Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Finał zacięty od początku, tie-break dla Developresu

TL: Finał zacięty od początku, tie-break dla Developresu

fot. Maciej Goclon - tauronliga.pl

Pierwszy mecz finałowy TAURON Ligi dostarczył kibicom sporo emocji, bo już właśnie w pierwszym starciu oglądaliśmy tie-breaka. Obie drużyny miały w tym meczu swoje momenty, a po obu stronach nie brakowało nerwowości. Ostatecznie tę wojnę lepiej zniosły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów i to one objęły prowadzenie w serii finałowej. Teraz rywalizacja przenosi się do Polic, gdzie we wtorek dojdzie do kolejnego starcia o złoto. 

Co prawda mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po ataku z piłki przechodzącej Martyny Grajber prowadziły 3:1, ale szybko blok na tej siatkarce dał remis po 3. Rzeszowianki dobrze ustawiały się w obronie, kończyły swoje kontry i wykorzystywały błędy rywalek, co pozwoliło im zbudować dość wysoką przewagę (10:6). Przy zagrywkach Sinead Jack Kisal policzanki odrobiły straty (12:12), jednak już potem znowu inicjatywę przejęły gospodynie, skuteczna na lewej stronie była Jelena Blagojević i po jej kiwce Developres Rzeszów miał już cztery oczka więcej na swoim koncie (18:14). Do tego doszły udane zagrania Kiery Van Ryk i chociaż mocnymi atakami odpowiadała na to Jack (19:23), to po dynamicznej akcji z szóstej strefy kanadyjskiej atakującej rzeszowianki mogły cieszyć się z wygranej w premierowej odsłonie.Początek drugiej partii stał pod znakiem równej gry (4:4), dopiero serwisy rzeszowianek trochę poruszyły linię przyjęcia rywalek (9:6). Gospodynie miały jednak spory problem z wyprowadzeniem akcji środkiem (10:11), w krótkim czasie z piłką minęła się najpierw EfimienkoMłotkowka, potem Stencel (13:16). Ciężar gry wzięła na siebie Van Ryk (16:16), a dwa imponujące bloki dołożyła Blagojević (18:16). Gra w końcówce się wyrównała, na środku skuteczna była Agnieszka Kąkolewska (20:20) i po bloku to Chemik Police miał piłkę setową (24:23). Długo żadna z ekip nie była w stanie przypieczętować zwycięstwa (28:28), udało się to policzankom po dwóch świetnych atakach Jovany BrakocevićCanzian.

Trzecia partia rozpoczęła się od bardzo długiej wideoweryfikacji, która ostatecznie rozstrzygnęła się na korzyść gospodyń (2:0). Kiedy jednak Natalia Mędrzyk skończyła przedłużoną wymianę był remis po 5. Marlena Kowalewska posyłała coraz szybsze piłki do swoich skrzydłowych (8:7) i po kontrze Brakocević-Canzian to policzanki były lepsze o dwa oczka (11:9). Chemik Police złapał swój rytm na siatce, po bloku prowadził już 14:10. Rzeszowianki zmniejszyły swoje straty blokiem (15:17) i po wygraniu długiej wymiany doprowadziły do remisu (18:18). W kluczowym momencie odskoczyły siatkarki z Polic, które o wiele lepiej prezentowały się na siatce (21:18). Do tego dobry serwis dołożyła Grajber (23:19) i po akcji Sinead Jack jej zespół prowadził w całym meczu 2:1.

Czwartą partię zespół prowadzony przez Stephane’a Antigę rozpoczął bez Kiery Van Ryk, która w końcówce poprzedniej odsłony nabawiła się urazu. Rzeszowianki lepiej zaczęły tę część meczu, kontra Blagojević dała im prowadzenie 6:3. Na prawej flance radziła sobie Aleksandra Rasińska (7:4), a jej zespół ani na moment nie odpuścił. Do tego doszły dobre zagrywki (14:8), a na lewym skrzydle swoje piłki kończyła Alexandra Lazić. W końcówce Chemik zmniejszył jeszcze starty, głównie po błędach miejscowych (18:21), ale dobra akcja na siatce Marty Krajewskiej doprowadziła do tie-breaka.

Decydująca odsłona zaczęła się od wyrównanej gry (3:3), do momentu, w którym sposób na ataki Brakocević-Canzian znalazły siatkarki z Podkarpacia (6:4). Do tego przedłużoną wymianę skończyła Lazić i przewaga jej ekipy wzrosła (7:4), ale nic nie zrobiły sobie z tego policzanki. Skuteczna była Grajber i po błędzie Krajewskiej to Chemik był minimalnie lepszy przy zmianie stron (8:7). W końcówce ciężar gry wzięła na siebie Blagojević, do tego znów blokiem zatrzymana została Brakocević-Canzian (14:12). Ostatni punkt w pierwszym finale zdobyła Aleksandra Rasińska.

MVP: Jelena Blagojević

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3:2
(25:20, 29:31, 22:25, 25:22, 15:13)

Składy zespołów:
Developres: Van Ryk (23), Krajewska (2), Blagojević (22), Stencel (8), Efimienko-Młotkowska (13), Fidon-Lebleu (7), Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Grabka (1), Rasińska (12), Lazić (9) i Kaczmar
Chemik: Grajber (13), Kowalewska (2), Baijens (1), Brakocević-Canzian (32), Mędrzyk (13), Jack (14), Maj-Erwardt (libero) oraz Kąkolewska (12). Łukasik (4) i Bałdyga

Zobacz również:
Wyniki play-off TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę