Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Joker walczył, ale trzy punkty zostają w Radomiu

TL: Joker walczył, ale trzy punkty zostają w Radomiu

W premierowej odsłonie starcia pomiędzy E.Leclerc MOYA Radomką Radom a Jokerem Świecie przez dłuższy fragment żadna z ekip nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. Udało się to dopiero radomiankom w końcówce, które już nie pozwoliły rywalkom przejąć inicjatywy i triumfowały 25:22. Po zmianie stron to przyjezdne narzuciły swój styl, szybko wychodząc na czteropunktowe prowadzenie. Radomka stopniowo zmniejszała jednak dystans, doprowadzając do zaciętej końcówki. W niej również lepsze okazały się gospodynie. W trzecim secie przewaga Radomki nie podlegała już dyskusji.

Początek meczu należał do świecianek, które po ataku Pauli Brzoski objęły prowadzenie 5:3. Nie cieszyły się z niego zbyt długo, bo po błędzie Joanny Sikorskiej pojawił się remis. W kolejnych minutach na udane zagrania Katarzyny Zaroślińskiej-Król odpowiadała Maria Oliveira, a wynik ciągle oscylował wokół remisu (12:12). Po akcji Brzoski przyjezdne wciąż dotrzymywały kroku faworytkom (20:20). Dopiero po kontrze Zaroślińskiej-Król szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę radomianek. Dołożyły one szczelny blok, dzięki czemu prowadziły 23:20. W końcówce na środku zameldowała się Zuzanna Efimienko-Młotkowska, a Radomka triumfowała w premierowej odsłonie (25:22).

W drugim secie przebudziły się świecianki, które po asie serwisowym Judyty Gawlak objęły prowadzenie 5:2. Asa serwisowego dołożyła Oliveira, a błędy w ataku Srny Marković spowodowały, że Joker zyskiwał coraz większą przewagę (11:6). W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami. Po kontrze Korneli Moskwy radomianki wróciły do gry, ale zbicie Natalii Skrzypkowskiej dało ponownie przewagę przyjezdnym (18:15). Roztrwoniły ją jednak przez własne błędy, a w końcówce walka toczyła się cios za cios. Ostatecznie o losach tej partii musiała zadecydować walka na przewagi. W niej dało o sobie znać doświadczenie gospodyń, które dzięki blokowi odniosły wygraną (27:25).

Za ciosem poszły w trzeciej odsłonie, którą przy zagrywce Moskwy zaczęły od prowadzenia 4:0. Asa serwisowego dołożyła Alexandra Lazić, a proste błędy Jokera powodowały, że jego sytuacja robiła się coraz trudniejsza (10:5). W ataku swoje robiły Zaroślińska-Król i Lazić, a Radomka grała coraz pewniej. Przy zagrywce Agaty Michalewicz przyjezdne próbowały niwelować straty, ale po kontrze Lazić radomianki kontrolowały wynik (18:11). Rywalki popełniały sporo błędów, a pojedyncze udane zagrania Oliveiry nie poderwały ich już do walki. W końcówce akcje kończyły Marković i Zaroślińska-Król, a Radomka pewnie zakończyła cały mecz (25:14).

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – Joker Świecie 3:0
(25:22 27:25, 25:14)

Radomka: Zaroślińska-Król (17), Efimienko-Młotkowska (9), Lazić (9), Alanko (3), Aelbrecht (2), Wójcik (2), Biała (libero) oraz Moskwa (5), Marković (5), Szczepańska
Joker: Oliveira (11), Gawlak (10), Brzoska (7), Skrzypkowska (4), Sikorska (4), Zaborowska (1), Nowak (libero) oraz Jagła (libero), Twardowska (2), Wystel (1), Michalewicz (1), Rachkovska