Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Komplet punktów Budowlanych w starciu z beniaminkiem

TL: Komplet punktów Budowlanych w starciu z beniaminkiem

fot. Michał Szymański

Nietypowo, bo na terenie przeciwniczek swój mecz w roli gospodyń rozegrał beniaminek z Tarnowa. Tarnowianki źle weszły w mecz, pierwszego seta przegrały do 12. W kolejnych odsłonach było znacznie więcej walki. Beniaminek rozgrywek wygrał seta numer trzy, ale w czwartej odsłonie po walce uległy łodziankom i mecz zakończył się dopisaniem trzech punktów przez Budowlane Łódź. Dla tarnowianek to ósma porażka z rzędu.

Spotkanie pomiędzy Roleski Grupą Azoty Tarnów i Grotem Budowlanymi Łódź ze względu na problemy z dostępnością Areny Jaskółka odbywało się w Łodzi. Oficjalnie drużyna gości w tym meczu musiała poradzić sobie bez swojej kapitan, bo ze względu na problemy zdrowotne do meczu nie mogła przystąpić Monika Fedusio. Trener Maciej Biernat zdecydował się w takim razie na drobne zmiany w składzie i za rozegranie odpowiedzialna była Ewelina Polak, a za przyjęcie odpowiadał duet Aleksandra Kazała i Adrianna Kukulska. Pomimo zapowiedzi trener Marcin Wójtowicz nie skorzystał jeszcze z pomocy Wiktorii Kowalskiej. Młoda atakująca wracała do gry po drobnych problemach zdrowotnych. Za atak odpowiedzialna więc była trójka skrzydłowych – Wiktoria Szumera, Katarzyna Marcyniuk i Klaudia Świstek. Budowlane osiągnęły przewagę dzięki serii zagrywek Polak. Pewnie w ataku czuła się Kazała (5:2). Tarnowianki nie mogły znaleźć właściwego rytmu, zwłaszcza w ataku. Po ich stronie nie brakowało także błędów własnych. Chwilę później Szczepańska kiwnęła bez bloku w aut i prowadzenie drużyny z Łodzi urosło do (10:4). Niestety dla beniaminka ilość błędów tylko narastała. Chociaż w ataku walczyły jeszcze Szumera i Mazenko. Uderzenie Kazały po prostej dało drużynie z Łodzi piłkę setową, a wykorzystany przez nią kontratak zakończył partię (25:12).Zespół z Tarnowa nie radził sobie dobrze również w drugim secie. Świetnie za to czuła się na siatce Marta Pol i Budowlani po blokach na Szumerze i Marcyniuk prowadzili 6:1. Gospodyniom odrobinę pomogła zagrywka Gabrieli Ponikowskiej, jednak nie przekładało się to na skuteczność w ataku. Znacznie lepiej czuła się w tym elemencie Melis Durul, która znakomicie spisywała się zwłaszcza w kontrataku (17:10). Wejście Adrianny Rybak nieco ożywiło gospodynie, które po wykorzystanej przez Mazenko kontrze zmniejszyły straty (18:14). Tarnowianki goniły wynik jak tylko były w stanie. Punkt bezpośrednio z zagrywki dołożyła Mazenko (22:20) i wtedy trener Biernat poprosił o przerwę. Po niej kontrę wykorzystała Rybak i dopiero obicie bloku przez Durul zatrzymało serię Żyraf (23:21). To turecka atakująca swoją dobrą grą powstrzymała swój zespół przed wpędzeniem się w większe kłopoty (25:22).

Adrianna Rybak pozostała na boisku. Tarnowianki zagrywały lepiej i czuły się pewniej. Głównie dlatego początek seta był znacznie bardziej wyrównany. Dominikę Sobolską-Tarasową zastąpiła Małgorzata Lisiak. Czujność Klaudii Świstek na siatce sprawiła jednak, że to gospodynie prowadziły (9:6). Kłopoty zespołu z Łodzi zrobiły się na tyle duże, że trener Maciej Biernat zdecydował się sięgnąć po pomoc Julii Kąkol, ale w roli przyjmującej. Popularna Zioło była wartością dodaną w ataku dla swojej drużyny. To jej zagrywka pozwoliła zmniejszyć straty (16:15). Długą wymianę doprowadzającą do remisu zakończył atak w siatkę Marcyniuk. Po obu stronach sypały się błędy, jednak lepszych wyborów dokonywała na rozegraniu Aleksandra Szczepańska. Coraz lepiej działało porozumienie pomiędzy nią, a Maryną Mazenko. Wykorzystany przez Szumerę kontratak dał piłkę setową, a pewne uderzenie Marcyniuk przedłużyło mecz (25:23).

Na boisku pozostał duet przyjmujących Kazała – Kąkol. Na środku zaś pozostała Lisiak. Łodzianki od początku miały problemy z przyjęciem. Jednak kłopoty była w stanie rozwiązać dobrym atakiem Aleksandra Kazała (3:3). Tarnowianki również popełniały błędy, ale dzielnie walczyły w obronie i to przekładało się na skuteczne kontrataki. Gospodynie szły za ciosem i po wykorzystanej przez Katarzynę Marcyniuk kontrze prowadziły ponownie (13:10). Łodzianki dość szybko wzięły się do pogoni. Pomogły w tym dobre zagrywki Małgorzaty Lisiak. Marcyniuk tym razem wyrzuciła piłkę w aut i to doprowadziło do remisu (14:14). Łodzianki ratowały się blokiem, zwłaszcza że dobrą zmianę na środku siatki dała Judyta Gawlak. Ważną kontrę wykorzystała Kąkol (18:16) i Budowlani starali się podkręcić tępo w końcówce seta. Tarnowianki jak tylko mogły starały się dotrzymać kroku rywalkom. Kąkol złapała blokiem Szumerę (21:17) i to łódzki blok był decydującym elementem w końcówce partii. Kolejny blok na Szumerze dał piłkę meczową, a zwycięstwo przedzierając się przez tarnowski blok przypieczętowała Kazała (25:20).

MVP: Melis Durul

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów – Budowlani Łódź 1:3
(12:25, 22:25, 25:23, 20:25)

Składy zespołów:
Roleski: Marcyniuk (7), Szczepańska (4), Świstek (8), Szumera (15), Ponikowska (2), Mazenko (11), Żurawska (libero) oraz Pawłowska (libero) i Rybak (8)
Budowlani: Polak (3), Pol (5), Kukulska (4), Durul (23), Kazała (22), Sobolska (5), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Lisiak (4), Kąkol (8), Gawlak i Łazowska

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę