Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres wciąż bez porażki

TL: Developres wciąż bez porażki

W 10. kolejce TAURON Ligi Developres SkyRes Rzeszów podejmował Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Bydgoszczanki w trzech setach postawiły się faworytkom, nie brakowało zaciętej walki, ale udało im się wygrać tylko seta numer dwa. W czwartej partii gospodynie zdominowały grę i dopisały do swojego konta kolejny komplet punktów.

Początek spotkania był wyrównany, jednak blok Agaty Michalewicz dał nieznaczną przewagę przyjezdnym (7:5). Rzeszowianki szybko doprowadziły do wyrównania po asie serwisowym Anny Stencel (8:8) i od tego momentu między zespołami toczyła się zacięta walka. Po stronie Developresu bardzo dobrze grała Alexandra Lazić i to dzięki jej dwóm skutecznym akcjom gospodynie objęły prowadzenie (16:14). W zespole z Bydgoszczy mocnymi atakami popisały się jeszcze Marta Ziółkowska oraz Regiane Biadias, ale później podopieczne trenera Stephane’a Antigi zdominowały rywalki, głównie za sprawą Kiery Van Ryk (20:16). W końcówce kilkakrotnie zapunktowała Aleksandra Rasińska, a seta zakończył błąd Eweliny Żurowskiej (19:25).

Żurowska zrehabilitowała się już na początku drugiej partii, bo to głównie dzięki niej przyjezdne szybko zbudowały przewagę (3:0). Duet Gabriela Polańska –  Aleksandra Rasińska odrobił straty, jednak rywalki nie zamierzały dać za wygraną i ponownie objęły prowadzenie, wykorzystując błędy gospodyń (5:3). Po bloku Stencel na tablicy wyników ponownie widniał remis i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt (7:7). Po stronie Developresu coraz częściej punktowała Jelena Blagojević, dzięki czemu jej zespół zbudował przewagę (14:11). Taki stan rzeczy nie trwał długo, atak Żurowskiej, a następnie jej trudna zagrywka, w połączeniu z mocnymi atakami Bidias, umożliwiły Pałacowi odrobienie strat i objęcie prowadzenia (17:14). W końcówce dystans dodatkowo powiększył as serwisowy Agaty Michalewicz (20:16). Rzeszowianki zdołały jeszcze nieco zniwelować różnicę za pomocą skutecznego uderzenia Polańskiej i bloku Marty Krajewskiej, jednak ostatecznie górą były przyjezdne, gdy Ziółkowska zatrzymała Polańską, a Żurowska zapunktowała atakiem (25:21).

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki, dopiero znakomita postawa Anny Stencel na środku siatki pozwoliła gospodyniom objąć i utrzymać prowadzenie (7:5). Później jednak popełniły one kilka błędów, co wykorzystały przyjezdne doprowadzając do wyrównania (9:9). Gra toczyła się punkt za punkt, siatkarki obu zespołów nie wstrzymywały ręki w ataku i dobrze blokowały (15:15). Dopiero dwa błędy bydgoszczanek oraz zatrzymanie Michalewicz przez Polańską dały przewagę Developresowi (19:15). As serwisowy Stencel pozwolił rzeszowiankom powiększyć dystans, a niemoc Pałacu przełamała dopiero Alexandra Dascalu (16:20). Końcówka należała jednak do siatkarek z Podkarpacia, głównie za sprawą bardzo dobrej postawy Kiery Van Ryk. Seta zakończyła Gabriela Polańska skutecznym atakiem ze środka (25:19).

Początek czwartej partii był podobny do poprzedniej, ponownie między zespołami wywiązała się wyrównana walka, jednak tym razem to bydgoszczanki objęły prowadzenie jako pierwsze za sprawą bloku Natalii Lijewskiej (7:5). Nie trwało to długo, już chwilę później na tablicy wyników widniał remis (8:8). Gospodynie zdołały zbudować znaczną przewagę przy zagrywce Jeleny Blagojević, kiedy bardzo dobrze blokiem grał duet Van Ryk – Polańska (16:9). Przyjezdne nie potrafiły przebić się przez rzeszowski mur, nie pomogły również zmienniczki. Niemoc przełamała dopiero Dascalu (10:17). To było jednak wszystko, na co było stać siatkarki Pałacu, po ich stronie pojawiało się coraz więcej błędów, co bezlitośnie wykorzystywał Developres (21:10). W końcówce podopieczne trenera Antigi trochę się zdekoncentrowały i kilkakrotnie się pomyliły, ale ich przewaga była na tyle duża, że bydgoszczanki nie były już w stanie im zagrozić – mocny atak Kiery Van Ryk dał gospodyniom piłkę meczową, a ostatni punkt zdobyła Juliette Fidon-Lebleu (25:16).

MVP: Juliette Fidon-Lebleu

Developres SkyRes Rzeszów – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:19, 21:25, 25:19, 25:16)

Developres: Polańska (10), Rasińska (7), Blagojević (15), Stencel (11), Kaczmar (1), Lazić (4), Krzos (libero) oraz Van Ryk (15), Grabka, Krajewska (1) i Fidon-Lebleu (9)
Pałac: Dascalu (13),  Ziółkowska (6), Hawryła (3), Żurowska (16), Michalewicz (5), Bidias (12), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Mazurek i Lijewska (5)