Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Każdy mecz waży coraz więcej

Strona: 5

Joker Świecie – DPD Legionovia Legionowo

poniedziałek, 18.01.2021, godz: 20.30

transmisja: Polsat Sport

Na zakończenie kolejki bardzo ważne z perspektywy obu zespołów starcie Jokera Świecie i DPD Legionovii Legionowo. Świecianki po zmianie trenera prezentują się coraz lepiej i po wywalczeniu punktu z liderem z Rzeszowa odniosły upragnione zwycięstwo 3:2 z Energą MKS-em Kalisz. Wciąż zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, jednak tracą do #VolleyWrocław zaledwie 3 punkty. – Jeszcze nie zdążyliśmy się sobą znudzić, zdenerwować na siebie, dziewczyny na ten moment są bardzo otwarte na moje rozwiązania treningowe i meczowe. Czuję od nich bardzo duże zaangażowanie i jeszcze większe zaufanie do tego co robię i jak to robię. Dzięki dobrej grze, zwycięstwom moja filozofia trenerska tylko się potwierdza na parkiecie. To jest prosta droga do tego, żeby budować jeszcze większe zaufanie w zespole, a dzięki temu wykonywać jeszcze lepszą pracę na treningach, później wygrywając jeszcze więcej spotkań – powiedział szkoleniowiec Jokera Wojciech Kurczyński.

Legionowianki mają natomiast za sobą bardzo długą przerwę od gry na ligowych parkietach, bowiem ostatnie spotkanie rozegrały prawie miesiąc temu, 19 grudnia 2020, kiedy przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 1:3. Ciężko wyrokować, jak ta długa pauza wpłynie na formę siatkarek, miały one jednak okazję do spokojnego treningu, czego brakowało im odkąd na przełomie października i listopada przeszły koronawirusa. Do tej pory radziły sobie poniżej oczekiwań i aktualnie zajmują odległe, 8. miejsce w tabeli z siedmioma zwycięstwami i ośmioma porażkami. Wygrana za trzy punkty jest im więc bardzo potrzebna, by spokojnie zapewnić sobie udział w fazie play-off.

Typ redakcji: Joker Świecie – DPD Legionovia Legionowo 3:2

Mecz Grot Budowlanych Łódź z Eneą PTPS Piła został rozegrany awansem 30 października 2020. Łodzianki triumfowały w trzech setach.