Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres wywozi trzy punkty z Łodzi

TL: Developres wywozi trzy punkty z Łodzi

fot. Michał Szymański

Grot Budowlani Łódź powoli muszą się chyba żegnać z marzeniami o piątym miejscu na koniec rundy zasadniczej. Porażka 1:3 u siebie z Developresem Bella Dolina Rzeszów oznacza, że przed łodziankami mission impossible. Z kolei rzeszowianki wciąż mogą jeszcze realnie myśleć o zakończeniu rundy na pozycji lidera. 

Co ciekawe trener Maciej Biernat zdecydował się na drobne zmiany w składzie, kierując się występem swojego zespołu we Wrocławiu. Mecz na pozycji środkowych rozpoczęły Marta Pol i Dominika Sobolska-Tarasova, a za rozegranie odpowiedzialna była Martyna Łazowska. Lepiej czuła się także Monika Fedusio. Spryt na siatce szybko pomógł siatkarkom z Rzeszowa wyjść na prowadzenie i po wykorzystanym przez Blagojević kontrataku prowadziły (7:3). Gospodynie regularnie psuły zagrywkę i nie mogły znaleźć właściwych rozwiązań, żeby poradzić sobie z rzeszowskim blokiem. Pewnie w ataku prezentowała się również Weronika Szlagowska (19:12). Swoim wejściem drużynę próbowała pobudzić do walki jeszcze Ewelina Polak, ale nie na wiele się to zdało. Uderzenie po skosie Gabrieli Orvosovej zakończyło seta (25:18).Ustawienie Grota Budowlanych Łódź w drugim secie pozostało niezmienione. Rytmu w ataku na początku zupełnie nie mogła znaleźć Durul (4:4), ale mimo to początek drugiej partii był znacznie bardziej wyrównany. Dopiero wykorzystana przez Blagojević kontra pomogła Developresowi odskoczyć (12:10). Ponownie zagrywka pomogła gospodyniom wrócić do gry i to ten element miał duże znaczenie po obu stronach w środkowej fazie seta. Serię w wykonaniu Jeleny Blagojević zakończyła dopiero sprytna kiwka Moniki Fedusio (19:16). Łysiak i Kazała jednak dalej nie mogły się porozumieć w przyjęciu, więc kolejne punkty z pola zagrywki dorzuciła Centka (22:16). Chwilę później wynik seta przypieczętował atak Magdaleny Jurczyk (25:19).

Trener Stephane Antiga zdecydował się na kilka zmian w wyjściowym składzie i trzecią partię w roli środkowych rozpoczął duet Magdalena Jurczyk i Anna Obiała. Za przyjęcie zagrywki odpowiedzialne zaś były Weronika Szlagowska i Ana Kalandadze. Trzeciego seta po drugiej stronie w roli rozgrywającej rozpoczęła już Ewelina Polak. Coraz lepiej siatkarki gospodyń czuły się w bloku, a kontrę wykorzystała Aleksandra Kazała (4:1). Większość seta to siatkarki Developresu  musiały gonić rywalki. Obie drużyny popełniały dużo błędów. Kontrę wykorzystała Fedusio (14:10) i trener Antiga zdecydował się sięgnąć po pomoc Jeleny Blagojević. To jednak nie dało zbyt wiele, a łódzki blok znalazł receptę na ataki Orvosovej (18:13). Dobrze zaczął działać także system blok-obrona. Blok gospodyń na Jelenie Blagojević dopełnił dzieła ((25:15).

Trener Stephane Antiga czwartą partię otworzył w ustawieniu z duetem Kalandadze-Blagojević na przyjęciu. Na środku pozostała zaś Anna Obiała. Rzeszowianki były bardziej skoncentrowane i po bloku na Fedusio prowadziły (6:3). Szybko do gry włączył się łódzki blok. Po zablokowanej kiwce Blagojević był remis (7:7). Dużo okazji do kontrataku dała Developresowi seria zagrywek Obiały. Skończył ją dopiero atak Fedusio z szóstej strefy (11:8). Łodziankom nie pomagały kolejne błędy własne. Piłką od bloku dostała po głowie Kazała i prowadzenie wicemistrzyń urosło do (15:8). Rysice pewnie zmierzały po kolejną wygraną. Polak nie zrozumiała się z Sobolską, a chwilę później  Orvosova wykorzystała piłkę przechodzącą kończąc mecz (25:18).

MVP: Ana Kalandadze

Grot Budowlani Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów  1:3
(18:25, 19:25, 25:15, 19:25)

Składy zespołów:
Budowlani: Łazowska, Durul (16), Kazała (11), Fedusio (17), Sobolska (4), Pol (10), Łysiak (libero) oraz Polak (1), Kędziora (1), Kąkol (1) i Kukulska (1)
Developres: Blagojević (13), Centka (3), Wenerska (4), Orvosova (17), Kalandadze (18), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska, Szlagowska (5), Bińczycka, Rapacz (3) i Obiała (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę