Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Joker bez wygranego seta w starciu z Budowlanymi

TL: Joker bez wygranego seta w starciu z Budowlanymi

Zła passa Jokera Świecie w TAURON Lidze trwa. Siatkarki ze Świecia przegrały już dziesiąty mecz w tej edycji rozgrywek. W ramach 12. kolejki uległy we własnej hali Grot Budowlanym Łódź 0:3. Co prawda w pierwszej partii nawiązały z rywalkami wyrównaną i zaciętą walkę, jednak w końcówce minimalnie lepsze okazały się łodzianki, które zdominowały już całkowicie dwa kolejne sety.

Od początku pojedynku łodzianki miały problem z przyjęciem, nieskutecznie atakowały. Gdy Zuzanna Górecka przekroczyła linię 3. metra podczas ataku z szóstej strefy, o czas poprosił trener Głuszak (7:3). Po interwencji szkoleniowca łodzianki ruszyły do odrabiania strat. Udane ataki Zuzanny Góreckiej i Moniki Fedusio pozwoliły doprowadzić do wyrównania (9:9). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami, a wynik oscylował wokół remisu (12:12). Dopiero po bloku duetu Łazowska/Centka na Julii Twardowskiej łodzianki wyszły na prowadzenie 15:13. Atak Jokera opierał się na Marii Luisie Olivierze, przy zagrywkach tej zawodniczki Joker odrobił straty. Po kolejnym nieudanym ataku Ana Cleger została zmieniona przez Julię Szczurowską (16:15). Z czasem do głosu ponownie doszły łodzianki, po bloku na Rachkowskiej o czas poprosił trener Jokera (17:18). Obie drużyny grały falami, gdy Joker odskoczył na 21:19, drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Budowlanych. Po serii błędów gospodyń jeszcze raz zawodniczki do siebie przywołał Piotr Matela (21:22). As Fedusio dał serię piłek setowych Budowlanym (21:24). Gospodynie obroniły dwie z nich, ale ostatnie słowo należało do Góreckiej.

W drugim secie mnożyły się błędy po stronie Jokera, po kontrataku Julii Szczurowskiej było już 5:1 dla Budowlanych, szybko interweniował trener Matela. W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Judyta Gawlak. Z czasem to łodzianki zaczęły mieć problem ze skończeniem ataku. Seria przy zagrywkach Joanny Sikorskiej trwała, po bloku na Szczurowskiej na tablicy wyników pojawił się remis a o czas poprosił trener Głuszak (3:7, 7:7). Dopiero po przerwie Szczurowska skończyła atak. Gra nie miała większego tempa, nie brakowało błędów. Po asie Martyny Łazowskiej drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Jokera (10:13). Nie wybiło to z rytmu łodzianek, które zaczęły górować na siatce. Dopiero autowa zagrywka łódzkiej rozgrywającej przerwała serię (11:16). W szeregach przyjezdnych nie brakowało błędów, ale nie przeszkodziło im to w utrzymywaniu przewagi (14:18). Joker walczył, ale nie był w stanie zniwelować wyraźnego dystansu. Po skutecznych atakach Pauliny Brzoski i Rachkowskiej o czas poprosił jeszcze trener Głuszak. Końcówka toczyła się już po myśli łodzianek, ostatni punkt padł po ataku Góreckiej.

Po serii asów Julii Szczurowskiej Budowlani odskoczyli na 6:2, o czas poprosił trener Matela. W kolejnych akcjach prym wiodły łodzianki. Raz za razem skutecznie atakowały Fedusio i Szczurowska (3:12). Pojedyncze zagrania Rachkowskiej i Skrzypkowskiej na niewiele się zdały. Po serii bloków na Oliveirze jeszcze jedną przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodyń (6:17). Seria przy zagrywkach Moniki Fedusio trwała. Gospodynie nie miały argumentów, by zatrzymać rozpędzone rywalki. Stopniowo trener Głuszak zaczął wprowadzać kolejne zmienniczki. Passę Budowlanych przerwała dopiero zagrywka w siatkę Justyny Kędziory, która chwilę wcześniej zmieniła Fedusio (7:20). W końcówce skutecznie atakowała Natalia Skrzypkowska, świecianki dołożyły szczelny blok. Gdy w ataku pomyliła się Szczurowska, o czas poprosił jeszcze trener Głuszak (12:22). Serię przy zagrywkach Oliveiry zakończyła dopiero atakiem z szóstej strefy Justyna Kędziora (13:23). Mimo zrywu w końcówce Joker nie zdołał odwrócić biegu seta. Po dotknięciu siatki przez Jokera to łodzianki cieszyły się ze zwycięstwa.

MVP: Monika Fedusio

Joker Świecie – Grot Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 21:25, 16:25)

Joker: Gawlak (6), Brzoska (7), Michalewicz (3), Rachkowska (4), Oliveira (8), Twardowska (5), Nowak (libero), Jagła (libero) oraz Skrzypkowska (5), Sikorska (1), Zaborowska
Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (3), Górecka (11), Centka (6), Cleger (2), Fedusio (15), Łysiak (libero) oraz Kędziora (1), Lewandowska (2), Pelczarska, Szczurowska (18), Skomorowska (libero)