Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Ciekawie w Opolu i Łodzi

TL: Ciekawie w Opolu i Łodzi

TAURON Liga nabiera tempa. Na pozycji lidera pewnie umiejscowił się zwycięzca SuperPucharu, Developres Bella Dolina Rzeszów, a pewna wygrana w zaległym spotkaniu z Energą MKS Kalisz dała siatkarkom ŁKS-u Commercecon Łódź awans na czwarte miejsce w tabeli. Po piątej kolejce, w której wszystkie spotkania zakończyły się w trzech setach, kibice w szóstej kolejce ligi mogą się spodziewać bardziej wyrównanych pojedynków.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – E.Leclerc Moya Radomka Radom
piątek, 29.10, g.17:30
transmisja: Polsat Sport

Mecz ten będzie konfrontacją włoskich szkoleniowców. Podopieczne Alessandro Chiappiniego dostały bolesną lekcję siatkówki od mistrzyń Polski. – Nie widziałem u moich siatkarek chęci walki zawsze, niezależnie od sytuacji na boisku – mówił wcześniej po porażce z Budowlanymi Łódź włoski trener. Trzeci set w spotkaniu z Chemikiem przegrany 10:25 może więc świadczyć o tym, że młoda drużyna z Legionowa dalej ma problem z nastawieniem do gry, a rzut oka w statystyki i 25% skuteczności w ataku Novi na przestrzeni całego meczu pokazuje kolejny poważny problem. Przed zespołem z Legionowa kolejne trudne zadanie w postaci meczu z Radomką. Podopieczne Riccardo Marchesiego w poprzedniej rundzie mierzyły się z Grot Budowlanymi Łódź. Tam musiały się sporo napocić, żeby odnieść zwycięstwo 3:0. Ze znakomitej strony pokazała się rozgrywająca Aleksandra Szczepańska. Czy to zagwarantuje jej zaufanie trenera Marchesiego i obecność w pierwszej szóstce w piątek?