Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Kaliszanki po wygranej 3:2 w Legionowie zajęły 7. miejsce

TL: Kaliszanki po wygranej 3:2 w Legionowie zajęły 7. miejsce

fot. tauronliga.pl

Siatkarki Energi MKS Kalisz wygraną w tie-breaku przypieczętowały 7. miejsce na koniec sezonu w TAURON Lidze. Podopieczne Jacka Pasińskiego najpierw pokonały na własnym terenie legionowianki, a następnie w drugim meczu triumfowały 3:2. Tym samym DPD IŁCapital Legionovia Legionowo zajęła 8. pozycję.

Spotkanie dobrze otworzyły siatkarki Legionovii, które po asie serwisowym Shelly Stafford i swoich skutecznych akcjach od razy znalazły się na czteropunktowym prowadzeniu. Po drugiej stronie świetnie spisywała się jednak Emilia Mucha i wynik szybko się wyrównał (4:4). Z pomocą przyszły gospodyniom ataki Pauliny Majkowskiej, dające im o dwa oczka więcej od przeciwniczek. Pomyliły się natomiast Maja Szymańska oraz Olivia Różański i znów w Legionowie był remis (9:9). Po punktowej zagrywce Zuzanny Szperlak to więc drużyna z Kalisza miała cenne dwa oczka przewagi. Tym samym odpowiedziała szybko Diana Dąbrowska, ale błędy gospodyń w połączeniu z asem serwisowym Moniki Ptak przywróciły MKS na prowadzenie (14:11). W dodatku, w okolicach końcówki świetnie spisywała się Julia Szczurowska, co zbliżyło zespół z Kalisza do wygranej (19:12). Ostatecznie przesądziły o niej dwa asy serwisowe z rzędu Zuzanny Szperlak (25:17).Drugą partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po punktowej zagrywce Julii Szczurowskiej miały dwa oczka przewagi (3:1). Błąd w ataku popełniła jednak Zuzanna Szperlak i wynik szybko się wyrównał. Dwupunktowe prowadzenie przywróciła kaliszankom świetna zagrywka Sylwii Kucharskiej (7:5). Kolejny raz pomyliła się jednak Szperlak, co w połączeniu z błędem Kucharskiej na wystawie pozwoliło gospodyniom przejąć inicjatywę (9:7). Siatkarki MKS-u musiały więc popracować blokiem, aby znowu był remis. Od tej pory trwała już walka punkt za punkt, którą przerwały skuteczne ataki kaliszanek (14:12). Tym samym odpowiedziały im przeciwniczki i wynik ponownie się wyrównał. Kolejne przełamanie nastąpiło natomiast po bloku gospodyń i w okolicach końcówki to właśnie Legionovia zdawała się być bliżej zwycięstwa (18:16). Przyjezdne się jednak nie poddały i po punktowej zagrywce Marty Budnik odrobiły straty. Nie uniknęły mimo wszystko błędów własnych, co szybko przywróciło ich przeciwniczki na wyższe prowadzenie (22:19). To więc zespół z Legionowa mógł triumfować po ataku Olivii Różański (25:22).

Trzecią odsłonę lepiej otworzyły gospodynie, które po świetnej zagrywce Mai Szymańskiej miały o dwa punkty więcej od przeciwniczek (3:1). Zaczęły jednak się mylić i wynik wskazał na remis. Siatkarki z Legionowa pograły więc blokiem, aby przywrócić sobie poprzednie prowadzenie (5:3). Zdołały się jeszcze na nim umocnić, gdy błędy w ataku popełniły Julia Szczurowska oraz Emilia Mucha. Sytuacja siatkarek MKS-u poprawiła się nieco dopiero, gdy asa serwisowego wykonała Sylwia Kucharska (8:11). W połowie seta błąd popełniła jednak Karolina Bednarek i Legionovia miała już o sześć oczek więcej. To pozwoliło gospodyniom na znacznie więcej swobody i po atakach Olivii Różański w końcówce miały już miażdżącą przewagę (21:14). Błąd zagrywki kaliszanek przesądził więc o kolejnym zwycięstwie Legionovii (25:17).

Przegrana zmotywowała przyjezdne, które dobrze weszły w kolejną partię (3:1). Po kolejnym błędzie w ataku Olivii Różański miały już więc o trzy oczka więcej. Nie był to koniec złej serii przyjmującej z Legionowa, przez co po ataku Julii Szczurowskiej MKS miał już aż pięciopunktową przewagę (9:4). W połowie seta myliła się także Maja Szymańska, co jedynie pogarszało sytuację gospodyń (6:14). Po stronie zespołu z Kalisza nie do zatrzymania była natomiast Zuzanna Szperlak. W końcówce kaliszanki prowadziły już więc 20:7 i pewnie zmierzały po wygraną w tym secie. Co prawda gospodyniom udało się jeszcze odrobić część strat, ale atak Szperlak (25:15) przesądził o konieczności rozegrania tie-breaka.

Piątego seta lepiej rozpoczęły siatkarki z Kalisza, które po błędach Pauliny Majkowskiej i swojej udanej akcji wyszły na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Zaraz dołożyły do tego blok i powiększyły przewagę o kolejne oczko. Zrehabilitowała się jednak w końcu Majkowska, co w połączeniu ze skutecznym atakiem Olivii Różański pozwoliło gospodyniom na odrobienie części strat (5:7). Dobrze spisywała się jednak Monika Ptak, co przeszkodziło Legionovii w przejęciu inicjatywy. W końcówce świetnie atakowała także Zuzanna Szperlak i to właśnie jej drużyna mogła się cieszyć z zajęcia 7. miejsca w lidze, wygrywając w tie-breaku 15:11.

MVP: Julia Szczurowska

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 2:3
(17:25, 25:22, 25:16, 15:25, 11:15)

Stan rywalizacji: 0-2

Składy zespołów:
Legionovia: Różański (25), Szczyrba (11), Stafford (12), Dąbrowska (1), Szymańska (8), Majkowska (10), Kulig (libero) oraz Grabka (2), Matejko (1), Lemańczyk (libero) i Rivero MArin (1)
MKS: Ptak (13), Bednarek (5), Szczurowska (21), Szperlak (17), Mucha (8), Kucharska (3), Łysiak (libero) oraz Polak (1), Gromadowska (6), Bałuk, Budnik (2) i Gałkowska

Zobacz również:

Wyniki i terminarz fazy play-off TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę