Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Intensywny tydzień dla siatkarek

TL: Intensywny tydzień dla siatkarek

fot. Łukasz Wójcik - Radomka Radom

Przed siatkarkami TAURON Ligi kolejny tydzień zmagań w fazie zasadniczej, w tym również nadrabiania zaległości. Planowo w weekend rozegrana zostanie 9. kolejka, w której najciekawiej zapowiadają się starcia BKS-u Stal Bielsko-Biała z E.Leclerc MOYA Radomką Radom oraz ŁKS-u Commercecon Łódź z DPD Legionovią Legionowo. Interesująco może być także w poniedziałek w Pile, gdzie Enea PTPS powalczy o pierwsze zwycięstwo w sezonie z Jokerem Świecie.

Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS PiłaPiątek, 13 listopada 2020 g.14:30
Transmisja: Ipla

W ramach zarówno nadrabiania zaległości, jak i grania awansem, PTPS oraz Developres rozegrają dwumecz w Rzeszowie. Będzie to starcie drużyn znajdujących się na przeciwległych biegunach – gospodynie obu spotkań są aktualnie niekwestionowanym liderem tabeli z kompletem zwycięstw i punktów. Pilanki natomiast zajmują ostatnie miejsce w zestawieniu i pozostają bez zwycięstwa i bez wygranego seta. Zdecydowanymi faworytkami będą więc rzeszowianki, dla których rozpoczyna się bardzo intensywny okres meczowy – do zmagań ligowych dojdą jeszcze spotkania Ligi Mistrzyń. – Przed nami dużo meczów do rozegrania zarówno w listopadzie, jak i w grudniu. Robimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do tego maratonu i wytrzymać te spotkania od strony kondycyjnej. Trenerzy wykonują z nami świetną pracę i bardzo motywują nas do wysiłku. Z naszej strony zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby być w gotowości do gry – zapowiedziała atakująca Developresu Kiera Van Ryk.

Siatkarki PTPS-u dwumeczem z siatkarkami z Rzeszowa zakończą serię spotkań z ligową czołówką. Poniosły porażki z Chemikiem Police oraz Radomką Radom, jednak ich gra w tym drugim starciu wyglądała już nieco lepiej niż wcześniej, co optymistycznie nastawia podopieczne trenera Adama Grabowskiego. – Wpływ na naszą postawę miał niefortunny początek sezonu, który nie był najłatwiejszy, dużo się działo w klubie i miało to wpływ na naszą postawę. Mam nadzieję na to, że ta nasza dobra postawa w meczu z Radomką sprawi że w kolejnym meczu zagramy lepiej i odbijemy się od tego dna – powiedziała rozgrywająca zespołu z Piły Maja Pelczarska.

Typ redakcji: Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:0

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved