więcej (4:1). Nie był to koniec ich punktowej serii, gdyż zaraz dołożyły blok. Za to przyjezdne nie pomagały sobie popełniając kolejne błędy własne (5:10). Dalsze niedokładności jeszcze pogłębiły dystans między drużynami. Dzięki czujnej grze na siatce Orvosovej Developres miał w połowie seta przewagę w wysokości ośmiu oczek (15:7). Szczególnie, że w końcowych fragmentach gospodynie wprowadzały coraz więcej mądrej i sprytnej gry. To zatem Developres Rzeszów okazał się zwycięzcą całego spotkania, a „kropkę nad i” postawił w nim atak poza boisko w wykonaniu Durul (16:25).

MVP: Jelena Blagojević

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:1
(19:25, 25:10, 26:24, 25:16)

Developres: Blagojević (24), Centka (3), Wenerska (1), Orvosova (22), Kalandadze (3), Jurczyk (16), Szczygłowska (libero) oraz Obiała (1), Rapacz (3), Szlagowska (6), Bińczycka i Bagrowska
Budowlani: Polak (1), Lisiak (6), Durul (16), Kazała (13), Fedusio (11), Sobolska-Tarasowa (1), Skomorowska (libero) oraz Kukulska (2), Kąkol (2) i Gawlak (3)