Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres wygrał i zapewnił sobie miejsce w play-off

TL: Developres wygrał i zapewnił sobie miejsce w play-off

Developres Bella Dolina Rzeszów kontynuuje swój marsz od zwycięstwa do zwycięstwa. We Wrocławiu podopieczne Stephana Antigi zainkasowały komplet punktów. Oznacza to, że są pierwszą drużyną w tym sezonie, która zagwarantowała sobie udział w play-off. Nawet gdyby wydarzyła się katastrofa i do końca sezonu zasadniczego Developres przegrał wszystkie mecze, to i tak znajdzie się w ósemce.

Bez Jeleny Blagojević w wyjściowym składzie rozpoczęły rzeszowianki to spotkanie. Po grze punkt za punkt przechodzącą piłkę skończyła Anna Stencel i przejezdne uzyskały dwupunktowe prowadzenie. Zawodniczka ta wykorzystała też kontratak i szybko zrobiło się 10:6. Rzeszowianki od tego momentu wyraźnie przyspieszyły. Dobre ataki Kary Bajemy oraz błędy własne wrocławianek sprawiły, że dystans stale rósł, a miejscowe nie mogły przeciwstawić się swoim rywalkom. Wprowadzone zmiany niewiele zmieniły, a po autowym ataku Andrei Kossanyiovej różnica wynosiła już dziesięć ,,oczek”. Wprawdzie w samej końcówce po asie serwisowym Izabeli Bałuckiej straty zostały nieco odrobione (15:22), niemniej sytuacja gospodyń była bardzo ciężka, a losy tej partii wydawały się być przesądzone. Cały czas nie do zatrzymania była Bajema, która zakończyła premierową odsłonę spotkania z dorobkiem ośmiu punktów. Ostatnią akcję tego seta zakończyła Ana Kalandadze (25:17).

W drugiej partii szybko siatkarki Stephana Antigi uzyskały prowadzenie. Ataki Magdaleny Jurczyk oraz Anny Stencel sprawiły, że zrobiło się 7:4. Środkowe Developresu Bella Dolina były w tym spotkaniu bardzo aktywne i grały na wysokim procencie skuteczności. Po zagraniu Kary Bajemy oraz zagraniu w siatkę Izabeli Bałuckiej różnica wynosiła już pięć ,,oczek”, a przebieg tej partii był zbliżony do poprzedniej. Z biegiem jej trwania przewaga rzeszowianek cały czas rosła, a ich zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone. Po stronie wrocławianek mnożyły się błędy, a dodatkowo nie potrafiły zatrzymać Bajemy, która była prawdziwą liderką swojej drużyny. Po serii trzech punktów zdobytych z rzędu przez przyjezdne było 21:12. Zdominowały one swoje rywalki w każdym elemencie. Na boisko trener Antiga wprowadził rezerwowe. Ostatecznie podopieczne Mateusza Żarczyńskiego zdołały uzbierać tylko 16 punktów i po zagraniu Any Kalandadze set zakończył się.

W trzecim secie po skończeniu krótkiej przez Karolinę Fedorek siatkarki #Volleya wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Kiedy długą akcję zakończyła Andrea Kossanyova, a Yunieska Tobles Batista posłała asa serwisowego ich przewaga wzrosła do czterech ,,oczek” i przez dłuższy czas utrzymywała się. Dopiero skończona kontra przez Ana Kalandadze oraz dobry serwis Bruny Honorio Marques sprawiły, że rzeszowianki nawiązały kontakt punktowy (9:10). Odpowiedź zza dziewięciu metrów posłała Kossanyova i to właśnie za sprawą zagrywki wrocławianki utrzymywały przewagę, gdyż cały czas musiały odpierać atak swoich rywalek. Sztuka ta im się nie udała, kiedy sprawy w swoje ręce wzięła Kara Bajema. Najpierw atak tej zawodniczki, a chwilę później blok doprowadziły do wyrównania i od tego momentu przyjezdne poszły za ciosem. Po trafieniu do skosu Honorio Marques było 19:16. Dodatkowo asa serwisowego posłała Magdalena Jurczyk, co zdawało się przesądzać losy tej rywalizacji. Do końca seta nic się już nie zmieniło i wicemistrzynie Polski zgarnęły komplet punktów do ligowej tabeli umacniając się tym samym na pozycji lidera.

MVP: Kara Bajema

#VolleyWrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3
(17:25, 16:25, 22:25)

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska (3),  Kossanyiova (12), Bałucka (2), Szady, Fedorek (6), Bodasińska (libero) oraz Hawryła, Chorąża, Kocić (8), Kaczmar i Tobles (9)
Developres: Honorio (13), Stencel (7), Wenerska, Bajema (18), Kalandadze (8), Jurczyk (9), Szczygłowska (libero) oraz Witowska (1), Rapacz (3), Przybyła (libero) i Bińczycka