Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Developres ucieka rywalom

TL: Developres ucieka rywalom

Developres SkyRes Rzeszów nie zwalnia tempa. Wydawało się, że mecz z DPD Legionovią Legionowo dostarczy nam dużo więcej emocji. W drugim secie przewaga od początku była po stronie gości, ale rzeszowianki poradziły sobie z rywalkami, a w ostatniej partii przeprowadziły egzekucję i zgarnęły trzy punkty bez straty seta.  Tym samym zespół z Podkarpacia z kompletem zwycięstw prowadzi w ligowej tabeli i na pewno pozostanie na pozycji lidera przynajmniej do następnej kolejki.

Mecz lepiej otworzyła drużyna z Rzeszowa, która po świetnych zagrywkach w wykonaniu Alexandry Lazić wyszła na aż czteropunktowe prowadzenie (6:2). Po drugiej stronie siatki świetnie spisywała się natomiast Julie Oliveira Souza, dzięki której siatkarki Legionovii nie traciły kontaktu punktowego ze swoimi przeciwniczkami.

W połowie seta zdarzył im się jednak błąd, ale już po chwili punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Jèssica Rivero i strata zawodniczek z Legionowa z powrotem uległa zmniejszeniu (14:16). Sytuacja zmieniła się dopiero w końcówce, kiedy gospodynie popracowały blokiem, a ich przewaga urosła do aż siedmiu oczek. To natomiast wystarczyło, aby po chwili to właśnie rzeszowianki mogły się cieszyć ze zwycięstwa po skutecznym ataku Gabrieli Polańskiej (25:19).

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt, którą przerwały dopiero nieudane ataki po stronie ekipy z Rzeszowa (7:9). Po chwili przewaga zawodniczek z Legionowa powiększyła się o jeszcze jedno oczko, gdy punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Daria Szczyrba. Nie zdołały one jednak uniknąć błędów, co pozwoliło gospodyniom na wyrównanie wyniku w okolicach połowy seta (13:13). To zmotywowało rzeszowianki, które zaczęły niezwykle skutecznie grać na siatce, co przełożyło się na dwa oczka przewagi po stronie ich drużyny. W końcówce jedynie umocniły się na prowadzeniu, co pozwoliło im na wygraną w kolejnym już secie, który zakończył się błędem zagrywki po stronie Legionovii Legionowo (21:25).

Trzecią partię lepiej rozpoczęły gospodynie, które od razu wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Świetnie atakowała m.in. Aleksandra Rasińska, dzięki grze której przewaga rzeszowianek jedynie się powiększała (7:1). Nie był to jednak koniec dobrych zagrań po stronie Developresu, gdyż po chwili asa serwisowego zanotowała na swoim koncie Alexandra Lazić. Siatkarki Legionovii nie pomagały sobie natomiast popełniając błędy własne, co pogarszało ich sytuację jeszcze bardziej (5:13). Nawet zmiany w zespole nie wybiły gospodyń z rytmu, o czym może świadczyć as serwisowy w wykonaniu Juliette Fidon-Lebleu w końcówce tego seta (21:8). Niedługo potem rzeszowianki mogły się więc cieszyć z wysokiej wygranej po nieudanym ataku Julie Oliveiry Souzy (14:25).

MVP: Alexandra Lazić

Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:19, 25:21, 25:14)

Developres: Polańska (5), Krajewska, Rasińska (17), Blagojević (13), Efimienko-Młotkowska (6), Lazić (16), Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Stencel (1), Kaczmar, Fidon-Lebleu (1)
Legionovia: Tokarska (2), Olivera Souza (9), Rivero Marin (12), Szczyrba (7), Stafford (6), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Różański, Zdovc Sporer, Dąbrowska, Makowska (3), Matejko, Kulig (libero)