Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Bydgoszczy wygrana UNI Opole, Pałac nadal bez zwycięstwa

TL: W Bydgoszczy wygrana UNI Opole, Pałac nadal bez zwycięstwa

Siatkarki UNI Opole mogą być zadowolone z wyjazdu do Bydgoszczy. Podopieczne trenera Nikoli Vettoriego pewnie pokonały Pałac Bydgoszcz i zainkasowały cenne trzy punkty. Opolanki po walce wygrały pierwszego seta i pewnie drugiego. Wydawało się, że mecz skończy się szybkim 3:0, ale do gry wróciły bydgoszczanki i wygrały trzecią odsłonę. W czwartym jednak opolanki nie pozostawiły złudzeń.  MVP meczu została Katarzyna Połeć.

Końcówka dla Uni

Początek meczu należał do Uni Opole, które po akcjach Oliwii Sieradzkiej objęło prowadzenie 4:2. Pałac dzięki blokowi wrócił do gry, a po asie serwisowym Joanny Sikorskiej dotrzymywał kroku przeciwniczkom (11:11). Udane kontry Kolety Łyszkiewicz spowodowały, że sam zaczął przejmować inicjatywę na boisku (15:12). Przyjezdne ratowały się blokiem, dzięki czemu na moment wróciły do gry, ale po zbiciu Sikorskiej to bydgoszczanki weszły w lepszej sytuacji w decydującą część premierowej odsłony (21:19). W niej przy serwisie Marty Orzyłowskiej opolanki odrobiły straty, a losy seta decydowały się w batalii na przewagi. Ostatecznie kontra Any Kariny Olayi przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Uni (27:25).

W drugiej partii podopieczne Nicoli Vettoriego poszły za ciosem, a zbicia duetu Olaya/Katarzyna Połeć pozwoliły im zbudować sobie solidną nadwyżkę (6:3). Bydgoszczanki przy zagrywce Wiktorii Paluszkiewicz odrobiły straty, ale wyrównana gra nie trwała długo. Dzięki Orzyłowskiej przewaga ponownie zaczęła zarysowywać się po stronie opolanek (12:10). W ataku pomyliła się Pola Nowakowska, a po asie serwisowym Sieradzkiej przyjezdne przełamały rywalki (17:12). Im bliżej końca seta, tym Pałac popełniał więcej błędów. Nie potrafił też znaleźć skutecznego sposobu na powstrzymanie duetu Orzyłowska/Olaya, który przypieczętował pewne zwycięstwo Uni w tej części spotkania (25:15).

Przebudzenie Pałacu

Początek trzeciej odsłony należał do Marty Pamuły, dzięki której Uni odskoczyło od rywalek na 4:1. Gospodynie do walki próbowała poderwać Sikorska, ale wciąż inicjatywa należała do opolanek (9:6). W ich szeregach dobrze prezentowały się Sieradzka i Olaya, a Pałac nie punktował przy własnym serwisie, przez co cały czas musiał gonić wynik (16:13). Dopiero po ataku Nowakowskiej udało mu się wrócić do gry (17:17). Przy serwisie Dominiki Witowskiej sam zaczął dochodzić do głosu (21:19). W końcówce gospodynie nie wypuściły z rąk szansy na przedłużenie spotkania, a Paluszkiewicz dała im zwycięstwo 25:22.

Porażka podrażniła przyjezdne, które w czwartym secie postawiły na zagrywkę, a asy serwisowe Sieradzkiej i Pamuły pozwoliły im odskoczyć od rywalek na 7:3. Pojedyncze udane zagrania Sikorskiej nie poderwały Pałacu do walki, a seria zbić Olayi powodowała, że UNI kontrolowało wynik (13:8). Na dodatek w ataku zaczęła mylić się Sikorska, a czapa Połeć zwiększała dystans dzielący oba zespoły (17:10). Przy zagrywce Makarewicz bydgoszczanki zerwały się jeszcze do walki. Zbliżyły się na 18:22, ale Olaya na spółkę z Orzyłowską dały zwycięstwo Uni (25:22).

KS Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 1:3
(25:27, 15:25, 25:22, 22:25)

Pałac: Bałdyga (3), Nowakowska (16), Sikorska (16), Paluszkiewicz (9), Witowska (11), Łyszkiewicz (7), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz (4), Gliwa
UNI: Orzyłowska (13), Olaya (19), Pamuła (11), Połeć (12), Sieradzka (20), Bińczycka (1), Adamek (libero) oraz Janicka, Kecher