Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres zwycięski po pięciosetowym meczu

TL: Developres zwycięski po pięciosetowym meczu

Volley Wrocław wysoko zawiesił poprzeczkę drużynie z Podkarpacia. Wrocławianki po trzech partiach prowadziły 2:1 wówczas swoją przewagę zaznaczyły gospodynie. Wygrały one kolejne dwa sety i są   o krok od gry w półfinale TAURON Ligi. Kolejny mecz pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany 12 kwietnia w stolicy Dolnego Śląska.

Początek spotkania był wyrównany, nie brakowało wydłużonych akcji. Raz za razem skutecznie punktowała Anna Bączyńska. Po dwóch z rzędu błędach rzeszowianek, interweniował trener Antiga (6:8). Gdy asa dołożyła Bączyńska, ponownie o czas poprosił rzeszowski szkoleniowiec (6:10). Trener Antiga sięgnął po podwójną zmianę, jednak seria wrocławianek trwała. Dopiero atak Jeleny Blagojević pozwolił zrobić przejście (7:14). W kolejnych akcjach passę udanych zadań zaliczyły rzeszowianki, gdy zablokowana została Szczurowska, interweniował trener Masek (10:14). Ataki Dominiki Witowskiej i Regiane Bidias pozwoliły odbudować przewagę. Mimo starań Ann Kalandadze rzeszowianki nie były w stanie skutecznie zniwelować strat. Skutecznie funkcjonował wrocławski blok a gdy asa dołożyła Lucie Muhlsteinova, było już 21:13 dla #VolleyWrocław. W końcówce gospodynie rzuciły się jeszcze do odrabiania strat, ale ostatnie słowo należało do Julii Szczurowskiej.

Z nową energią w drugą odsłonę weszły rzeszowianki, gdy Anna Obiała skończyła piłkę przechodzącą, interweniował trener Masek (6:2). W kolejnych akcjach skutecznie atakowała Jelena Blagojević a następnie jej zespół zaliczył serię przy zagrywkach Serbki. Po kontrataku Gabrieli Orvosovej kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec wrocławianek (13:4). Zdarzały się przedłużone wymiany, jednak punkty trafiały głównie na konto siatkarek z Rzeszowa. Wrocławianki nie były w stanie przeciwstawić się rozpędzonym rywalkom i po błędzie w polu zagrywki Szczurowskiej przegrały do 9.

Po bloku na Orvosovej wrocławianki prowadziły 5:2 na początku trzeciej odsłony. W kolejnych akcjach po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Gdy asa dołożyła Szczurowska wrocławianki odskoczyły na 10:4 i o czas poprosił trener Antiga. Z czasem długie akcje kończyła Blagojević (7:10). Po drugiej stronie siatki ręki nie wstrzymywała Szczurowska. Celne ataki Kalandadze i blok na Bączyńskiej sprawiły, że rzeszowianki złapały kontakt punktowy (13:14). W kolejnych akcjach kontrataki wykorzystywały Bączyńska i Szczurowska i kolejną przerwę wykorzystał trener Antiga (14:18). Rzeszowianki nie wykorzystywały swoich szans. W składzie gospodyń następowały kolejne zmiany. Po kontrataku Izabelli Rapacz interweniował trener Masek (17:21). Rzeszowianki walczyły do końca by odwrócić losy seta. Po ataku Bidias wrocławianki miały kolejne piłki setowe (19:24). Drugą z nich wykorzystała Szczurowska.

Ponownie po przegranym secie rzeszowianki zaczęły prezentować się lepiej, gdy w aut piłkę posłała Bączyńska, interweniował trener Masek (7:3). Muhlsteinova regularnie posyłała piłki do Witowskiej (8:5). W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Z czasem ponownie do głosu doszły gospodynie, które przy zagrywkach Kalandadze odskoczyły na 15:8. Z czasem w szeregach wrocławianek zaczęły pojawiać się błędy. Po bloku na Bączyńskiej było już 18:9. W końcówce również rzeszowianki nie ustrzegły się pomyłek. Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to gospodynie wygrały. Do tie-breaka doprowadziła atakiem Magdalena Jurczyk.

Pierwszy punkt w piątym secie zdobyła Kalandadze, szybko odpowiedziała jej Bidias. Po kontrataku Blagojević Developres odskoczył na 5:2, szybko interweniował trener Masek. Obie atakujące nie wstrzymywały ręki. Po kontrataku z szóstej strefy Kalandadze nastąpiła zmiana stron (8:5). Gospodynie kontynuowały skuteczną grę i gdy zablokowana została Szczurowska ostatnią przerwę wykorzystał wrocławski szkoleniowiec (10:6). Do końca to gospodynie dyktowały warunki. Po bloku na Szczurowskiej Developres miał kolejne piłki meczowe (14:7). Kropkę nad i atakiem po skosie postawiła Kalandadze.

MVP: Jelene Blagojević

Developres Bella Dolina Rzeszów – #Volley Wrocław 3:2
(18:25, 25:9, 20:25, 25:17, 15:9)