Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Dużo ważnych starć dla losów tabeli

TL: Dużo ważnych starć dla losów tabeli

fot. Katarzyna Antczak

16. kolejka TAURON Ligi jest niezwykle ciekawa, gdyż spotykają się drużyny, które sąsiadują ze sobą w tabeli lub są bardzo blisko. W trzech meczach wszystko się może wydarzyć. Najciekawiej powinno być w Łodzi, gdzie Grot Budowlane podejmą radomianki oraz w Policach, gdzie przyjadą legionowianki. Każdy wynik w tym przypadku nikogo nie powinien zdziwić. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Opolu. Kaliszanki, chcąc myśleć o awansie do play-off, muszą szukać punktów, a w tym meczu może nadarzyć się taka okazja. Bielszczanki ,,na papierze” powinny bez większych problemów pokonać siatkarki Jokera, ale nie raz udowodniły, że ich wahania formy potrafią skomplikować im cały mecz. W Bydgoszczy i Wrocławiu nie przewidujemy żadnych niespodzianek.  

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź

Piątek, 21 stycznia, godzina: 17:30transmisja: Polsat Sport

 

Bydgoszczanki mają w ostatnim czasie sporo problemów. Poza tym, że ich sytuacja w tabeli nie wygląda najlepiej, gdyż przegrywają to jeszcze ich skład się mocno uszczuplił. Po Tatjanie Bokan zespół zdecydowała się opuścić Patrycja Balmas. Wprawdzie do ekipy z Bydgoszczy dołączyła Ani Bozdewe, ale nie otrzymała ona szansy debiutu w starciu z rzeszowiankami. Na ataku grała Majka Szczepańska-Pogoda, która radziła sobie dobrze, ale to Zuzanna Szperlak była prawdziwą liderką drużyny. Przed nimi seria trudnych pojedynków z przeciwnikami z ,,czuba” tabeli, więc szanse na powiększenie dorobku punktowego mają raczej niewielkie. Choć pojedyncze sety mogą wygrywać.

Łodzianki w ostatnim pojedynku pokonały mistrzynie Polski. Motorem napędowym było trio Veronica Jones-Perry – Weronika Sobiczewska – Kamila Witkowska. Na uwagę zasługuje zwłaszcza skuteczność tej ostatniej, która skończyła wszystkie 12 piłek do niej posłanych. Siatkarki ŁKS-u Commercecon dobrze też grały blokiem i z tego najbardziej cieszył się trener Michal Mašek. Jeżeli zagrają tak, jak z policzankami, to wydaje się, że zawodniczki Polskich Przetworów Pałac nie będą miały za wiele do powiedzenia. Niemniej brązowe medalistki poprzedniego sezonu mają też w swoim dorobku mecze, gdzie zawodziły. Tym razem tak się nie stanie, ale moment dekoncentracji im się przydarzy, co będzie skutkowało przegranym setem.

Typ redakcji:
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę