Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Czas na ostateczne rozstrzygnięcia fazy zasadniczej

TL: Czas na ostateczne rozstrzygnięcia fazy zasadniczej

fot. Łukasz Krzywański

W przeciągu najbliższego tygodnia zakończy się faza zasadnicza w TAURON Lidze i poznamy ostateczne rozstawienie w play-offach. Wyniki ostatniej kolejki mogą jeszcze sporo namieszać. Bielszczanki zmierzą się z Jokerem Świecie i postarają się dać sobie szansę na piąte miejsce, a o obronę tej lokaty Budowlane powalczą z #VolleyWrocław. Radomka zagra z MKS-em, by zapewnić sobie drugą pozycję. Kolejkę zakończy hit w Rzeszowie, gdzie Developres podejmie Chemika Police.

 Joker Świecie – BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Sobota, 6.03.2021, godz. 18:00
Transmisja: Ipla

Mimo że Joker już od dłuższego czasu nie ma szans na grę w fazie play-off, a bielszczanki są już pewne walki w kolejnej rundzie, to obie ekipy wciąż mają o co walczyć w ostatniej kolejce. Świecianki, które poza tym spotkaniem mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Grupą Azoty Chemik Police, przy dwóch zwycięstwach i ewentualnej porażce #VolleyWrocław mają jeszcze teoretycznie szansę awansować na dziesiątą pozycję, co da im prawo walki o dziewiątą lokatę na zakończenie sezonu. Jest to mało prawdopodobny scenariusz, aczkolwiek podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego z pewnością będą chciały wygrać ostatni domowy mecz w fazie zasadniczej. – Przed nami jeszcze dwie kolejki i możliwe sześć punktów do zdobycia. Zajęcie 10. miejsca po rundzie zasadniczej i późniejsza walka o miejsce dziewiąte nadal pozostaje sprawą otwartą. Jestem dumny ze swojego zespołu za to jak wiele sił i zdrowia zostawiły w piątek na boisku – powiedział szkoleniowiec Jokera po ostatniej porażce 2:3 z zespołem z Wrocławia.

Faworytem tego starcia jest jednak BKS. Zespół z Bielska-Białej ma już zapewniony udział w fazie play-off, ale wciąż musi bronić szóstego miejsca, a szansę ma nawet na piątą lokatę. Do Grota Budowlanych Łódź podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka tracą tylko jeden punkt, więc jeśli zdobędą w Świeciu pełną pulę, a łodzianki w swoim ostatnim meczu przegrają, to właśnie BKS zakończy rundę zasadniczą na piątym miejscu. Wielkich szans na to nie ma, bowiem Budowlane zmierzą się ze znacznie niżej notowanym #VolleyWrocław. Mimo tego bielszczanki z pewnością będą chciały wywieźć ze Świecia trzy punkty.

Typ redakcji: Joker Świecie – BKS Bielsko-Biała 1:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę