Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres wygrywa w Łodzi, drugiego finalistę wyłoni trzeci mecz

TL: Developres wygrywa w Łodzi, drugiego finalistę wyłoni trzeci mecz

Developres SkyRes Rzeszów pewnie pokonał ŁKS Commercecon Łódź w drugim meczu półfinałowym 3:0. Rzeszowianki od początku narzuciły swój rytm gry rywalkom i, poza niewielkimi kłopotami w końcówce drugiej i trzeciej partii, spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Tym samym wyrównały stan rywalizacji półfinałowej i drugiego finalistę TAURON Ligi wyłoni trzecie starcie rozegrane we wtorek w Rzeszowie.

Początek spotkania był wyrównany (7:7). Sytuacja zaczęła się zmieniać przy zagrywkach Marty Krajewskiej. Coraz pewniej działał rzeszowski blok, a po kontrataku Jeleny Blagojević o czas poprosił trener ŁKS-u (7:11). Serię przyjezdnych zakończył dopiero blok na kapitan Developresu (8:12). Raz za razem pewnie punktowała Kiera Van Ryk, a gospodynie nie ustrzegły się pomyłek w ataku. Przy stanie 9:16 drugi raz interweniował trener Mašek. W kolejnych akcjach głównie za sprawą zdecydowanych ataków Katariny Lazović dystans zaczął topnieć (14:19). Gdy Lazović wygrała przepychankę na siatce z Anną Kaczmar o czas poprosił trener Antiga (16:19). Passę przeciwniczek zakończył atak przez środek Gabrieli Polańskiej. ŁKS do końca walczył o odwrócenie biegu seta (19:23). Atak Julitte Fidon-Lebleu dał piłki setowe Developresowi. Pierwszą z nich gospodynie obroniły, jednak w kolejnej akcji Van Ryk obiła blok, kończąc seta.

W drugim secie rzeszowianki poszły za ciosem, szybko wychodząc na prowadzenie. ŁKS miał problemy z odbiorem zagrywek Blagojević. Po kontrataku Van Ryk o czas poprosił trener Mašek (1:5). Dopiero atak Katarzyny Zaroślińskiej-Król przerwał niemoc łodzianek (2:6). Przyjezdne zaczęły popełniać błędy, uaktywnił się łódzki blok i przy stanie 7:8 przerwę wykorzystał rzeszowski szkoleniowiec. Obie drużyny nie odpuszczały, a po bloku na Blagojević na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). W kolejnych akcjach dwukrotnie zablokowana była Zaroślińska-Król i została zmieniona przez Kalandadze. Po fragmencie wyrównanej gry ponownie inicjatywę przejęły rzeszowianki. Bardzo dobrze funkcjonował rzeszowski blok, a po przerwie dla trenera Maška asa dołożyła Zuzanna Efimienko-Młotkowska (13:18). Serię Developresu zakończyła atakiem po bloku An=na Kalandadze (14:19). Rzeszowianki wykorzystywały niemal wszystkie pojawiające się szanse na zdobycie punktu (15:22). ŁKS obronił trzy piłki setowe (17:24, 20:24). Mimo czasu dla trenera Antigi seria przy zagrywkach Lazović trwała (22:24). Łodzianki nie zdołały jednak doprowadzić do walki na przewagi. Punkt na wagę zwycięstwa przyjezdnych zdobyła Van Ryk.

Po ataku Fidon-Lebleu rzeszowianki prowadziły 3:1. Chociaż gospodynie szybko wyrównały, nie zdołały pójść za ciosem. Przyjezdne znacznie pewniej atakowały i szybko ponownie miały kilka punktów przewagi – 8:4. Zdarzały się przedłużone akcje, jednak to Developres skuteczniej punktował i po błędzie dotknięcia siatki przez gospodynie czas wykorzystał trener Mašek (6:10). Mimo starań Kalandadze dystans utrzymywał się (9:13). Rzeszowianki pomimo wyraźnej przewagi grały konsekwentnie, po zagraniu przez środek Anny Stencel Developres prowadził 18:13. Błąd w polu zagrywki przyjezdnych i atak Lazović skłoniły trenera Antigę do poproszenia o czas (15:18). W kolejnych akcjach ŁKS nie odpuszczał i przy zagrywkach Lazović gospodynie złapały kontakt punktowy (18:19). Łodzianki nie zdołały pójść za ciosem, po chwili atak z lewego skrzydła skończyła Van Ryk. W końcówce rzeszowska atakująca dwukrotnie popełniła błąd i na tablicy wyników pojawił się remis (22:22). Autowa zagrywka Kalandadze dała piłkę meczową rywalkom, a nieudane rozegranie sytuacyjnej piłki przez Zaroślińską-Król zakończyło spotkanie.

MVP: Kiera Van Ryk

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(20:25, 22:25, 23:25)

ŁKS: Wójcik (4), Lazović (13), Ninković, Bongaerts (2), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (9), Saad (libero) oraz Pacak (3), Pasznik, Strasz i Kalandadze (14)
Developres: Polańska (2), Van Ryk (27), Krajewska, Blagojević (8), Efimienko-Młotkowska (9), Fidon-Lebleu (8), Krzos (libero) oraz Grabka, Rasińska, Stencel (2), Kaczmar i Przybyła (libero)