Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres wygrał 3:0 w Bielsku-Białej

TL: Developres wygrał 3:0 w Bielsku-Białej

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów  nadal są niepokonane w tegorocznych rozgrywkach Tauron Ligi. We wtorek nie oddały BKS-owi Bielsko-Biała nawet seta. Wicemistrz Polski przeważał w każdym elemencie. Podopieczne trenera Antigi tylko w secie pierwszym musiały się  momentami trochę natrudzić, szybko poszedł im set drugi  i trzeci.

Chociaż początek spotkania należał do przyjezdnych, gospodynie korzystając z kolejnych błędów rywalek odwróciły wynik. Gdy zablokowana została Blagojević, interweniował trener Antiga (11:8). Seria przy zagrywkach Pauliny Damaske trwała, rzeszowianki wciąż miały problemy ze skończeniem ataków. Dopiero zagranie Weroniki Centki pozwoliło zrobić przejście. Po ataku Martyny Borowczak BKS prowadził już 16:11. Szybko inicjatywę przejęły przyjezdne, po bloku na Majkowskiej o czas poprosił trener Piekarczyk. W kolejnej akcji asa zaserwowała Katarzyna Wenerska a gdy rzeszowianki dołożyły kolejny blok, na tablicy wyników pojawił się remis (16:16). Raz za razem skutecznie atakowała Gabriela Orvosova. Passa przy zagrywkach Wenerskiej trwała, kolejny raz interweniował szkoleniowiec BKS-u (16:18). Atak z drugiej piłki Julii Nowickiej pozwolił wyjść z trudnego ustawienia (17:19). Do końca to rzeszowianki kontrolowały grę. Atak Jeleny Blagojević i błąd Borowczak dały ostatnie punkty Developresowi.

Po bloku na Borowczak rzeszowianki prowadziły 3:0, pierwszy punkt dla gospodyń zdobyła dopiero Damaske. Wyższą skuteczność utrzymywały rzeszowianki, po autowym ataku Borowczak było 7:3 dla Developresu. Gdy asa dołożyła Orvosova, interweniował trener Piekarczyk (4:9). Do przejścia doprowadziła dopiero atakiem po bloku Weronika Sobiczewska. Na siatce wciąż górowały przyjezdne, gdy zablokowana została Damaske, kolejny czas wykorzystał trener BKS-u (7:16). Gospodynie wciąż miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji, ich szkoleniowiec sięgał po kolejne zmiany (7:20). Passa przy zagrywkach Wenerskiej trwała, po kontrataku Any Kalandadze było już 22:7. W końcówce bielszczanki za sprawą celnych zagrywek Nowickiej zdobyły dwa punkty (10:22). Po asie Kalandadze Developres miał piłki setowe, autowa zagrywka Damaske zamknęła seta.

Otwarcie drugiej odsłony należało do gospodyń, które po asie Nowickiej odskoczyły na 3:0. Sytuacja szybko się odmieniła. Po serii przy zagrywkach Magdaleny Jurczyk przyjezdne nie tylko odrobiły straty (3:6, 6:6), ale po skutecznym bloku wyszły na prowadzenie 7:6. Po fragmencie niepozbawionej błędów gry BKS odskoczył na 13:10. Gospodynie nie zdołały utrzymać tej przewagi. Swoje ataki kończyła Orvosova a celne zagrywki posyłała Kalandadze (14:15). Po czasie dla trenera Piekarczyka przyjmująca dołożyła dwa asy, dlatego ponownie interweniował szkoleniowiec BKS-u (14:18). Dopiero po drugiej przerwie skutecznie zaatakowała Majka Szczepańska-Pogoda. Przy zagrywkach Jurczyk Developres zaliczył kolejną serię (16:22). Kontratak Blagojević dał kolejne piłki meczowe rzeszowiankom – 24:17. Gospodynie obroniły trzy z nich. Cały pojedynek zagraniem przez środek zakończyła Centka.

MVP: Gabriela Orvosova

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3
(20:25, 11:25, 20:25)

BKS: Nowicka (5), Borowczak (8), Janiuk (2), Majkowska (5), Sobiczewska (7), Damaske (8), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska, Abramajtys i Szczepańska-Pogoda (6)
Developres: Blagojević (9), Centka (6), Wenerska (2), Orvosova (22), Kalandadze (13), Jurczyk (6), Szczygłowska (libero) oraz Szlagowska