Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Grot Budowlani Łódź blisko brązowego medalu

TL: Grot Budowlani Łódź blisko brązowego medalu

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź od zdobycia brązowego medalu dzieli już tylko jedno zwycięstwo. W sobotni wieczór łodzianki wygrały w trzech setach z BKS Bostik Bielsko-Biała i prowadzą w rywalizacji już 2:0. Po zaciętym pierwszym secie, w kolejnym łodzianki dość szybko przejęły inicjatywę na boisku, bielszczanki próbowały jeszcze walczyć w trzeciej partii, ale bezskutecznie.  Kolejny mecz we wtorek w Bielsku-Białej.

Obaj trenerzy postawili na sprawdzone wyjściowe szóstki i było widać, że BKS będzie próbował jak najbardziej obciążać w przyjęciu Aleksandrę Kazałę. Błąd w ataku z szóstej strefy Szczepańskiej-Pogody dał prowadzenie Budowlanym, chwilę później Kazała sprytnie kiwnęła (9:6). Po stronie przyjezdnych dało się zauważyć dużą nerwowość. Bielszczanki ratowały się dobrym blokiem. Julia Nowicka zakończyła długą wymianę kiwką, a Szczepańska-Pogoda dołożyła do tego mocną zagrywkę (15:15). Bielszczanki szły na fali i świetnie przewidywały wybory Eweliny Polak. Od bloku odbiła się Durul (20:18) i na boisku rozpoczęła się bardzo zacięta walka. Bezcenna okazała się obecność na boisku Kazały. Pierwszą piłkę setową obijając blok zdobyła Fedusio, ale tym samym odpowiedziała Borowczak. Chwilę walki na przewagi gospodynie rozwiązały skutecznym blokiem (27:25).

Drugi set miał chaotyczny początek i znowu Aleksandra Kazała była widoczna w ataku (6:4). Swoje dołożyła także Monika Fedusio. Skutecznym atakiem kontrę wykończyła Lisiak i prowadzenie Budowlanych urosło (11:6). Po stronie BKS-u mnożyły się błędy własne, a praca systemem blok-obrona tylko wytwarzała gospodyniom kolejne okazje do kontrataków. W tym brylowała Kazała. Przez łódzki blok przedarła się jeszcze Martyna Borowczak (21:10), ale chwilę później mocny atak Fedusio zamknął wynik seta (25:11).

Reagując na sytuację na boisku BKS rozpoczął trzecią partię z Kariną Chmielwską w roli rozgrywającej, Weroniką Sobiczewską na pozycji atakującej i Nikolą Abramajtys w miejscu Dominiki Pierzchały na pozycji środkowej. Seria zagrywek Chmielewskiej dała przyjezdnym dobry początek (4:0). Po bielskiej stronie lepiej też działa obrona. Nie udało się jednak wyeliminować błędów i po autowym ataku Borowczak to Budowlane ponownie prowadziły (7:5) i zaczęły kontrolować sytuację na boisku. Sytuację nieco poprawiła zagrywką Borowczak, a po długiej wymianie kontrę wykorzystała Damaske (14:13) i jej drużyna próbowała odwrócić sytuację. Doświadczenie po stronie gospodyń było jednak większe. Prosto w blok próbowała kiwnąć Sobiczewska (19:16). Swój zespół poderwała jeszcze Paulina Damaske i tym razem kontrę dającą remis pewną dłonią wykończyła Sobiczewska (21:21). Sportowe szczęście sprzyjało gospodyniom, więc pomimo chęci BKS-u to blok na Borowczak zakończył mecz (25:21).

MVP: Justyna Łysiak

Grot Budowlani Łódź – BKS  Bostik Bielsko-Biała 3:0
(27:25, 25:11, 25:21)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Grot Budowlanych Łódź

Grot Budowlani: Polak (4), Lisiak (3), Durul (10), Kazała (15), Fedusio (18), Sobolska (6), Łysiak (libero) oraz Łazowska, Kędziora
BKS: Pierzchała (1), Nowicka (1), Borowczak (10), Majkowska (5), Damaske (11), Szczepańska-Pogoda (9), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Janiuk, Chmielewska (2), Abramajtys, Szymańska, Sobiczewska (3)