Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Efektowne zwycięstwo Chemika z BKS-em

TL: Efektowne zwycięstwo Chemika z BKS-em

Kolejne efektowne zwycięstwo odniósł zespół Grupy Azoty Chemika Police w nowym sezonie TAURON Ligi. W meczu drugiej kolejki, pierwszym granym w Policach, podopieczne trenera Jacka Nawrockiego pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0. Warto podkreślić szczególnie wynik pierwszego seta, w którym policzanki wygrały 25:7. Bielszczanki miały swoje szanse jedynie w drugiej partii, jednak ostatecznie niczego nie udało im się ugrać w hali mistrzyń Polski.

Chemik miał mocne wejście w mecz, rozpoczynając od prowadzenia 5:0. BKS psuł ataki, a policzanki zaliczały udane kontry. Tak naprawdę ekipa z Polic broniła co rusz, wykorzystując kolejne kontry. Punktowały m.in. Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Iga Wasilewska i Jovana Brakocević Canzian. Kąkolewska dołożyła też asa serwisowego. Przyjezdne nie miały zupełnie nic do powiedzenia i szybko przegrywały 3:12. Przewaga Chemika rosła coraz bardziej, a zespół z Bielska-Białej odpowiadał mu tylko pojedynczymi akcjami. Szalała Kąkolewska, która punktowała i blokiem, i atakiem, a jej drużyna prowadziła już 20:5. BKS nie podniósł się już do końca partii, która zakończyła się jego błędem.

Bielszczanki w kolejnym secie zaczęły kończyć już piłki w ataku. Uderzały m.in. Magdalena Janiuk i Gabriela Orvosova. Pozwoliło to na grę na styku. Gdy Łukasik zaatakowała w aut to BKS prowadził 8:7. Chemik nie mógł odskoczyć, a w dodatku w połowie seta rywalki zaczęły coraz skuteczniej atakować i po dwóch udanych zbiciach prowadziły 17:15. Wtedy do głosu doszedł blok Chemika. Im bliżej końca, tym coraz częściej myliły się przyjezdne, a kolejny blok zapisały na swoim koncie Wasilewska i Brakocević-Canzian, zwiększając prowadzenie policzanek do 22:19. Te nie oddały już przewagi, choć BKS zminimalizował jeszcze straty do 23:22. Seta drugiego zakończył blok Wasilewskiej.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od serii punktów Chemika (3:0), który utrzymywał taką nadwyżkę w kolejnych akcjach. Z czasem zaczęła ona rosnąć – w siatkę uderzył BKS, a Bojana Milenković punktowała blokiem (8:3). Pojedyncze zagranie Weroniki Szlagowskiej to było za mało, by jakkolwiek zagrozić Chemikowi. Różnie szło Kąkolewskiej, jednak gdy z szóstej strefy huknęła Łukasik było już 16:8 dla miejscowych. Dobry atak, a następnie zagrywka Kolety Łyszkiewicz pozwoliły BKS-owi zdobyć dwa punkty z rzędu, jednak  cały czas prym na boisku wiodły chemiczki, po asie serwisowym Milenković prowadząc 21:11 i niedługo później kończąc całe spotkanie w minimalnej liczbie setów.

MVP: Marlena Kowalewska

Grupa Azoty Chemik Police – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0
(25:7, 25:22, 25:18)

Chemik: Kowalewska (2), Kąkolewska (12), Brakocević-Canzian (12), Wasilewska (9), Łukasik (9), Milenković (8), Stenzel (libero) oraz Rios, Połeć, Czyrniańska (2), Pol, Żurawska (libero)
BKS: Kazała (1), Polak (1), Janiuk (4), Świrad (1), Orvosova (3), Szlagowska (10), Drabek (libero) oraz Borowczak (7), Chmielewska, Pierzchała (1), Łyszkiewicz (4), Bartkowska (2), Mazur (libero)