Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres wygrywa w Łodzi, drugiego finalistę wyłoni trzeci mecz

TL: Developres wygrywa w Łodzi, drugiego finalistę wyłoni trzeci mecz

fot. Maciej Goclon - tauronliga.pl

Developres SkyRes Rzeszów pewnie pokonał ŁKS Commercecon Łódź w drugim meczu półfinałowym 3:0. Rzeszowianki od początku narzuciły swój rytm gry rywalkom i, poza niewielkimi kłopotami w końcówce drugiej i trzeciej partii, spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Tym samym wyrównały stan rywalizacji półfinałowej i drugiego finalistę TAURON Ligi wyłoni trzecie starcie rozegrane we wtorek w Rzeszowie.

Początek spotkania był wyrównany (7:7). Sytuacja zaczęła się zmieniać przy zagrywkach Marty Krajewskiej. Coraz pewniej działał rzeszowski blok, a po kontrataku Jeleny Blagojević o czas poprosił trener ŁKS-u (7:11). Serię przyjezdnych zakończył dopiero blok na kapitan Developresu (8:12). Raz za razem pewnie punktowała Kiera Van Ryk, a gospodynie nie ustrzegły się pomyłek w ataku. Przy stanie 9:16 drugi raz interweniował trener Mašek. W kolejnych akcjach głównie za sprawą zdecydowanych ataków Katariny Lazović dystans zaczął topnieć (14:19). Gdy Lazović wygrała przepychankę na siatce z Anną Kaczmar o czas poprosił trener Antiga (16:19). Passę przeciwniczek zakończył atak przez środek Gabrieli Polańskiej. ŁKS do końca walczył o odwrócenie biegu seta (19:23). Atak Julitte Fidon-Lebleu dał piłki setowe Developresowi. Pierwszą z nich gospodynie obroniły, jednak w kolejnej akcji Van Ryk obiła blok, kończąc seta.W drugim secie rzeszowianki poszły za ciosem, szybko wychodząc na prowadzenie. ŁKS miał problemy z odbiorem zagrywek Blagojević. Po kontrataku Van Ryk o czas poprosił trener Mašek (1:5). Dopiero atak Katarzyny Zaroślińskiej-Król przerwał niemoc łodzianek (2:6). Przyjezdne zaczęły popełniać błędy, uaktywnił się łódzki blok i przy stanie 7:8 przerwę wykorzystał rzeszowski szkoleniowiec. Obie drużyny nie odpuszczały, a po bloku na Blagojević na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). W kolejnych akcjach dwukrotnie zablokowana była Zaroślińska-Król i została zmieniona przez Kalandadze. Po fragmencie wyrównanej gry ponownie inicjatywę przejęły rzeszowianki. Bardzo dobrze funkcjonował rzeszowski blok, a po przerwie dla trenera Maška asa dołożyła Zuzanna Efimienko-Młotkowska (13:18). Serię Developresu zakończyła atakiem po bloku An=na Kalandadze (14:19). Rzeszowianki wykorzystywały niemal wszystkie pojawiające się szanse na zdobycie punktu (15:22). ŁKS obronił trzy piłki setowe (17:24, 20:24). Mimo czasu dla trenera Antigi seria przy zagrywkach Lazović trwała (22:24). Łodzianki nie zdołały jednak doprowadzić do walki na przewagi. Punkt na wagę zwycięstwa przyjezdnych zdobyła Van Ryk.

Po ataku Fidon-Lebleu rzeszowianki prowadziły 3:1. Chociaż gospodynie szybko wyrównały, nie zdołały pójść za ciosem. Przyjezdne znacznie pewniej atakowały i szybko ponownie miały kilka punktów przewagi – 8:4. Zdarzały się przedłużone akcje, jednak to Developres skuteczniej punktował i po błędzie dotknięcia siatki przez gospodynie czas wykorzystał trener Mašek (6:10). Mimo starań Kalandadze dystans utrzymywał się (9:13). Rzeszowianki pomimo wyraźnej przewagi grały konsekwentnie, po zagraniu przez środek Anny Stencel Developres prowadził 18:13. Błąd w polu zagrywki przyjezdnych i atak Lazović skłoniły trenera Antigę do poproszenia o czas (15:18). W kolejnych akcjach ŁKS nie odpuszczał i przy zagrywkach Lazović gospodynie złapały kontakt punktowy (18:19). Łodzianki nie zdołały pójść za ciosem, po chwili atak z lewego skrzydła skończyła Van Ryk. W końcówce rzeszowska atakująca dwukrotnie popełniła błąd i na tablicy wyników pojawił się remis (22:22). Autowa zagrywka Kalandadze dała piłkę meczową rywalkom, a nieudane rozegranie sytuacyjnej piłki przez Zaroślińską-Król zakończyło spotkanie.

MVP: Kiera Van Ryk

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(20:25, 22:25, 23:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Wójcik (4), Lazović (13), Ninković, Bongaerts (2), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (9), Saad (libero) oraz Pacak (3), Pasznik, Strasz i Kalandadze (14)
Developres: Polańska (2), Van Ryk (27), Krajewska, Blagojević (8), Efimienko-Młotkowska (9), Fidon-Lebleu (8), Krzos (libero) oraz Grabka, Rasińska, Stencel (2), Kaczmar i Przybyła (libero)

Zobacz również:
Wyniki play-off TAURON Ligi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę