Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Druga wygrana wrocławianek w sezonie

TL: Druga wygrana wrocławianek w sezonie

W 7. kolejce TAURONLigi drużyna #VolleyWrocaław podjęła zespół UNI Opole. Gospodynie bardzo dobrze zaczęły spotkanie i po chwili mogły cieszyć się z wygranej w inauguracyjnej partii. W drugim secie lepiej spisały się opolanki, w efekcie czego wyrównał się wynik spotkania. Z dwóch następnych partii zwycięsko ponownie wychodziły siatkarki z Wrocławia i które ostatecznie mogły cieszyć się z wygranej za trzy punkty.

Pierwsze chwile meczu to gra błędów po obu stronach siatki. Przyjezdne próbowały odskakiwać i po pierwszych wymianach wypracowały dwupunktową nadwyżkę. Wrocławianki szybko jednak znowu doszły z wynikiem, skuteczna po raz kolejny w tym secie była bowiem Julia Szczurowska. Kiedy jednak uderzyła w aut, opolanki były na czele (10:8). Choć same błędem w ataku znowu wyrównały, to dystans powrócił po asie serwisowym Vivian Pellegrino (13:11). Sytuacja powtórzyła się i błąd w ataku ekipy gości dał remis, a kolejny oddał przewagę miejscowym. Rozpoczął się zacięty bój i w kolejnej akcji kontrę dołożyła Regine Bidias. Niedługo później grę przerwał trener Vettori, kontrę skończyła bowiem Dominika Witowska, a #VolleyWrocław prowadził 19:16. Środkowa dobrze spisywała się też w polu zagrywki. Po jej serwisach kontrę wykorzystała Szczurowska, a następnie wrocławianki wygrały kolejne trzy akcje (24:18). Siatkarki Uni walczyły do końca, ale ostatnie słowo należało do Joanny Pacak.

Dwa autowe ataki miejscowych pozwoliły opolankom wyjść na prowadzenie 3:1. Same – również błędem w ofensywie – wyrównały po 4, a następnie oddały przewagę wrocławiankom  (7:6). Nadal w grze obu ekip mnożyły się błędy, a prowadzenie zaczęło co rusz zmieniać strony boiska. Przyjezdne zaczęły świetnie blokować, punkty zdobywały m.in. Anastasiya Kraiduba i Vivian Pellegrino, a Uni odskoczyło na 13:10. #VolleyWrocław trzymał się jednak cały czas blisko, a spora w tym zasługa skutecznej Joanny Pacak. W połowie seta na tablicy wyników pojawił się remis 15:15, ale autowy atak Bidias, a także blok Gabrieli Makarowskiej-Kulej wysunęły Uni na kolejne prowadzenie (19:16). Ta druga dołożyła też świetny serwis, mocno zbliżając swój zespół do wygranej w secie (21:17).

Choć wrocławianki otworzyły kolejną odsłonę prowadzeniem 2:0, to następnie ekipa z Opola zanotowała serię pięciu punktów, zdobywanych przy zagrywkach Lany Conceicao. Wrocławianki cały czas miały problemy z atakiem, ale gdy blokiem zagrała Szczurowska, traciły do rywalek tylko punkt (6:7). Z kolei, gdy w kontrze uderzyła Anna Bączyńska, był remis 9:9. To ona też zyskała dla swojego zespołu prowadzenie – udaną zagrywką. W następnych akcjach dwie kontry wykorzystała też Bidias. Chwilę później Kraiduba uderzyła w aut, a #VolleyWrocław prowadził 14:10. Kraiduba blokiem próbowała poderwać swój zespół do walki, ale rywalki skutecznie tłumiły ich zapędy. Na boisku coraz bardziej rozgrywały się miejscowe, po punktującej zagrywce Bidias i kontrze Szczurowskiej prowadząc 21:14. Wrocławianki pewnie zmierzały do zwycięstwa w tej partii, kończąc ją uderzeniem Szczurowskiej.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony to ponownie wymiana dobrych akcji i błędów. Gdy blokiem zagrała Pellegrino, zespół Uni wyszedł na prowadzenie, a kolejna ściana  – na Bidias – zwiększyła je do 6:4. Miejscowe walczyły, ale to przyjezdne spisywały się coraz lepiej i budowały przewagę (9:6). Blok Pacak/Szczurowska dał miejscowym znak do pogoni, a już chwilę później remis dała taka sama akcja obu zawodniczek (10:10). Ekipa trenera Maska nie poszła za ciosem, a znać o sobie dały ponownie błędy – dwóch ataków nie skończyła Bączyńska. Cały czas jednak dobrze funkcjonował wrocławski blok, co utrzymywało bliski dystans. Błąd opolanek doprowadził do ponownego remisu (13:13). Gdy niezwykle ważną akcję skończyła Szczurowska, miejscowe objęły prowadzenie 16:15, ale blok Pellegrino/Conceicao odzyskał je dla Uni (18:17). Sytuacja szybko się zmieniła, a miejscowe miały punkt więcej po kontrze Bączyńskiej. Kraiduba dołożyła im też jeden – autowym atakiem (21:19). Wrocławianki nie utrzymały tej przewagi i po bloku Kecher, opolanki wyrównały po 23. W decydującym momencie Lucie Muhlsteinova dobrze zagrała z pola serwisowego, a Bidias zamknęła mecz udaną kontrą.

MVP: Regiane Bidias

#VolleyWrocław – UNI Opole 3:1
(25:20, 20:25, 25:18, 25:23)

Volley: Bidias (19), Szczurowska (16), Pacak (14), Bączyńska (12), Witowska (3), Muhisteinova (1), Saad (libero) oraz Stancelewska
UNI: Kraiduba (20), Stronias (15), Pellegrino (14), Conceicao (7), Kecher (5), Makarowska-Kulej (2), Adamek (libero) oraz Sieradzka (2), Janicka