Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Gładka wygrana BKS-u, Budowlani nadal bez punktów

TL: Gładka wygrana BKS-u, Budowlani nadal bez punktów

Już tylko dwie drużyny w TAURON Lidze pozostają bez zdobyczy punktowej. Jedną z nich jest ekipa Grota Budowlanych Łódź, która zaskakująco gładko przegrała w Bielsku-Białej, tylko w pierwszym secie stawiając opór BKS-owi BOSTIK Bielsko-Biała.

Skuteczne ataki T’ary Ceasar i Weroniki Sobiczewskiej wyprowadziły BKS na prowadzenie 4:0. Pierwszy punkt dla łodzianek zdobyła dopiero po przerwie dla trenera Biernata Monika Fedusio (5:1). Dobra gra Durul i Fedusio pozwoliły przyjezdnym zniwelować dystans, a gdy błędem długą akcję zakończyła Ceasar, na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu. Po udanym ataku Judyty Gawlak łodzianki odskoczyły na 12:10, o czas poprosił trener Piekarczyk. Bielszczanki wciąż nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry błędów (14:15). Przy zagrywkach Fedusio przyjezdne powiększyły dystans, przy stanie 14:18 ponownie czas wykorzystał trener BKS-u. Po przerwie w szeregach gospodyń nastąpiła podwójna zmiana. Celne zagrywki Kariny Chmielewskiej i kolejne ataku Majki Szczepańskiej-Pogody pozwoliły bielszczankom wyrównać (18:18). Dopiero po czasie dla szkoleniowca Budowlanych atak skończyła Dominika Sobolska-Tarasowa (18:19). W końcówce skutecznie atakowała Paulina Damaske (23:21). Serię udanych zagrań zaliczyły łodzianki i po kontrataku Fedusio miały piłkę setową, ale jej nie wykorzystały (24:24). Po bloku na Sobolskiej-Tarasowej ze zwycięstwa cieszyły się gospodynie.

Otwarcie drugiej odsłony ponownie należało do BKS-u, wszystko za sprawą punktowych zagrywek Julii Nowickiej. Dopiero po czasie dla trenera Biernata błąd popełniła Ceasar i łodzianki wyszły z niewygodnego ustawienia (4:1). Również tym razem przyjezdne szybko zniwelowały straty, gdy Sobiczewska została zablokowana, atakującą zmieniła Szczepańska-Pogoda (6:5). W kolejnych akcjach łodzianki miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji, po ataku z przechodzącej piłki Damaske było już 11:6. Czas dla trenera Biernata nie pomógł, dopiero po kolejnych roszadach w łódzkim zespole skutecznie zaatakowała Kukulska (13:7). Po dwóch błędach Damaske interweniował szkoleniowiec BKS-u (13:9). W dalszej fazie seta gospodynie dyktowały warunki na boisku. Kolejną serię rywalek zakończyła dopiero skutecznym atakiem Julia Kąkol (15:10, 19:11). W końcówce łodzianki odrobiły kilka punktów, po kontrataku Kukulskiej interweniował jeszcze trener Piekarczyk (23:15). Seta zamknęła zagraniem przez środek Paulina Majkowska.

Ponownie początek seta należał do bielszczanek, celnie zagrywała Nowicka. Po przerwie dla trenera Biernata skutecznie blok obiła Fedusio (5:2). W kolejnych akcjach to przyjezdne zaliczyły serię przy zagrywkach Fedusio (9:3, 9:6). Z czasem ponownie do głosu doszły bielszczanki. Po asie Ceasar BKS prowadził 13:7. Gospodynie kontrolowały przebieg gry. Ze zmiennym szczęściem atakowała Kąkol. Gdy punktową zagrywkę dołożyła Nowicka było już 16:9. Zdarzały się przedłużone akcje, ale padały głównie łupem bielszczanek. W końcówce asa dołożyła jeszcze Pierzchała (20:11).  Po ataku Majkowskiej BKS miał serię piłek meczowych (24:14). Drugą z nich po chaotycznej akcji wykorzystała Damaske.

MVP: Paulina Damaske

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0
(26:24, 25:17, 25:15)

BKS: Pierzchała (12), Nowicka (6), Ceasar (17), Majkowska (8), Sobiczewska (3), Damaske (13), Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Chmielewska, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda (6)
Budowlani: Łazowska (1), Durul (3), Kazała (3), Fedusio (9), Sobolska-Tarasowa (9), Gawlak (3), Łysiak (libero), Polak, Kędziora, Lisiak (1), Kukulska (3) i Kąkol (4)